-0.3 C
Panevėžys
Antradienis, 23 balandžio, 2024

Kultūros ministerijos premija – Panevėžio rajono orkestro „Aukštyn“ vadovui R. Viliui

AutoriusBNSFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Dirigentas, pedagogas Remigijus Vilys apdovanotas už svarų indėlį puoselėjant pučiamųjų instrumentų muzikos kultūrą ir tradicijas Lietuvoje, jų garsinimą svetur.

Nacionalinėje dailės galerijoje įteiktos šių metų Kultūros ministerijos premijos labiausiai nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams, kūrėjams. 

„Kultūra nėra tik kažkokia uždara teritorija, į kurią patenkama su bilietu ar leidimu. Kultūra yra visas valstybės ir visuomenės gyvenimo sritis aprėpianti vertybė. Kūrėjai nori ir turi būti reikalingi visuomenei. Tai ir yra tas kelias, į kurį turime orientuotis savo valstybėje“, – sveikindamas laureatus sakė kultūros ministras.

Apdovanojimus pelnė per 20 įvairioms sritims atstovaujančių kūrėjų ir darbuotojų.

Argentinos lietuvių bendruomenės pirmininkas, lietuviškosios kultūros Pietų Amerikoje puoselėtojas Juan Ignacio Fourment Kalvelis (Chuanas Ignasijus Furment Kalvelis) apdovanotas už lietuvių tautinių šokių choreografo ir vadovo, radijo laidų kūrėjo, įvairių kultūrinių projektų rengėjo ir įgyvendintojo veiklą.

Lėlių teatro režisierius, dailininkas Rimantas Driežis garbės ženklą pelnė už aktyvią ir prasmingą švietėjišką veiklą puoselėjant profesionalųjį lėlių teatrą, jo paveldo ir profesinių žinių sklaidą visuomenėje.

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė apdovanota už sėkmingo ilgamečio vadovaujamo darbo rezultatus, indėlį į šalies bibliotekų sektoriaus plėtrą ir jo atstovavimą užsienyje, kultūros bendruomenės stiprinimą.

Už indėlį formuojant Lietuvos šiuolaikinio šokio lauką apdovanota ir atlikėja, choreografė, pedagogė Giedrė Kirkilė, už ilgametę meninę, mokslinę ir pedagoginę veiklą puoselėjant Lietuvos muzikinę kultūrą, Lietuvos žydų muzikinį paveldą, sklaidą užsienyje – pianistas, vargonininkas, muzikologas Leonidas Melnikas,

Dirigentas, pedagogas Remigijus Vilys apdovanotas už svarų indėlį puoselėjant pučiamųjų instrumentų muzikos kultūrą ir tradicijas Lietuvoje, jų garsinimą svetur.

Menininkas, kuratorius Arvydas Žalpys – už kūrybinę ir organizacinę veiklą reprezentuojant mūsų šalies meną užsienyje ir žymių pasaulio lietuvių bei užsienio menininkų pritraukimą į Lietuvą.

Minėtiems kūrėjams įteikti aukščiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai – garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Bronio Savukyno premija skirta poetui, literatūrologui, publicistui Antanui Šimkui už ilgametį kultūros puoselėjimą, archyvinės medžiagos sklaidą, kultūros temų ir problemų aktualizavimą, tradicijų ir išliekamosios kultūrinės vertės kūrimą.

Publicistikos premiją pelnė rašytoja, žurnalistė Gintarė Adomaitytė už objektyvią, tyrinėjančią, akiratį plečiančią publicistiką, įtaigiai, žmogiškai jautriai straipsnyje „Liūdnai šviesi Prano Daunio istorija“ papasakotą Lietuvos istorijos atkarpą, aktualizuojančią aklųjų temą, ir kitus publicistinius tekstus, publikuotus kultūros svetainėje „Meno bangos“.

Kultūros ministerijos premija už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus įteikta Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros, mediotyros ir leidybos tyrimų katedros profesoriui Arvydui Pacevičiui.

Premija už muziejininkystės darbus skirta Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Kultūros istorijos tyrimų skyriaus vyriausiajai kultūros istorikei Ievai Kuizinienei.

Premiją už muziejų vertybių restauravimo darbus pelnė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro ekspertas, molbertinės tapybos restauratorius Linas Lukoševičius.

Martyno Mažvydo premija už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui įteikta Vaidui Šeferiui – už ilgamečius Kristijono Donelaičio rašytinio palikimo tyrimus.

Trys premijos už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą įteiktos Pasvalio rajono kultūros centro Valakėlių skyriaus kultūrinių veiklų organizatorei Linai Bartašienei ir meno kolektyvų vadovui Albertui Bartašiui, etnologei, muziejininkei ir folkloro puoselėtojai Laurai Lukenskienei.

Premiją pelnė ir Sigutė Mudinienė, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė, atsakinga už nematerialųjį paveldą, besirūpinanti Lietuvos regionų etninės kultūros vertybių išlikimu, tapatybės, prigimtinės kultūros, papročių, vietos tradicijų išsaugojimu.

Kultūros ministerijos premijos už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose laureate tapo Rokiškio kultūros centro kultūrinių renginių, valstybinių, miesto švenčių, istorinių-biografinių spektaklių režisierė ir organizatorė Neringa Danienė.

Už geriausias kultūrinės edukacijos veiklas vaikams premija įteikta Architektūros fondo projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ projekto vadovėms ir vienoms iš iniciatorių architektėms Evelinai Vasiliauskaitei ir Margaritai Kaučikaitei.

Premija už geriausias kultūrinės edukacijos veiklas, skirtas mokymuisi visą gyvenimą, įteikta architektei Vitai Soltonaitei-Puslienei, Architektūros fondo projektų vadovei, vadovaujančią edukaciniams projektams „Pastatai kalba“ ir „A Pokalbiai“.

Jaunųjų kūrėjų premijomis įvertinti poetė, tarpdisciplininio meno kūrėja Dovilė Bagdonaitė, taip pat tarpdisciplininio meno kūrėjas Kipras Dubauskas, aktorius Laurynas Jurgelis, šiuolaikinio šokio kūrėjas Lukuas Karvelis, kino režisierė, scenaristė Austėja Urbaitė. Metų debiuto premijos laureatu išrinktas režisierius Justinas Vinciūnas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Po N. Sadūnaitės mirties Seimas patikslino įstatymą, kad galėtų jai skirti apdovanojimą

confident-noyce

Kultūros dienos šventėje apdovanota Panevėžio rajono metų kultūros darbuotoja B. Titienė

confident-noyce

Tarp nominacijos „Ad astra“ laureatų – Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos bibliotekininkė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau