20.6 C
Panevėžys
Antradienis, 30 balandžio, 2024

Siūloma metams atimti teisę žvejoti už šiurkščius verslinės žvejybos taisyklių pažeidimus

AutoriusJadvyga Bieliavska (ELTA)
Fotofreepik.com

Siūloma griežtinti sankcijas už šiurkščius ir didelę žalą aplinkai padariusius verslinės žvejybos taisyklių pažeidimus.

Žuvininkystės įstatymo pataisas įregistravęs Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas už tokius verslinės žvejybos pažeidimus siūlo nuo 3 mėnesių iki 1 metų atimti teisę žvejoti.

Už šiurkštų verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos pažeidimą – teisės į žvejybos kvotą galiojimą siekiama stabdyti 3 mėnesiams (vietoje šiuo metu galiojančio stabdymo mėnesiui).

Už du šiurkščius verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos pažeidimus per 1 metus – teisės į žvejybos kvotą galiojimą norima stabdyti vieniems metams. Šiuo metu padarę du šiurkščius pažeidimus per dvejus metus sulaukia kvotos stabdymo 2 mėnesiams.

Metams siūloma atimti teisę žvejoti už šiurkštų verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos pažeidimą, kuriuo gamtai padaryta žala viršija 100 bazinių socialinių išmokų (BSI). Tai reiškia, teisė žvejoti būtų apribojama neteisėtos verslinės žvejybos metu padarius žalos gamtai už 5500 eurų ir didesnę sumą.

Šiuo metu tokia sankcija taikoma už tris šiurkščius verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos pažeidimus per 2 metus.

Įstatymo pataisų iniciatorius mano, kad tokios sankcijos turėtų labiau atgrasyti nuo verslinės žvejybos taisyklių pažeidimų, o taip pat leis išvengti pažeidimų, kurių metu padaroma itin didelė žala žuvų ištekliams.

Jo nuomone, šiuo metu galiojančios sankcijos yra niekinės.

„Įsivaizduokite, verslinės žvejybos metu įmonė padarė daugiau nei 50 000 eurų siekiančią žalą aplinkai, tačiau po mėnesio ji ir toliau galės žvejoti lyg niekur nieko. Didelę žalą aplinkai padariusi įmonė tikrai turėtų susilaukti kur kas griežtesnių sankcijų“, – įsitikinęs L. Jonauskas.

Pasak jo, aplinkosaugininkai, sulaikę laivus, vis dar nustato itin šiurkščius verslinės žvejybos pažeidimus, pavyzdžiui, kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama draudžiamose vietose ar neleistinu laikotarpiu. Taip pat vis dar pasitaiko atvejų, kai neteisėtos verslinės žvejybos padaroma itin didelė žala aplinkai.

Siūloma, kad Žuvininkystės įstatymo pataisos įsigaliotų 2024 m. liepos 1 d.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įsigalioja draudimas Nemuno deltos regioniniame parke žvejoti karšius

confident-noyce

Upėtakis ant grilio – gardžiam savaitgalio vakarėliui: su šiais patarimais pavyks tobulai

confident-noyce

Vyriausybė pritaria siūlymui griežtinti bausmes už žvejybos taisyklių pažeidimus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau