0.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 8 gegužės, 2024

Žvaigždžių stebėtojams balandį šypsosis sėkmė: įsidėmėkite šias dienas

Balandžio mėnesį dangaus stebėtojai tikrai nenuobodžiaus. Po ilgesnio laiko bus galima stebėti meteorų lietų, taip pat pamatyti praskriejančią kometą bei išskirtinį Mėnulį.

Jei jums patinka pasižvalgyti po žvaigždėtą dangų, būtinai įsidėmėkite šias dienas, pasirūpinkite šiltais rūbais ir… tikėkitės giedro dangaus!

Štai trys pagrindiniai balandžio mėnesio astronominiai reiškiniai:

1. Rožinė superpilnatis. Balandžio 7–8 dienomis

Pirmąją balandžio savaitę pagrindine naktinio dangaus atrakcija taps Mėnulis. Žemės palydovas taps pačia ryškiausia ir didžiausia 2020 metų superpilnatimi.

Superpilnatis patekės balandžio 7 d., spindės visą naktį ir bus pakankamai ryški, kad mestų šešėlį ant Žemės. Nors Mėnulis atrodys šiek tiek didesnis ir ryškesnis nei įprastai, visgi, šis skirtumas bus ganėtinai nedidelis ir sunkiai pastebimas eiliniam stebėtojui.

2. Lyridų meteorų lietus. Balandžio 21–22 dienomis

Balandžio 22 d. visame pasaulyje žinoma, kaip Žemės diena. Tuo metu danguje savo piką pasiekia Lyridų meteorų lietus.

ai pirmasis meteorų lietus nuo pat sausio mėnesio. Geriausias reginys numatomas iš balandžio 21-osios į balandžio 22-ąją. Tuo metu per vieną valandą gali pasirodyti nuo 15 iki 20 krentančių žvaigždžių.

Šie metai Lyridų stebėjimui bus ypatingai geri, nes jie pasirodys naktį be Mėnulio, kas reiškia, kad visas dangus bus ypač tamsus.

„Šie meteorai geriausiai matomi Šiauriniame pusrutulyje, kur radiantas priešaušrio metu yra aukštai danguje,“ – savo tinklalapyje rašo „American Meteor Society“. „Šio meteorų srauto dalis gali būti matoma ir pietiniame pusrutulyje, tačiau čia jo aktyvumas yra mažesnis.“

3. Kometa ATLAS. Antroje balandžio pusėje

Naujai atrasta kometa netrukus surengs pasirodymą mūsų danguje, kuomet per balandžio mėnesį ji vis didės ir potencialiai taps pakankamai ryškia, kad mėnesio pabaigoje danguje ją būtų galima stebėti ir plika akimi.

Kometa ATLAS, kuri dar žinoma kaip „Kometa C/2019 Y4”, buvo atrasta 2019 m. gruodžio 28 d., astronomų naudojančių „Asteroid Terrestrial-Impact Last Alert System (ATLAS)“ sistemą, Havajuose.

Šiuo metu ji vis dar pernelyg blyški, kad ją būtų galima matyti be teleskopo, tačiau artimiausiomis savaitėmis ji turėtų tapti gerokai ryškesne.

Kad būtų galima pastebėti šią kometą reikės žvalgyti į šiaurinį dangų, netoli Didžiųjų ir Mažųjų Grįžulo Ratų.

Skaičiuojama, kad artimiausias kometos ATLAS praskriejimas pro Žemę vyks gegužės 23 d., o artimiausias jos praskriejimas pro Saulę seks gegužės 31 d.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Odysseus“ tapo pirmuoju privačiu Mėnulyje nusileidusiu erdvėlaiviu

confident-noyce

Indijos mėnuleigis pradėjo tyrinėti Mėnulio pietinį ašigalį

confident-noyce

Rusija pranešė, kad jos kosminis zondas „Luna-25“ sudužo ant Mėnulio paviršiaus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau