Iš „Babilono“ veja kino teatrą „Forum cinemas“

Vilniaus apygardos teismas prekybos centro „Babilonas“ valdytojams bendrovei „Gamafondas“ uždraudė iš patalpų iškeldinti kino teatrą „Forum cinemas“.

Teismas nusprendė pristabdyti kino teatro iškeldinimą, patenkinęs nuomininkės bendrovės „Forum cinemas“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, kol ginčą išspręs Vilniaus komercinio arbitražo teismas.

Pastarasis teismas uždraudė prekybos centrą valdančiai bendrovei „Gamafondas“, kuri priklauso „Ogmios“ įmonių grupei, iškeldinti kino teatrą.

Vilniaus apygardos teismo sprendimą Lietuvos apeliaciniam teismui skųsti galima per 7 dienas. Beje, teismui pateiktuose dokumentuose nurodoma – kino teatrui iš prekybos centro „Babilonas“ siūloma išsikelti iki rugsėjo 27 dienos.

Arbitražo teisme bendrovės ginčijasi dėl papildomo susitarimo prie nuomos sutarties, tačiau daugiau detalių  nepateikiama.

Kino teatrų tinklo „Forum cinemas“ valdytoja beveik 1,6 tūkst. kv. m ploto patalpas prekybos centre „Babilonas“ nuomojasi nuo 2007 metų. Tai mažiausias tinklo kino teatras, jame yra trys kino salės.

Nėra jokio kriminalo

„Ogmios“ įmonių grupės, kuriai priklauso bendrovė „Gamafondas“, valdybos pirmininkas Arūnas Žemaitis pokalbio pradžioje naujienų portalui JP sakė, jog nieko nežinąs apie kino teatro iškeldinimą iš prekybos centro „Babilonas“.

„Kiek žinau, „Forum cinemas“ baigėsi patalpų nuomos sutartis. Niekas nenori jo iškeldinti. Kai baigiasi nuomos sutartis, ji yra pratęsiama arba ne, o gali atsirasti kitas nuomininkas. Šiuo atveju nėra jokio kriminalo, procesas natūralus. Net teigiamas tas procesas. Juolab kad Panevėžys gražėja ir nori į jį ateiti daugiau nuomininkų“, – nekonkretus buvo A. Žemaitis.

A. Žemaitis.

Vyksta kūrybinis procesas

Pasiteiravus, ar gali vietoje kino teatro „Forum cinemas“ į „Babiloną“ ateiti „Apollo Cinemas“, A. Žemaitis aiškino:

„Bet kas gali ateiti. Dabar vyksta kūrybinis procesas. Galiu pasakyti, kad Panevėžyje kino teatras bus.“

Turėjo pirmumo teises

Kino teatrus „Forum cinemas“ valdančios bendrovės generalinis direktorius Arūnas Baltrušaitis naujienų portalui JP aiškino, kodėl kino teatro problemos sprendžiamos teisme.

„Turėjome dešimt metų patalpų nuomos sutartį ir dabar esame labai nustebę tokia partneryste. Praėjus terminui su „Gamafondu“ derėjomės dėl naujų nuomos sąlygų. Pasiūlėme didesnes kainas ir gavome jų paruoštą sutartį su naujoms kainomis. Ją pasirašėme ir išsiuntėme. Tada gavome atsakymą, kad nuomos sutartis nebus pratęsta. Esą sugalvojo pasirašyti nuomą su kitais“, – pasakojo situaciją pašnekovas ir sakė, kad „Forum cinemas“ pasirašant sutartį turi pirmumo teisę.

Spekuliuoja ir kelia chaosą

Pasak A. Baltrušaičio, pateiktos sutartyje naujos patalpų nuomos sąlygos tiko.

„Jas pasirašiau ir išsiunčiau. Manau, kad teisiškai – sutartį mes turime. Todėl arbitražo teisme reikalausime įrodyti, kad sutartis būtų vykdoma. Tokiu būdu nutraukti sutartį negalima. Taip nedaroma. Spekuliuoti ir kelti chaosą rinkoje – negalima. Silpnesnių nervų turto valdytojai ir sulūžta“, – aiškino „Forum cinemas“ generalinis direktorius ir teigė girdėjęs, jog į „Babiloną“ gali ateiti kitas kino teatrų operatorius „Apollo“ bei pridūrė:

„Kino teatras Panevėžyje tikrai bus ir nuoširdžiai manau, kad tai bus „Forum cinemas“. Teismas turėtų pritaikyti sąlygas, jog patalpų savininkai turi vykdyti patalpų nuomos sutartį su mūsų bendrove.“

Kino teatrų tinklo valdytoja beveik 1 600 kv. m ploto patalpas prekybos centre „Babilonas“ nuomojasi nuo 2007 m. Tai mažiausias tinklo kino teatras, jame yra trys kino salės.

Naujas kino teatras

Restoranų ir kavinių, knygynų, kino teatrų tinklą valdanti Estijos bendrovė „Apollo Cinemas“ turėtų įrengti kino teatrą planuojamame statyti prekybos centre Pilaitėje.

„Ogmios“ įmonių grupė susitarė su Estijos kino teatrų operatoriumi „Apollo“.

Sostinės Pilaitės mikrorajone, V. Pociūno gatvėje, „Ogmios“ grupė planuoja statyti išskirtinį keturių aukštų prekybos centrą, kuriame didžiąją dalį parduotuvių sudarys išparduotuvės.

Neatmetama, kad „Ogmios“ įmonių grupė, kuri valdo į Panevėžyje esantį prekybos ir pramogų centrą „Babilonas“, derasi, kad šis naujas kino teatras ateitų ir į Panevėžį.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Parduotas buvęs Klaipėdos kino teatras „Vaidila“

erikas

Panevėžiečiai ir vėl laukiami „Babilone“: prekybos centras jau dirba

erikas

APOLLO KINE – pirmoji BABILONO kino diena

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau