Ketvertuko mama panevėžietė Viktorija: „Man Motinos diena būna kasdien“

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRAIMUNDAS ALEŠIŪNAS
Ketvertuko mama panevėžietė Viktorija: „Man Motinos diena būna kasdien“.

Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių. Ji neaplenkė ir garsios, ketvertuką auginančios, panevėžiečių Andriaus ir Viktorijos Paltanavičių šeimos. Šį rytą Patricija, Rėjus, Nojus ir Tajus, su tėčio pagalba, pasveikino mamą –  įteikė jai gražiausius gėlių žiedus. Tačiau Viktorija šios šventės nesureikšmina – jai kiekviena diena neša meilę, laimę ir džiaugsmą.

Šeima – didžiausia vertybė

„Ši diena buvo daug svarbesnė tada, kai dar neturėjau vaikų. Kadangi vaikai buvo labai ilgai laukti ir jie dabar jau yra, kažkaip širdyje visiška ramybė. Džiaugiuosi, kad jie yra ir man daugiau nieko nebereikia. Kiekvieną dieną džiaugiuosi jų apkabinimais, šypsenomis – tad man motinos diena būna kasdien, o ne vieną kartą per metus“, – sako ketvertuką auginanti V. Paltanavičienė.

Anot Viktorijos, dviejų su puse metų Patricija, Rėjus, Nojus ir Tajus dar maži, kad suprastų šios dienos svarbą. Kol kas, per šią ypatingą dieną, šeima stengiasi didžiausiu dėmesiu apdovanoti močiutes. Pasikviečia jas į svečius arba važiuoja jų aplankyti, taip išreikšdami savo dėkingumą bei nuoširdžius jausmus.

Panevėžiečių ketvertukas vis dar tirpdo lietuvių širdis, o jų mamos pavyzdys įkvepia daugelį kitų šeimų.

Laimė būti mama

Viktorija sako, kad pati didžiausia gyvenimo laimė ir dovana – sveiki besišypsantys vaikai. Jų tikras džiaugsmas, nuoširdumas bei meilė vienas kitam. Ketvertuko mama kiekvieną dieną priima kaip naują iššūkį su kuriuo susitvarkiusi jaučiasi pati laimingiausia ir turtingiausia.

„Kartais tikrai džiaugiuosi, kad į mūsų gyvenimus atėjo tas nelemtas karantinas. Bet kiekvienoje situacijoje visada reikia ieškoti ir pliusų. Dauguma iš mūsų ir vėl atrado seniai užmirštas vertybes, supratimą kas tikrai yra tikra ir vertinga, bei kur iš tiesų slepiasi tikrasis džiaugsmas“, – mano V. Paltanavičienė.

Sėkmė irgi darbas

Panevėžiečių ketvertukas vis dar tirpdo lietuvių širdis, o jų mamos pavyzdys įkvepia daugelį kitų šeimų. Viktorija feisbuko ir instragramo paskyrose dalinasi savo vaikučių kasdienybės akimirkomis. Visi keturi mažyliai gražūs, sveiki, stiprūs, puikios raidos, o ir pati jų mama visada atrodo nepriekaištingai. Be to, ir namai išpuoselėti, stalai dekoruoti pačios Viktorijos gamintomis gėlių puokštėmis.

Viktorija sako, kad pati didžiausia gyvenimo laimė ir dovana – sveiki besišypsantys vaikai.

„Sukuosi kaip voverė rate. Bet jau esu įpratusi ir į visus savo kasdieninius darbus stengiuosi žiūrėti kaip į būtinybę. Juk niekas už mane to nepadarys. Vaikai keliasi 8 valandą ryto, tada jie pusryčiauja su tėčiu, vėliau einame praustis, rengiamės, žaidžiame, valgome priešpiečius, einame į kiemą, miegame pietų miego. Ir, kai mažyliai miega, aš turiu net 2 valandas laisvo laiko. Gaminu valgyti, ramiai pietauju, dirbu socialiniuose tinkluose ir dar nuveikiu daug visokių reikaliukų. Kai mažyliai atsikelia, valgome, vėliau žaidžiame, vėl valgome, ruošiamės miegoti ir apie 21 val. jau miegame. O tada prasideda mano laikas sau“, – pasakoja Viktorija ir pabrėžia, kad kai nori, viskas įmanoma.

„Daug kas priklauso nuo mūsų pačių, o noras yra svarbiausias dalykas. Reikia stengtis nepaskęsti rutinoje, kasdien padaryti bent kelis naujus darbus, susirasti pomėgį, kuris suteiktų sparnus. Reikia stengtis gyventi prasmingai, nuolatos ieškoti žinių. Šiandienai dauguma įpratę nieko nedaryti, bet su dideliu pykčiu ir pavydu žiūrėti kaip kitiems sekasi. Bet juk sėkmė irgi darbas. Aš dažnai gaunu klausimą – kaip Jūs viską spėjate? Mano atsakymas būna paprastas – nes labai noriu“, – įsitikinusi mama.

Idealių mamų nėra

Būti gera mama turbūt yra pagrindinis kiekvienos moters siekis. O kaip būti geriausia, kiekviena mama randa savo receptą. Viktorija griežta, bet labai mylinti. Pozityvi ir labai stipri. Ji mama, kuri kasdien stengiasi viską suspėti. Ji rūpinasi ne tik savo vaikais, bet ir nepamiršta savęs kaip moters. Ji mama, kuri nuolatos stengiasi tobulėti. Paklausta kas jos manymu, yra ideali mama, ir kokia ji turėtų būti šiais, ypatingai greitai besikeičiančiais laikais Viktorija atsako:

Būti gera mama turbūt yra pagrindinis kiekvienos moters siekis.

„Galiu nuliūdinti – idealių mamų, kaip ir idealių žmonių, nebūna. Super mamų – taip pat. Man labiau prie širdies  – stipri, pozityvi, atsakinga ir mylinti mama. Šiuolaikinė mama turėtų nepamiršti, kad vaikai yra didžiausia gyvenimo prasmė ir džiaugsmas. Nepamiršti senų vertybių bei tradicijų. Mažiau vytis šiuolaikinių tendencijų bei „madų“ ir gyventi savo gyvenimą, ne kitų – socialinių tinklų mamų gyvenimą“, – sako moteris.

Pati Viktorija augo tradicinėje šeimoje. Yra vienturtė dukra. Jos šeimoje visada buvo skiepijama pagarba, mokoma, kad viskas yra pasiekiama tik darbu, o šeima – didžiausia vertybė.

„Mano mama visada buvo labai darbšti, tad manau, kad savo apsukrumą paveldėjau būtent iš jos“, – sako ketvertuko mama.

Darbą įvertins tik vaikai

Pokalbio metu su Viktorija diskutavome ir apie tai, jog mamos darbas neretai būna neįvertinamas. Dažnai iš aplinkos girdisi priekaištai „Tu nieko neveiki visą dieną, tik sėdi namie…“, o mamos, ypač tos kurios augina ne vieną vaikai, kartais net nedrįsta pasisakyti, kad pavargo, neišsimiegojo, bet ar tikrai reikia to gėdytis?

„Manau, kad ši problema tikrai nėra retenybė šeimose. Mano vyras irgi dažnai sako, kad aš nieko neveikiu. Mūsų, kaip mamų darbą įvertins ne vyrai, ne seneliai, ne draugai ar svetimi žmonės, o mūsų vaikai. Mielos mamytės, nebijokite ieškoti pagalbos ir nebijokite kalbėti apie tai. Svarbiausia yra pačioms žinoti, kokios Jūs esate, ką darote, ko siekiate. Pasidalinsiu dar vienu tokiu posakiu, kurį kažkada išgirdau iš protingo žmogaus. „Jei jūs turite sveikus vaikus – jūs neturite jokių problemų“, – sako Viktorija.

Brandi motinystė

Ketvertuko mama neslepia, kad labai norėjo vaikų ir apie juos visada svajojo.

Ketvertuko mama neslepia, kad labai norėjo vaikų ir apie juos visada svajojo. Buvo įsitikinusi, kad turės du, bet Dievulis turėjo kitų planų. Mama kalba: „Mano motinystė ganėtinai vėlyva, bet iš kitos pusės brandi ir protinga. Džiaugiuosi, kad viskam yra savas laikas. Negaliu teigti bendrai, bet galiu pasakyti tik pagal save. Brandi motinystė turi daugiau išmintingumo bei stiprybės“.

Viktorija neneigia, kad auginant ketvertuką viskas nevyksta idealiai, tikrai ne. Bet ji labai džiaugiasi, kad visi tarpusavyje gražiai bendrauja, kad nėra atstumtųjų, nes tokių atvejų tikrai būna. Draugauja – pešasi, susitaiko – mušasi.

„Tikrai visko būna, bet mes mokomės ir tai jau mano kaip mamos darbas juos auklėti. Šiuo metu kertinis mūsų žodis yra KARTU. Einame kažkur KARTU, valgome KARTU, prausiamės KARTU, žaidžiame KARTU ir t.t. Jei nemokyčiau šio žodžio, mūsų namuose būtų konkretus balaganas. Visi keturi lėktų į skirtingas puses ir darytų ką nori. O mama juk viena. Tad dažnai tenka išmintingai gudrauti ir mokyti vaikučius“, – kasdienybe dalinasi Viktorija.

Kad ir kaip kartais bebūtų sunku, Viktoriją, kaip mamą, visada labiausiai džiugina vaikų šypsenos, nuoširdumas, bei pirmieji jų juokingi žodžiai, frazės, pamąstymai bei juokai: „Patikėkite – su jais tikrai neliūdna“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Mis ūkininkaitė“ D. Kalvaitienė: „Man mano mama yra tikrų tikriausias idealas“

confident-noyce

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen sveikina visas Lietuvos mamas

confident-noyce

Premjerė sveikina visas Lietuvos mamas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau