-5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023

Priešgaisrinė apsauga – kiekvieno Panevėžio vyskupijos kunigo reikalas

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, ERIKAS LAUŽADIS
Berčiūnų Lietuvos kankinių bažnyčios rektorius teigė, bažnyčia apsirūpinusi būtiniausiomis priešgaisrinės apsaugos priemonėmis.

Gaisrai neaplenkia šventovių – degė Paryžiaus Dievo Motinos katedra, bet ir Naujamiesčio Šv. apaštalo evangelisto Mato bei Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos bažnyčios.

Užsidegė bažnyčios stogas

Pats šviežiausias gaisras Pagėgiuose – rugpjūčio 17 dieną po pietų užsidegė bažnyčios stogas, žmonės nenukentėjo, iš maldos namų išnešti vertingi paveikslai, liturginiai rūbai.

Gaisrą gesino septynios autocisternos, štabo ir kopėčių automobiliai – išsiųstos Pagėgių, Tauragės ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija perduota medikams. Per gaisrą nudegė ir sukrito 300 kvadratinių metrų stogo, likęs aplinkui stogas stipriai apdegė.

Buvo remontuojamas varpas

2007 m. rugpjūčio 16 dieną užsiliepsnojo Panevėžio rajono Naujamiesčio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. Gaisrą gesino 10 Panevėžio miesto ir rajono ugniagesių mašinų, dvejos autokopėčios. Nugriuvus abiem į 50 metrų aukštį iškilusiems bažnyčios bokštams, šventovė liko be stogo. Gaisro metu nukentėję 3 gelbėtojai ir jiems talkinęs žmogus išvežti į Panevėžio ligoninę.

Pirminiais duomenimis, gaisras galėjo kilti dėl vykdytų varpo remonto darbų.

Suremontuos ktąmet

2019 m. balandžio 15 d. katedrą suniokojo įsiplieskęs gaisras. Paryžiaus Dievo Motinos katedroje kilo gaisras, kuris smarkiai apgadino kultinį viduramžių pastatą. Tačiau katastrofiškos liepsnos suteikė mokslininkams galimybę kaip niekada anksčiau ištirti pastato architektūrą. Gaisro nuniokotus maldos namus gyvai pamatyti bus galima ne anksčiau kaip 2024 metais, kai bus baigti renovacijos darbai.

L. Vodopjanovas OFM.

Vadovaujasi gaisrininkų nurodymais

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM teigė, kad kiekvienos bažnyčios klebonas galvoja, kaip apsisaugoti nuo gaisrų.

„Bažnyčios yra tikrinamos. Gal net gi du kartus per metus. Turi būti apsirūpinusios gesintuvais, dūmų detektoriais. Be to, turi būti rodyklės, kur kilus gaisrui reikėtų trauktis. Viskas parengta pagal gaisrininkų nurodymus. Kartais būna, kai įsijungia detektoriai ne laiku ir ne vietoje. Viskas klykia ir nežinai, ar jau reikia bėgti, ar dar palaukti. Kiekvienos parapijos klebonas yra įpareigotas pasirūpinti priešgaisrine apsauga“, – aiškino vyskupas.

G. Jankūnas.

Baziliga apsaugota ypatingai

Krekenavos bazilikos rektorius, Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas dr. Gediminas Jankūnas pasakojo, kad kiekviena Panevėžio vyskupijos bažnyčia – skirtingi objektai.

„Krekenavos bazilika buvo įrašyta į specialų saugotinų kultūros objektų sąrašą. Todėl šventovei skirta didžiausia apsauga ir gaisrininkai tikrina mus kasmet. Remonto metu įdiegti dūmų detektoriai ir dar įvairios kitos priemonės, kurios vos kiltų nesusipratimas būtume informuoti. Juolab kad bazilikoje įdiegta aukšto lygio priešgaisrinė apsauga. Beje, priešgaisrinė apsauga įdiegta ir Upytės šv. Karolio Boromiejaus bei Vadaktėlių šv. Jono Nepomuko bažnyčiose“, – kalbėjo kunigas ir teigė, kad yra baigęs kursus ir turi pažymėjimą, o su priešgaisrine apsauga supažindina darbuotojus.

A. Dauknys.

Bažnyčių nedraudžia

Berčiūnų Lietuvos kankinių bažnyčios rektorius Algirdas Dauknys teigė, bažnyčia apsirūpinusi būtiniausiomis priešgaisrinės apsaugos priemonėmis.

„Yra įrengta vietinės reikšmės priešgaisrinė signalizacija, įtaisyti dūmų detektoriai. Tokiomis priemonėmis esame apsidraudę, tik gaila, kad draudimo firmos bažnyčių nedraudžia. Nesiima to daryti, nors kalbama apie tai“, – paaiškino kunigas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Bilotaitė: siekiant sumažinti žūčių gaisruose skaičių, turime stiprinti prevenciją

confident-noyce

Gesindamas garaže kilusį gaisrą Kaune nukentėjo vyras

confident-noyce

Garsiajam Panevėžio raktininkui draugai ištiesė pagalbos ranką

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau