18 C
Panevėžys
Trečiadienis, 1 gegužės, 2024

A. Armonaitė: nesant palaikymo civilinei sąjungai, „laisviečiai“ spręs dėl įsipareigojimų

AutoriusIgnas Jačauskas (bns)Fotobns
A. Armonaitė.

 Valdančiosios koalicijos partneriams nepavyko užtikrinti papildomų balsų Civilinės sąjungos įstatymo palaikymui Seime, Laisvės partijos frakcija vertins ir savo įsipareigojimus valdantiesiems, sako jos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

„Lapkričio 20 dieną koalicijos susitikime mes kėlėme ir biudžeto, ir Civilinės sąjungos klausimą, partneriai pažadėjo dar paieškoti balsų. Šiandien po dviejų savaičių jie sugrįžo. Ir aš galiu konstatuoti, kad koalicijos partijoms, Tėvynės sąjungai ir Liberalų sąjūdžiui, tie balsai, kuriuos jie sutelkė yra nepakankami įstatymo priėmimui. Tai yra svarbi žinia ir čia, matyt, reikia užsifiksuoti“, – po valdančiosios koalicijos tarybos susitikimo pirmadienį žurnalistams sakė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Anot jos, Laisvės frakcija dar mato rezervo telkiant balsus šiuo klausimu koalicijoje, nes „negalime eiti į opozicija su ištiesta ranka elgetauti“.

„Civilinės sąjungos punktas 5.2, kad koalicijos partneriai dės maksimalias pastangas, lieka neįgyvendintas. Tai Laisvės partija vertins ir savo įsipareigojimus ir taip toliau“, – teigė A. Armonaitė.

A. Armonaitė neatmetė, kad projektas į Seimo darbotvarkę grįš „bet kurią akimirką, kai mes matysime, kad jo sprendimas ir priėmimas yra įmanomas, kad jis būtų pozityvus“.

Prieš dvi savaites po valdančiosios koalicijos tarybos susitikimo ji tvirtino gavusi valdančiųjų konservatorių ir Liberalų sąjūdžio pažadą paieškoti papildomų balsų Seime, kad būtų galima priimti Civilinės sąjungos įstatymą, įteisinant lyčiai neutralią partnerystę.

Pavasarį Seimas po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Projektui nepritarė dalis konservatorių ir liberalų.

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

Pastaruoju metu nesutarimų valdančiojoje koalicijoje buvo kilę dėl mokesčių reformos, „laisviečių“ nepasitenkinimą sukėlė atmestos nepilnamečių apsaugos įstatymo pataisos, nepakankama parama partnerystės įteisinimui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Valstybės kontrolė pasigenda dėmesio vertinant priimamų, keičiamų tesės aktų poveikį

confident-noyce

Siekis į karo technikos įsigijimus įtraukti Lietuvos įmones įveikė Seimo komiteto barjerą

confident-noyce

Siūloma keisti infrastruktūros plėtros įmokos skaičiavimo tvarką

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau