19.9 C
Panevėžys
Pirmadienis, 16 rugsėjo, 2024

Vasaros atostogos baigėsi, o odos problemos paūmėjo – ką daryti?

AutoriusjpFotofreepik.com

Dėl drėgmės stokos atsiradęs odos tempimas, šiurkštumas, šerpetojimas, paraudimas ar niežėjimas – lengvos ką tik prabėgusios vasaros pasekmės. Tačiau dėl saulės ir karščio galėjo atsirasti sunkesnių odos problemų – pigmentinės dėmės, smulkios raukšlelės, spuogai, paryškėję kapiliarai, paūmėjusi aknė, apgamų pakitimai, keratozinės plokštelės ir gerybiniai ar piktybiniai odos dariniai.

Kaip pasirūpinti vasaros paveikta oda ir paruošti ją artėjančiam šaltajam sezonui? Pasakoja Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus“ gydytoja dermatovenerologė Audronė Majerienė.

„Pirmiausia, reikėtų kalbėti apie tai, ką, praėjus vasarai, galėtų padaryti savarankiškai kiekvienas, norintis atstatyti odos drėgmę ir pagerinti bendrą jos būklę: naudoti odos tipui tinkančias drėkinančias priemones – kremus ar gelius. Taip pat stiprų poveikį turinčius aktyvius serumus su hialurono rūgštimi, o dar geriau, papildytus vitaminais, glicerinu, niacinamidu bei drėkinančias kaukes – jų pasirinkimas labai platus: nuo lakštinių iki kreminių, su hialurono rūgštimi ir kolagenu. Į rutiną verta įtraukti ir kartą per savaitę atliekamą lengvą odos šveitimą, kuris padėtų pašalinti negyvas ląsteles, odai atsinaujinti ir geriau įsisavinti visas naudojamas priemones“, – aiškina gydytoja dermatovenerologė.

Pasak A. Majerienės, jeigu po vasaros vargina sunkesnės odos problemos ar su lengvesnėmis nepavyksta susitvarkyti savarankiškai, reikėtų kreiptis į gydytoją.

Medicinos galimybės

Gydytoja dermatovenerologė pasakoja, kad pacientui siūlomi gydymo būdai, priklauso nuo jo individualios problemos, odos pažeidimo lygio ir paciento amžiaus. Pavyzdžiui, jeigu norima spręsti odos sausumo problemą, gali būti taikoma mezoterapija, biorevitalizacija ar redermalizacija – šios procedūros atstato odos drėgmę, didina elastingumą, stangrumą ir skatina ląstelių regeneraciją, o jų efektas matomas jau po pirmojo karto. Galimos ir stipresnio poveikio šių procedūrų variacijos, kai kartu su hialurono rūgštimi naudojama gintaro rūgštis (taikoma redermalizacijai), amino rūgštys, peptidai ar glicerolis.

„Pigmentinių dėmių šviesinimui, raukšlelių gydymui ar odos atjauninimui gali būti pasitelkiamos lazerinės procedūros, kurių pasirinkimas taip pat labai platus – nuo pikosekundinio, Aleksandrito ir frakcinio lazerių. O gilesnių raukšlių užpildymui į gydymo planą gali būti įtraukiamas ne tik odos drėkinimas, bet ir formos suteikiantys užpildai“, – teigia gydytoja dermatovenerologė.

Ji priduria, kad gydymo procese svarbios ne tik atitinkamos procedūros, bet ir individualiai odos priežiūrai namuose skirtos priemonės, kurias pacientui parinkti turėtų gydytojas.

Ką svarbu žinoti šąlant orams?

„Estetus“ klinikoje dirbančios A. Majerienės teigimu, rudenį, kaip ir vasarą, odai tenka susidurti su ją neigiamai veikiančiais veiksniais. Tiesa, kiek kitokiais – vėju, šalčiu, temperatūrų skirtumu, patalpų šildymu ir pan. Tad keičiantis orams, taip pat turėtų keistis ir odos priežiūros rutina.

„Šąlant orams, vasarą naudotas drėkinančias priemones reikėtų pakeisti maitinančiomis, riebesnėmis, kurių sudėtyje būtų lipidų, aliejų, šlapalo. Šių priemonių naudojimas suteiks odai barjerinę apsaugą nuo šaltuoju metų laiku ją veikiančių dirgiklių. Tiesa, drėkinančių priemonių nereikia visiškai atsisakyti – jos puikiai tiks naudojimui vakare. Šių priemonių spektras platus, tačiau patariama rinktis aktyvesnio veikimo, skatinančias odos atsinaujinimą ir sudėtyje turinčias hialurono ar įvairių vaisių rūgščių, retinolio“, – paaiškina gydytoja dermatovenerologė.

Ji tęsia, kad šaltuoju laiku svarbu rūpintis ne tik veido, bet ir kūno oda – naudoti aliejinius prausiklius, maitinančius ir saugančius nuo išsausėjimo, o po prausimosi pasitepti kremais emolientais, kurie sulaiko drėgmę odoje. Siekiant išlaikyti viso kūno odos drėgmę taip pat svarbu, kaip įmanoma, vengti ją sausinančių veiksnių – reguliariai drėkinti patalpas ir praustis ne po karštu vandeniu, o vėsesniu.

Vėstant orams, prie asmeninių pastangų puoselėti odos sveikatą prisidėti gali įvairios maitinimo, drėkinimo procedūros ar, pavyzdžiui, lazerį ir kraujo plazmą kombinuojančios procedūros, kurios suteikia intensyvią odos regeneraciją, natūralų jos atjauninimą, gerina tekstūrą ir tonusą.

Kaip dar galime sau padėti?

Anot A. Majerienės, norint puoselėti odos sveikatą ir šaltuoju metu, padės universalios sveiko gyvenimo taisyklės – subalansuota mityba, 7-9 valandas trunkantis kokybiškas miegas, pakankamas suvartojamo vandens kiekis (30 ml vienam kūno kilogramui), valdomas patiriamas stresas, rūkymo ir alkoholio atsisakymas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pažangiausi prekiniai ženklai jūsų odos ir plaukų priežiūrai

confident-noyce

Gydytojas po dienos paplūdimyje pataria atidžiai apžiūrėti odą: įvardijo, kam labiausiai reikia saugotis

confident-noyce

Vasarą nepadarykite meškos paslaugos odai: dėl šių klaidų raukšlės atsiranda kur kas anksčiau

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau