V. Čmilytė-Nielsen: dar ne visos skatinimo skiepytis nuo COVID-19 priemonės išbandytos

AutoriusRamūnas Jakubauskas (BNS)
FotoBNS
V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad dar ne visos skatinimo skiepytis nuo COVID-19 priemonės išbandytos, vienomis iš jų ji įvardija laisvadienius darbuotojams bei konkrečias pinigines išmokas.

„Man atrodo, kad dar ne visos skatinimo priemonės yra išbandytos ar jomis pasinaudota“, – trečiadienį Žinių radijui sakė parlamento vadovė.

Jos teigimu, viena iš priemonių galėtų būti dviejų laisvadienių suteikimas už pasiskiepijimą.

„Apie tai kalba ir darbdaviai, tai galėtų būti viena iš priemonių“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, taip pat žmonės skiepytis galėtų būti skatinami ne prizais, o konkrečiomis piniginėmis išmokomis.

„Skatinti piniginiais prizais – ne žaisliukais, ne paspirtukais, bet labai konkrečiomis sumomis, kurios galėtų būti išmokamos tiems, kurie vakcinavosi. Tai būtų kur kas pigiau nei išmetinėti vakcinas“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Skiepijimo tempas šiuo metu yra sulėtėjęs, o vien liepą jau utilizuota 14,4 tūkst. vakcinos nuo COVID-19 dozių.

Statistikos departamento antradienio duomenimis, šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 309 tūkst. 549 žmonės, abiem – 1 mln. 112 tūkst. 266.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 46,9 proc. žmonių – 0,2 procentinio punkto daugiau nei para anksčiau.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Praėjusią savaitę nuo gripo mirė aštuoni žmonės, nuo COVID-19 – vienas, skelbia NVSC

JP Redakcija

R. Žemaitaičiui raginant pirkti mažiau COVID-19 vakcinų, SAM sako – sutartys peržiūrimos

JP Redakcija

Ruošiatės į keliones? Gydytoja įvardijo pavojus ir kaip jų išvengti

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads