2.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 9 gegužės, 2024

Gimtinę palikę, bet neapleidę

Daugelis mūsų – gimtojo krašto patriotai. Keliame sparnus, vykstame ieškoti savęs, o kartu ir perspektyvų, taip palikdami gimtąjį lizdą, į kurį mintis sugrįžti vis skatina šeima, prisiminimai, sentimentai… Dažniausiai tas polėkis pagauna jaunus žmones, išvykstančius studijuoti, ieškoti darbo. Tik ar jie tikrai apleidžia gimtąjį kraštą?

„City Alumni Panevėžys“ („Panevėžio miesto alumnai“; lot. alumnusauklėtinis) drąsiai teigtų, kad taip nėra. Aktyviai veikianti asociacija vienija iš Panevėžio krašto kilusius ir kituose Lietuvos ar užsienio miestuose gyvenančius asmenis, kurie neabejingi gimtinėje vykstantiems procesams.

„Prie Panevėžio alumnų klubo veiklos jungiasi žmonės, kuriems įdomu kiek daugiau nei darbas ar savi hobiai. Juos motyvuoja klube jau veikiantys žmonės, alternatyvios ir įvairios veiklos, dėkingumas miestui ar rajonui – mokykloms, mokytojams, kurie suteikė asmeninį startą – galimybę daryt pozityvius pokyčius, plėsti pažinčių tinklą“, – pasakoja asociacijos „Panevėžio Alumni“ vadovė Rūta Jančytė.

Reikėjo nuo kažko pradėti

Juridinė išvykusiųjų iš Panevėžio krašto žmonių asociacija vadinasi „Panevėžio Alumni“, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ pagrindinė komunikacija vykdoma per puslapį „City Alumni Panevėžys“. Taip nutiko dėl to, kad startą asociacijos veiklai suteikė tarptautinis socialinis tinklas „Global Shapers Vilnius“.

„Dar 2015 metais jie ėmėsi iniciatyvos raginti gimtuosius miestus palikusius ir sostinėje, kituose Lietuvos didžiuosiuose miestuose įsikūrusius žmones vienytis į alumnų klubus. Susižavėjome ta idėja, ėmėme rinktis į pirmuosius susitikimus, – prisimena R. Jančytė. – Pradžioje susirinkdavome arbatos ar kavos puodeliui, diskutuodavome, ką galėtume nuveikti dėl savo miesto. Pavyzdžiu tada mums tapo Alytus.“

„City Alumni Alytus“ pirmieji suorganizavo „Alytaus Ekonomikos Forumą“.

„Matėme, kad tai sėkmingas formatas inicijuoti diskusijas ir atvežti idėjas į miestą. Tad nusprendėme, kad ir mums reikia kažką panašaus įgyvendinti. Pirmajam forumui pasirinkome temą „Panevėžio Ambicija“. Vienas iš pagrindinių tikslų buvo motyvuoti miesto bendruomenę ir parodyti jiems, kad Panevėžys tikrai gali tapti inovatyvus ir augantis miestas. Mūsų, kaip organizatorių, siekis tuomet buvo pritraukti bent 300 dalyvių.“ – pasakoja Rūta.

Lūkesčius viršijo

2017 metais „City Alumni Panevėžys“ suorganizuotas „Panevėžio ekonomikos forumas“ lūkesčius viršijo su kaupu. Renginys, kuriame buvo gausu diskusijų ir žymių pranešėjų, sulaukė daugiau nei 600 žmonių.

„Buvome maloniai priblokšti. Tai ir motyvavo judėti toliau. Komanda tapo vieningesnė. Šiuo metu aktyviai klubo veiklose dalyvauja apie trisdešimt žmonių, kai kurie prisijungia turėdami galimybių, o didžiųjų renginių metu susitelkia ir visas šimtas“, – šypsosi asociacijos koordinatorė.

Sėkmės paskatinti

Šiuo metu klubas tendencingai – kartą per mėnesį – socialiniuose tinkluose platina rubriką „Ekrane panevėžietis“, kurioje pristatomi interviu su Panevėžyje gyvenančiais ar iš čia kilusiais žmonėmis. Kalbama apie tai, kuo jiems reikšmingas miestas, kokios mėgstamiausios vietos, apie perspektyvas ir ką gimtoji vieta jiems jau suteikė.

Panevėžio alumnai taip pat kviečia į nemokamas ekskursijas po miestą. Dažniausiai jos būna teminės: „Žydiškasis Panevėžys“, „Panevėžio teatrų istorija“, svarstoma surengti ekskursiją ir apie pramonės įmones.

„Mokykloje apie miesto istoriją mažai pasakodavo. Kol mokinys esi – į muziejų kaip ir neisi, o po to nebežinai, kur kreiptis, ar progos trūksta. Šios išvykos pėsčiomis po miestą sulaukė itin didelio susidomėjimo, pastarojoje ekskursijoje dalyvavo bene 80 žmonių“, – atkreipia dėmesį Rūta.

Šiuo metu visas klubas aktyviai ruošiasi jau trečiajam Panevėžio forumui. Prie jo organizavimo prisideda ir Panevėžyje vis dar gyvenantys, ir jau išvykę žmonės. Vakarais organizuojami bendri skambučiai, planuojama, tariamasi, bandoma rasti rėmėjų ir partnerių, ieškoma daugiau savanorių. Jau pradėti renginio viešinimo darbai ir kūrybiškų idėjų įgyvendinimo planai.

Šių metų forumo tema – „#KULTŪRAYRA“

„Kur dėti kirtį – spręskite patys, – šypsosi Rūta Jančytė. – Siekiame, kad mūsų suorganizuoti renginiai ne tik nudžiugintu tąkart susirinkusius žmones, bet ir suteiktų atspirties judėti į priekį. Po pirmojo forumo Panevėžys identifikavo save kaip miestą, kuris galėtų tapti šalies robotikos centru. O dabar judame toliau: juk jei jau žmonės grįš darbuotis, jie turi būti patenkinti ir ekonominėmis, ir kultūrinėmis perspektyvomis.“

Prie Panevėžio alumnų klubo veiklos gali prisijungti bet kokio amžiaus, pomėgių, bet kur pasaulyje gyvenantys kraštiečiai. Nesvarbu – esate iš miesto ar rajono. Veikla vykdoma savanorystės pagrindu. Jei tapo smalsu, kaip viskas veikia – prisijunkite prie „City Alumni Panevėžys“ grupės feisbuke arba suplanuokite apsilankymą artimiausiame susirinkime. Jie migruoja: vieną mėnesį vyksta Vilniuje, kitą – Panevėžyje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Eurovizijos“ dalyvio Silvester Belt įvaizdžio kūrėja M. Petraitytė: „Panevėžys suteikia daugiau galimybių, nei sostinė“

confident-noyce

Panevėžietis scenografas ir fotomenininkas A. Gudas: „Darbas teatre moko pasitikėti žmonėmis“

confident-noyce

Seime skinasi kelią iniciatyva dėl jaunimo darbuotojo profesijos įteisinimo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau