Panevėžietis V. Lendel, neoficialiais duomenimis, iškovojo olimpinį kelialapį

Autoriustomas gaubys
Fototomas gaubys
V. Lendel.

Miltone (Kanada) surengto paskutiniojo, trečiojo, Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Tautų taurės varžybų etapo sprinto lenktynėse sekmadienį panevėžietis Vasilijus Lendel užėmė 7-ą vietą. Varžybos Kanadoje – paskutinės olimpinės atrankos maratone. Neoficialiais skaičiavimais, 29 metų V. Lendel iškovojo Lietuvai kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Olimpinėje atrankoje Lietuvą už brūkšnio dar galėjo išstumti Kolumbija, kuriai rungties šalių klasifikacijoje Kanadoje reikėjo užimti mažiausiai 6-ą vietą. Kolumbija liko 11-a ir jau nebeaplenks Lietuvos, kuri Miltone klasifikuota septinta.

Galutiniai olimpinės atrankos reitingai bus paskelbti ateinantį antradienį, o apie olimpinių kvotų išdalijimą bus paskelbta balandžio 22 d.

V. Lendel, kurio treneriai – škotas Craig MacLean ir Anatolijus Novikovas, kvalifikacijoje (39 dalyviai) užėmė 10-ą vietą. Jis 200 m distanciją iš eigos įveikė per 9,688 sek. (vid. greitis – 74,319 km/h). Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė Tokijo olimpinių žaidynių, penkiskart pasaulio ir dukart Europos čempionas olandas Harrie Lavreysen – 9,378 sek. (vid. greitis – 76,775 km/h).

V. Lendel šešioliktfinalyje įveikė Trinidado ir Tobago atstovą Kwesi Browne (23-ias kvalifikacijoje), aštuntfinalyje – britą Hamish Turnbull (7), o ketvirtfinalyje 0-2 nusileido

Surinamo dviratininkui Jair Tjon En Fa (2). Kolumbiečiai Kevin Quintero ir Santiago Ramirez užėmė atitinkamai 14-ą ir 15-ą vietas.

V. Lendel pasaulio ar Tautų taurės varžybų sprinto lenktynėse dalyvavo 33-ią kartą. Septinta vieta – šeštas geriausias panevėžiečio pasiekimas šių varžybų sprinte per visą karjerą.

Keirino rungtyje (38 dalyviai) šeštadienį V. Lendel pasidalijo 31-ą vietą. Vasilijus pirmojo etapo šeštajame ir paguodos trečiajame važiavimuose buvo 5-as.