„Ačiū visiems, kurie 30 metų lankėtės ir pirkote mūsų užaugintus obuolius, sultis. Nuo šio rudens uždaromos visos mūsų sodo gėrybių krautuvėlės. Suprantama, kad daugelis mūsų maisto prekes perkame didžiuosiuose prekybos tinkluose, ten rasite ir mūsų obuolius“, – rašoma Dembavos medelyno profilyje socialiniame tinkle „Facebook“.
Uždaro visas parduotuves
Kaip naujienų portalui JP teigė Dembavos medelyno vadovas Gytis Kuliešius, krautuvėlės uždaromos dėl ekonominių priežasčių.
„Kol kas nenoriu nieko komentuoti, viskas vyksta „ant karštųjų“, užsidarome dėl ekonominių priežasčių“, – trumpai kalbėjo G. Kuliešius.
Panevėžyje nuo rudens bus uždaroma krautuvėlė, esanti Klaipėdos gatvėje, taip pat nebeveiks parduotuvė pačiame Dembavos medelyne. Uždaromos ir dvi Dembavos medelyno krautuvėlės veikiančios Vilniuje.
Taip jau yra
Kokiose prekybos centruose bus galima rasti Dembavos medelyno obuolių, G. Kuliešius pasakyti dar negali.
„Dar negaliu atsakyti į šį klausimą. Neaišku, kokį šiemet derlių turėsime, obelys paveiktos šalnų. Kai pradėsime skinti obuolius, matysime, kokia situacija. Nežinau, ar panevėžiečius pasieks mūsų obuoliai. Įprastai vaisiai vežami į logistikos centrus, o kur jie išvažiuoja, pasakyti negalime. Nieko negalime padaryti, šiais metais taip jau yra“, – nusivylimo neslėpė G. Kuliešius.
Žlunga smulkieji verslai
Lietuvos verslinių sodų asociacijos ,,Vaisiai ir uogos“ vadovė Vitalija Kuliešienė sako, kad šiemet obuolių augintojams itin sunkūs metai – obuolių sodai stipriai nukentėjo nuo šalnų, todėl ir gero derliaus nėra ko tikėtis. O dėl susiklosčiusius ekonominės situacijos smulkieji verslai žlunga.
„Žiūrint Lietuvos mastu, šiuo metu visiškai nebeapsimoka užsiimti mažmenine prekyba, nebepasimoka turėti verslą, nes kuo daugiau dirbama, kuo daugiau turima krautuvėlių, tuo labiau einama į minusą. Dabartinė ekonominė situacija labai prasta. Mūsų šaka nebepaneša. Darbo užmokesčio santykis, santykis mokesčių valstybei ir obuolių kainos neatitinka. Išgyventi gali arba visiškai mažytis ūkis, tik siekiant prisidurti prie gaunamo atlyginimo, arba labai didelis, stambus ūkis, kuris užsiima didmenine prekyba. O likęs tarpelis – smulkūs ūkiai, kad ir Vyriausybė remia, neišsitenka niekas“, – teigė V. Kuliešienė.