18 C
Panevėžys
Trečiadienis, 1 gegužės, 2024

Panevėžio rajono savivaldybė praturtėjo

Autoriusraimonda mikučionytėFotoživilė večiorkutė

Nuo 2024 metų savivaldybės galės valdyti ir naudoti valstybinę žemę, esančią visų miestų ir miestelių teritorijose. Šalies savivaldybės galės 120 tūkst. ha teritorijose įgyvendinti įvairias veiklas: sudaryti žemės nuomos sutartis, formuoti sklypus, plėsti miestų rekreacines zonas, planuoti statybas ar kurti renovuotų daugiabučių kvartalus.

Panevėžio rajono meras Antanas Pocius aiškino, kad ir Rajono savivaldybei perduota, patikėjimo teise, valdyti valstybines žemes.

A. Pocius.

– Kada įsigaliojo Žemės įstatymo pataisos ir nuo kada Panevėžio rajono savivaldybė tapo naujaisiais žemės patikėtiniais?

– Nuo sausio 1 dienos pagal įsigaliojusius naujus Žemės įstatymo ir kitus susijusius įstatymų redakcijas miestų ir miestelių teritorijų administracinėse ribose esanti valstybinė žemė patikėjimo teise perduota valdyti savivaldybėms. Pagal savivaldybių pasirašomus žemės priėmimo-perdavimo aktus, naujais žemės patikėtiniais tapome nuo vasario 1 dienos.

– Kas anksčiau, kol įsigaliojo naujos Žemės įstatymo pataisos, valdė valstybines žemės?

– Anksčiau valstybines žemes prižiūrėjo ir valdė Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT). Šios tarnybos valdyta žemė – tiek registruota Nekilnojamo turto registre, tiek nesuformuoti žemės plotai, esantys miestų ir miestelių teritorijose – buvo perduota valdyti savivaldybėms. NŽT padės savivaldybėms rasti sprendimus, kaip įveiklinti žemes.

– Kiek valstybinės žemės, esančios miesteliuose, priskirta Panevėžio rajono savivaldybei? Ar tai naudinga Savivaldybei?

– Didžiausia valstybinės žemės valda yra Ramygalos mieste, o kiti sklypai aštuoniuose rajono miesteliuose: Šiluose, Raguvoje, Smilgiuose ir kituose. Teritorija nėra didelė – apie tris tūkstančius ha. Rajono savivaldybei nauda – minimali. Naudą turės didieji šalies miestai, kuriuose yra nemaži valstybinės žemės plotai.

– Kokias veiklas galės daryti asmenys, kurie norės pasinaudoti žemėmis?

– Naujoji reforma atveria galimybes. Galėsime sudaryti žemės nuomos sutartis, formuoti žemės sklypus, plėsti miestų rekreacines zonas, planuoti statybas ar atlikti kitus darbus. Be to, savivaldybei suteikiama galimybė didinti savarankiškas pajamas vystant statybas ar įgyvendinant nuomos sutartis. Pavyzdžiu, Ramygaloje yra nemaža valstybinės žemės teritorija, kurioje ir dabar veiklą vykdo ūkininkai. Iki reformos ūkininkai bendravo su NŽT, o dabar veiklą derins su Rajono savivaldybe.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas nustatė tvarką, kaip bus laikinai nuomojama laisva valstybinė žemė

confident-noyce

Panevėžio rajono meras su verslo asociacijos atstovu aptarė bendradarbiavimo galimybes

confident-noyce

Nekilnojamojo turto prekyba Panevėžio rajone – nurimusi

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau