10.7 C
Panevėžys
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Panevėžiui – pasaulinio leidinio dėmesys

Panevėžyje viešėjo vieno seniausių ir didžiausių pasaulyje savaitraščio „The Economist“ žurnalistė Slavea Chankova. „The Economist“ ruošia didelį straipsnių ciklą apie migracijos srautus (ypač iš Centrinės bei Rytų Europos) ir kaip tai veikia konkrečius regionus, miestus, vietos verslą, kokie kyla iššūkiai, kaip su jais tvarkomasi.

Susitikime su žurnaliste dalyvavo Panevėžio meras Rytis Račkauskas, Panevėžio laisvosios ekonominės zonos (LEZ) projektų vadovas Daumantas Simėnas bei „Devold“ gamybos ir logistikos direktorius Bjarne O. R. Molleris.

Diskutuota apie jaunimo mažėjimą regionuose, didžiųjų miestų trauką bei po truputį atsirandančias tendencijas grįžti iš didžiųjų miestų atgal į gimtąjį miestą. Problema – akademinio flango susilpnėjimas: sunku pritraukti studentų, mokinių į vietos aukštąsias ir profesines mokyklas. Taip pat mažėja kvalifikuotų specialistų. Miestui tenkantis iššūkis – didinti šių specialistų pasiūlą.

„Su žurnaliste diskutavome apie globalius iššūkius, liečiančius ir Lietuvą bei mūsų miestą. Esami investuotojai patenkinti miestu, kol kas čia randa kvalifikuotos darbo jėgos. Tačiau pastebime tendenciją, kad jos mažėja, todėl turime skatinti jaunimą pasilikti, grįžti ar atvykti į Panevėžį. Pagrindinis įrankis – tikslinė ir aiški komunikacija, kad kokybiškų, gerai apmokamų darbo vietų mieste yra ir čia puikios sąlygos gyventi, dirbti. Miesto patrauklumo didinimas – vienas iš sprendimų skatinti žmones susieti gyvenimą su mūsų miestu, todėl tikimės gerokai pasistūmėti įgyvendindami investicinius projektus pagal URBAN ir kitas programas“, – sakė R. Račkauskas.

Panevėžio LEZ aktyviai dirba pritraukiant bei sudominant užsienio investuotojus ir kartu su savivaldybe taip pat daug dirba su „minkštosiomis“ priemonėmis – t. y. didina profesinio mokslo prestižą, padeda vietos aukštosioms mokykloms pritraukti studentų, prisideda kuriant naujas šiuolaikiškas mokymo bazes, padeda įmonėms, tarpininkauja su darbo birža bei profesinio rengimo centru rengiant reikalingus specialistus. Be to aktyviai sprendžiamos jaunimo užimtumo, profesinio orientavimo, bendro miesto patrauklumo didinimo problemos.

UAB „Devold“ gamybos ir logistikos direktorius Bjarne O. R. Molleris akcentavo, kad Panevėžys  labai patogus gyventi – kompaktiškas, nebrangus, tinkamas šeimai, lengva rasti vietą darželyje, čia puikus susisiekimas – lengvai pasiekiami didieji miestai, tarptautiniai oro uostai. Be to, puikus lietuviškas oras – labai gražus pavasaris, vasara, ruduo. Su Norvegijos klimatu nepalyginama. Todėl būtina tinkamai išnaudoti šiuos Panevėžio konkurencinius pranašumus prieš kitas šalis, regionus.

Gruodžio mėnesį pasirodys didelis tyrimas savaitraštyje „The Economist“, kuriame bus minimas ir Panevėžio miesto pavyzdys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio meras pasveikino savo profesijai atsidavusius miesto medikus

confident-noyce

Seimo pirmininkė išvyko į Ispaniją, su kolegėmis diskutuos apie moterų teises ir saugumą

confident-noyce

Kitą savaitę Lietuvoje lankysis Lenkijos prezidentas A. Duda

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau