1.9 C
Panevėžys
Trečiadienis, 8 gegužės, 2024

Mirtį nešantis žaidimas sulaukė atgarsių ir Panevėžyje

Night time connection
Rusijoje itin išpopuliarėjęs pavojingas žaidimas plinta ir tarp paauglių Lietuvoje. Vaikai į žaidimą įtraukiami per socialinius tinklus internete.

Rusijoje itin išpopuliarėjęs pavojingas žaidimas „Mėlynasis banginis“ plinta ir tarp paauglių Lietuvoje. Vaikai į žaidimą įtraukiami per socialinius tinklus internete. Žaidimo tikslas – įbauginti paauglius, kad šie patys nusižudytų. Dėl šio žaidimo pasekmių į policiją kreipiasi ne tik Lietuvos didmiesčių, bet ir atokesnių gyvenviečių gyventojai. Panevėžio policijos atstovai teigia, jog dėl šio pavojingo žaidimo jau yra sulaukę tėvų skambučių.

Žaidimo idėja šokiruoja. Žaidimo organizatoriai paaugliams liepia save žaloti ir atlikti rizikingas užduotis, o galiausiai grasindami priverčia nusižudyti.

Televizijos ekranuose išreikštas nuogąstavimas, kad tokia savižudybių banga gali pasiekti Lietuvos paauglius. Praėjusią savaitę policija registravo ne vieną pranešimą apie keistą paauglių elgesį.

Į policiją kreipiasi nuogąstaujantys tėvai

Kaip naujienų portalui JP teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Rasa Černauskaitė, į Panevėžio miesto policijos pareigūnus dėl šio pavojingo žaidimo jau taip pat kreipėsi nuogąstaujantys tėvai.

Pastebėję bent kiek keistą paauglių elgesį, tėvai skambina į policiją, išsigandę plintančių naujienų apie jau ne vieną gyvybę nusinešusį žaidimą.

Panevėžio pareigūnai į kiekvieną skambutį reaguoja nedelsiant, kalbasi ir su pačiais paaugliais, ir jų tėvais. Kol kas dėl nei vieno tokio skambučio tyrimas nepradėtas.

„Tėvai, pastebėję neadekvatų aplinkai paauglių elgesį, baiminasi dėl itin išpopuliarėjusio bauginančio žaidimo. Jie skambina pareigūnams pastebėję, kad vaikas keistai elgiasi, yra piktas, žada išeiti iš namų. Tai yra suprantama ir normalu. Reaguojame į kiekvieną tokį skambutį“, – sakė R. Černauskaitė.

Mokykloje keisto elgesio nepastebi

Pareigūnai praneša, kad pasaulyje plintančio pavojingo žaidimo metu terorizuojami 12-13 metų paaugliai, tad didžiausias dėmesys yra kreipiamas į progimnazijų moksleivius.

Kaip JP teigė Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos direktorė Vitalija Dziuričienė, mokykla į populiarėjantį pavojingą žaidimą sureagavo viena iš pirmųjų Panevėžyje.

„Tik gavę informaciją apie šį žaidimą, informaciją išplatinome tėvams, pedagogams. Kalbamės ir su mokiniais. „Vyturio“ progimnazijos mokiniai šio žaidimo nevertina teigiamai ir nėra prie jo prisijungę“, – teigė mokyklos direktorė.

direktore_2015_gera_mokykla
Kaip teigė Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos direktorė V. Dziuričienė, mokykla į populiarėjantį pavojingą žaidimą sureagavo viena iš pirmųjų Panevėžyje.

V. Dziuričienė patvirtino, kad keisto paauglių elgesio mokykloje nepastebėjo, mokinių tėvai į mokyklos vadovybę dėl pavojingo žaidimo nesikreipė.

Žaidimas greitai išpopuliarėjo

Praėjus daugiau nei mėnesiui po šio žaidimo išgarsėjimo pasaulyje, jau kalbama ir apie aukas. Norint pradėti žaisti šį žaidimą reikia susisiekti su kuratoriumi, tam yra naudojami raktažodžiai.

Socialiniuose tinkluose žmonės kuria uždaras organizacijas, grupes, puslapius, kur renkasi paaugliai.

Kiekvienas parašo kuratoriui savo asmeninę informaciją, fobijas ir po kažkurio laiko į žaidimą įstojęs asmuo gauna tam tikras gyvybei pavojingas instrukcijas ir užduotis. Į žaidimą įstojęs žmogus papasakoja apie save išties daug, o ši informaciją būna panaudojama prieš jį tam, kad priverstų nusižudyti.

Daugelis žmonių prisijungia prie žaidimo galvodami, jog tai tik „vaikiškas žaidimas“, jog nuo tokio žaidimo nukentėti nėra įmanoma. Paauglius, kurie pradėjo šį žaidimą, bet atsisakė atlikti užduotis, įbaugina tiek, kad šie galvoja, jog savižudybė – tai vienintelė išeitis.

Jei asmuo nesutinka nusižudyti, žaidimo „kuratorius“ pagal IP adresą suseka žaidėjo gyvenamosios vietos adresą ir grasina nužudyti ne tik žaidžianti asmenį, bet ir jo šeimą.

Niekas nelieka nepastebėtas

Kasmet nemažėjant vaikų skaičiui linkusių į savęs žalojimą, bandžiusių žudytis, Vaikų ligoninės specialistai yra sutarę dėl pagalbos teikimo tokiems vaikams tikslesnės tvarkos.

Taip pat stengtasi sudaryti aiškų pagalbos planą bandžiusiam žudytis.

Pasak Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyriaus vedėjos gydytojos Jolantos Trinkūnienės, dažnai vaikai ar paaugliai, turintys minčių ar ketinimų žudytis, tiesiog siunčia signalą, kad nori būti išklausyti ir suprasti.

sadddd
Dažnai vaikai ar paaugliai, turintys minčių ar ketinimų žudytis, tiesiog siunčia signalą, kad nori būti išklausyti ir suprasti.

Gydytoja teigia, kad iš tikrųjų nėra lengva suprasti, kaip vaikams ar paaugliams ateina mintys apie savižudybę. Dažniausiai jos bręsta pamažu, o pasitraukimas iš gyvenimo gali būti impulsyvus. Todėl yra labai svarbu analizuoti ir suvokti, kas tuo metu vyksta vaiko gyvenime: gal jis išgyveno daug sukrečiančių įvykių, patyrė nesėkmių? Sprendimas nusižudyti neatsiranda tarsi iš niekur. Vaikui ar paaugliui, išgyvenančiam krizę, būna labai sunku rasti išeitį, todėl pasirenkamas mėginimas nusižudyti, matant jį kaip vienintelį problemos sprendimą.

Svarbiausia, kad vaikas ar paauglys, kuriam kyla minčių apie savižudybę ar tam, kuris pabando tai padaryti, neliktų nepastebėtas. Jam turi būti suteikta visa įmanoma specialistų pagalba, pasirūpinta jo tolesne priežiūra, perduota visa reikalinga informacija kitoms tarnyboms, kad specialistai būtų ramūs, jog visos grandys atliko savo darbą, o vaikas ar paauglys turėjo galimybę, profesionalų padedamas, apmąstyti savo poelgį, pakeisti santykį su artimais žmonėmis ir savimi.

lentele


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pernai Lietuvoje išaugo savižudybių skaičius

confident-noyce

Gal paridenam? TOP 5 žaidimai jūsų Velykų šventei

confident-noyce

Pradedama vykdyti pagalbos teikimo stebėsena savižudybės grėsmę patiriantiems asmenims

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau