19.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 birželio, 2024

Panevėžio moksleiviai išsirinko naują pirmininką

AutoriusIGNAS JANELIŪNASFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informacimo centras šiandien surengė rinkiminį rudens mokinių savivaldų forumą.

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informacinis centras šiandien surengė rinkiminį rudens mokinių savivaldų forumą, kurio metu buvo ne tik susirinkusiems Panevėžio miesto bei rajono bendrojo ugdymo įstaigų mokinių savivaldų atstovams bei forumo svečiams pristatyta metinė organizacijos veiklos ataskaita, bet ir renkamas naujasis LMS Panevėžio MSIC pirmininkas. Juo tapo vienbalsiai išrinktas Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos vienuoliktokas Rokas Urbonas.

LMS Panevėžio MSIC – vienintelė Panevėžio mieste bei rajone veikianti jaunimo nevyriausybinė organizacija, kurios tikslas atstovauti moksleiviams, formuojant įtaką švietimo ir jaunimo politikai, šviečiant moksleivius jiems aktualiais klausimais, vienijant juos bendrai veiklai, bendradarbiaujant su valstybinėmis ir nevalstybinėmis institucijomis, kuriant tobulą moksleivių bendruomenę.

Didelis dėmesys moksleivių poreikių bei nuomonės atstovavimui

Kaip teigia naujasis LMS Panevėžio MSIC pirmininkas Rokas Urbonas, per praėjusius 2020–2021 mokslo metus pavyko itin aktyviai teikti įvairiausius siūlymus bei idėjas ne tik mokinių savivaldoms, tačiau ir Panevėžio miesto bei rajono savivaldybėms, siekiant atliepti įvairius jaunų žmonių interesus.

R. Urbonas.

„Praėję mokslo metai organizacijai buvo labai darbingi ir rezultatyvūs. Vieni labiausiai įsiminusių darbų ir pasiekimų per metus tapo miesto ir rajono savivaldybėms teiktos rezoliucijos dėl emocinės gerovės, lytinio ugdymo programos stiprinimo bendrojo ugdymo įstaigose ir ekologijos bei klimato kaitos klausimų. Jais parodėme, jog moksleiviai turi svarbią nuomonę šiais klausimais ir siekia naujų pokyčių tiek savivaldybių, tiek pačių bendrojo ugdymo įstaigų atžvilgiu. Labai džiugu, kad dalies siūlomų pokyčių jau sulaukėme. Taip pat visa organizacija itin didžiuojasi tuo, kad tokie spontaniški ir greiti darbai, kaip pirmoko krepšelio įsteigimas bei vykdyta apklausa dėl mokinių grįžimo į mokyklas mokslo metų pabaigoje tapo reikšmingi ir į pasiūlymus po diskusijų bei svarstymų buvo atsižvelgta maksimaliai“, – komentuoja ir prabėgusius darbingus metus apžvelgia naujasis moksleivių lyderis R. Urbonas.

„Žinoma, tikrą Lietuvos moksleivių sąjungos dvasią ir energiją atskleidė mūsų organizuoti įvairaus tipo ir masto renginiai – tiek įvairios švietėjiškos diskusijos bei paskaitos, tiek sportiniai turnyrai vasaros sezonu, tiek ir visus miesto bei rajono mokyklų bendruomenių lyderius sutraukusi mokinių savivaldų konferencija, kurią ketinama gyvai organizuoti ir vėl spalio mėnesį“, – su šypsena vienus įsimintiniausių renginių prisimena Rokas.

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informacimo centras šiandien surengė rinkiminį rudens mokinių savivaldų forumą.

Visas užduotis ir išsikeltus tikslus pavyko įgyvendinti maksimaliai

Kaip pasakoja kadenciją šiandien baigusi 2020-2021 mokslo metų LMS Panevėžio MSIC pirmininkė Smiltė Paipulaitė, šie mokslo metai buvo dar geresni ir aktyvesni nei praėjusieji, kai jai teko perimti organizacijos valdymo vairą į savo rankas.

„Šie mokslo metai, nepasaint įvairių atsiradusių pandeminių ir nuotolinių iššūkių, LMS Panevėžio MSIC buvo darbingiausi ir aktyviausi per visą ilgą organizacijos septynerių metų gyvavimo istoriją. Jie tokie tapo būtent ne tik organizacijos narių aktyvumu ir įgyvendintomis idėjomis, bet ir pačių moksleivių įsitraukimu į mūsų veiklas, mūsų inicijuojamus kasmėnesinius susitikimus bei įvairiausius renginius“, – savo pirmininkavimo organizacijai metus apžvelgia S. Paipulaitė.

S. Paipulaitė.

„Didžiausius organizacijos pasiekimai yra susiję su būtent pagrindinėmis mūsų vertybėmis bei tikslas – moksleivių atstovavimu, jų įtraukimu į jaunimo politikos formavimo bei įgyvendinimo procesus savivaldybėse bei moksleivių poreikių atliepimu. Mūsų organizacijos atstovai aktyviai įsitraukė į net 26 tokių institucijų, kaip Jaunimo reikalų taryba, Švietimo taryba, Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ bei įvairios darbo grupės ar komisijos, posėdžius. Jų metu teikė savo siūlymus bei idėjas, kaip būtų galima gerinti moksleivių kasdienybę mieste bei rajone. Buvo pateikta net 10 oficialių raštiškų pasiūlymų savivaldybių merams, administracijoms, švietimo skyriams bei jaunimo reikalų koordinatoriams mokinių neformaliojo švietimo, mokyklų tinklo optimizavimo, emocinės gerovės, lytinio ugdymo programos stiprinimo, ekologijos bei kitomis temomis“, – konkrečias priemones, kuriomis pavyko sėkmingai prisidėti prie jaunimo politikos formavimo, vardija S. Paipulaitė.

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informacimo centras šiandien surengė rinkiminį rudens mokinių savivaldų forumą.

Augantis organizacijos žinomumas leidžia aplink save burti naujus lyderius

Naujoji organizacijos pirmininko dešinioji ranka, LMS Panevėžio MSIC vicepirmininkė, pastaruosius metus užėmusi komunikacijos koordinatorės pareigas, Augustina Baltušnikaitė, pasakoja, kad organizacijai per visus metus pavyko itin aktyviai savo nuveiktus darbus transliuoti per įvairias žiniasklaidos bei socialinių tinklų priemones.

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informacimo centras šiandien surengė rinkiminį rudens mokinių savivaldų forumą.

„Tikrai be galo smagu, jog per metus savo pasiektų veiklų bei renginių rezultatais dalinomės ne tik savo „Facebook“ bei „Instagram“ paskyrose, bet ir didžiausiame Aukštaitijos naujienų portale JP.lt. Organizacijos atstovai dažnai teikdavo savo komentarus bei įžvalgas įvairiais aktualiais klausimais, siekiant atstovauti bei viešinti esamą moksleivių nuomonę. Interneto vartotojai galėjo išvysti daugiau nei 30 šiame naujienų portale atsidūrusių straipsnių apie mūsų veiklą, organizacijos vadovus, vykdytus projektus bei moksleivių atstovavimo ypatumus“, – aktyvia komunikacija su moksleiviais bei visuomene džiaugiasi A. Baltušnikaitė.

L. Jagminas.

Džiaugiasi, kad jauni žmonės imasi iniciatyvos

Renginyje dalyvavęs Panevėžio vicemeras Lauras Jagminas sako, jog džiugu, kada jauni žmonės imasi iniciatyvos, skiria savo laiką, deda daug pastangų, buria bendraminčius tam, kad pagerintų visų moksleivių dabartines sąlygas ir kurtų gražesnę ateitį.

„LMS Panevėžio MSIC komanda turi tikrai daug gerų idėjų, o tai patvirtina jos atlikti darbai bei iškelti klausimai, kurie aktualūs ne tik regioniniu, bet ir nacionaliniu lygmeniu. Bendraujant su įvairiomis institucijomis buvo aptariamos ekologijos, tvarumo, lytinio ugdymo, karjeros planavimo, mokyklų tinklo pertvarkos, jaunimo politikos įgyvendinimo, neformalaus vaikų švietimo ir kitos aktualios temos. Paskutinė labai graži iniciatyva, kuri kilo po LMS Panevėžio MSIC kreipimosi – pirmoko krepšelis. Noriu palinkėti visai organizacijai – nesustokite, nenuleiskite rankų, kad ir kaip kartais atrodytų sunku, tikėkite tuo, ką darote, nes pokyčiai įvyksta tik tada, kai kas nors tuos pokyčius daro“, – teigė L. Jagminas.

T. Karosienė.

Suaugusieji skatina ir toliau veikti

Naujuosius pokyčius ir organizacijos atsinaujinimą taip pat teigiamai vertina ir Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Toma Karosienė.

„Manau, kad šie metai buvo turiningi ir įnešė nemažai pokyčių Panevėžio miesto moksleivių ir visų gyventojų labui. Džiaugiuosi vykdytų apklausų gausa, pasiūlymų įvairove ir neblėstančiu ryžtu pabaigti visus pradėtus darbus iki galo“, – komentuoja T. Karosienė.

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informacimo centras šiandien surengė rinkiminį rudens mokinių savivaldų forumą.

„LMS Panevėžio MSIC šiais metais pateikė daug rezoliucijų bei pasiūlymų savivaldybei, lydėjo jas įgyvendinimo procesuose. Manau, kad vieni ryškiausių darbų yra pasiūlymai dėl moksleivių emocinės gerovės stiprinimo, lytinio ugdymo programos tinkamo įgyvendinimo mokyklose. Tai klausimai, kuriais nors ir nėra lengva, tačiau labai svarbu kalbėti, tad džiaugiuosi moksleivių drąsa ir noru ginti savo interesus“, – pozityviai praėjusius metus apžvelgia Jaunimo reikalų koordinatorė.


1 komentarai

Irena 2021-09-29 12:20 at 12:20

Mano gražuolis ❤️

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tyrimas atskleidžia Panevėžio privalumus ir galimybes: miestas tampa vis patrauklesnis jaunimui

confident-noyce

Seime skinasi kelią iniciatyva dėl jaunimo darbuotojo profesijos įteisinimo

confident-noyce

Panevėžio jaunimui – sudarytos galimybės įsidarbinti vasarą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau