-5.2 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 30 lapkričio, 2023

„Panevėžio energija“ mini 60 metų veiklos jubiliejų

AutoriusjpFotopanevėžio miesto savivaldybė
„Panevėžio energija“ mini 60 metų veiklos jubiliejų.

Šiandien „Kalnapilio“ arenoje iškilmingai paminėtas vienos stambiausių energetikos bendrovių šalyje bendrovės „Panevėžio energija“ 60 veiklos metų jubiliejus.

„Per šešis dešimtmečius „Panevėžio energija“ išaugo į vis labiau modernėjančią regioninę įmonę, gebančią ne tik atliepti laikmečio diktuojamus pokyčius, bet ir užtikrinti kokybiškas paslaugas mūsų miesto ir regiono gyventojams. Iniciatyvumas diegiant moderniausias technologijas, dėmesys aplinkai ir kokybės užtikrinimas – būtent taip matoma „Panevėžio energijos“ veikla. Įmonės sėkmė būtų neįmanoma be kiekvieno čia dirbančio indėlio. Todėl įmonės jubiliejaus proga sveikinu visus „Panevėžio energijos“ darbuotojus. Būtent Jūs lemiate įmonės sėkmę. Linkiu Jums sėkmės visuose ateities sumanymuose – ir toliau užtikrintai ženkite kokybės ir atsinaujinimo keliu“, – linkėjo  Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

R. Račkauskas.

AB „Panevėžio energija“ – regioninė šilumos, karšto vandens ir elektros energijos gamybos ir tiekimo įmonė, savo veiklą vykdo nuo 1963-iųjų. Įmonė eksploatuoja 39 katilines ir termofikacinę elektrinę Panevėžyje bei aptarnauja Panevėžio, Kėdainių, Rokiškio, Zarasų, Kupiškio ir Pasvalio miestus bei rajonus.

AB „Panevėžio energija“ prižiūri 204 šilumos punktus bei šildymo, karšto vandens sistemas daugiabučiuose namuose Panevėžio, Pasvalio, Zarasų miestuose bei rajonuose ir 177 visuomeninės/komercinės paskirties objektuose, prijungtuose prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos. Bendrovė taip pat prižiūri visus buitinius karšto vandens skaitiklius, įrengtus daugiabučių namų butuose (patalpose) bei teikia kitas įvairias paslaugas vartotojų šilumos ūkyje.

„Panevėžio energija“ mini 60 metų veiklos jubiliejų.

„Sukurtos centralizuoto šilumos tiekimo sistemos tiek miestuose, tiek mažesniuose miesteliuose leidžia gyventojams be rūpesčių šildyti savo patalpas, turėti karštą vandenį ir kvėpuoti švariu oru. Atlikdami savo misiją – tiekti patikimą ir kokybišką šilumą savo klientams, esame pasiruošę priimti laikmečio tendencijas ir valdyti modernią, konkurencingą, efektyviai veikiančią elektros energijos, šilumos ir karšto vandens tiekimo regioninę įmonę“, – sako AB Panevėžio energija generalinis direktorius Petras Diksa.

Per pastarąjį dešimtmetį bendrovė įgyvendino pažangias, ekonomiškai pagrįstas, didinančias šilumos gamybos efektyvumą, atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo investicijas: nauji biokuro katilai ir ekonomaizeriai Panevėžio, Rokiškio, Pasvalio katilinėse, rajonuose rekonstruotos eksploatuojamos katilinės, pritaikant biokuro naudojimui, absorbcinis šilumos siurblys, leidžiantis panaudoti išeinančių į aplinką dūmų potencialą – atgautą dalį šilumos patiekti Panevėžio miesto šilumos vartotojams, 5 saulės fotovoltinės elektrinės Panevėžio, Rokiškio, Kėdainių Zarasų katilinių teritorijose ir kt. Pasak bendrovės vadovo, investicijos į įrangos modernizavimą šilumos gamyboje užtikrina pigesnę, žalesnę bei švaresnę šilumos gamybą. Mažinant priklausomybę nuo brangaus iškastinio kuro, bendrovės rekonstruotose katilinėse biokuro panaudojimas šilumai gaminti siekia 80–90 proc.

„Panevėžio energija“ mini 60 metų veiklos jubiliejų.

Vykdydama savo veiklą, AB „Panevėžio energija“ ypatingą dėmesį skiria aplinkos apsaugos principams ir imasi visų veiksmų, kad gaminama šiluma  darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai. Per pastaruosius dešimt metų rekonstruotos bendrovė katilinės, atsisakant brangaus iškastinio kuro, sumažino deginamų gamtinių dujų kiekį, atitinkamai sumažėjo ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimai į aplinką.

Per pastarąjį dešimtmetį bendrovės investicijos į visų rajonų šilumos ūkį sudarė apie 68 mln. Eur, iš jų – apie 27,48 mln. Eur parama, skirta iš Europos Sąjungos fondų investicijų programų ir valstybės biudžeto lėšų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Žinia panevėžiečiams: šilumos ir karšto vandens kainos gruodžio mėnesį

confident-noyce

Pirmosios sąskaitos už šildymą Panevėžyje: išgąsdino ne visus

confident-noyce

Už spalį šildymas panevėžiečiams kainuos mažiau nei pernai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau