16.2 C
Panevėžys
Sekmadienis, 5 gegužės, 2024

Trečią mėnesį iš eilės fiksuojamas gerėjantis pamokų lankomumas

AutoriusViktorija Smirnovaitė (ELTA)Fotorimvydas ančerevičius

Įvedus naują praleistų pamokų pateisinimo sistemą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) fiksuoja trečią mėnesį iš eilės gerėjantį mokinių lankomumą. Pasak ministerijos, stipriai sumažėjo praleistų ir tėvų dėl ligos pateisintų pamokų skaičius.

„Griežtesnė tvarka neabejotinai pasiteisino. Jau trijų pirmųjų šių mokslo metų mėnesių duomenys parodė, kad mokinių pamokų lankomumas gerėja“, – teigiama Eltai perduotame ŠMSM komentare.

„Lapkritį, pirminiais duomenimis, net 58 proc. padidėjo infekcinių ligų diagnozių palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, tačiau lankomumas vis tiek pagerėjo 6 proc., jeigu lygintume su pernai metų tuo pačiu mėnesiu“, – nurodo ministerija, remdamasi Valstybinės duomenų agentūros duomenimis.

Ministerija pabrėžia, jog lapkritis – trečiasis iš eilės mėnuo, kai stebimas mokinių lankomumo gerėjimas. Pažymima, kad rugsėjį, tik įsigaliojus atnaujintai tvarkai, pamokų lankomumas pagerėjo daugiau nei penktadaliu – 23 proc., o spalį – 14 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Iki kitų mokslo metų e. sveikata bus susieta su elektroniniais dienynais

Kitais mokslo metais taip pat turėtų būti baigtas ir e. sveikatos ir elektroninių dienynų susiejimas, leisiantis sumažinti naštą mokinių tėvams ir mokykloms dėl pamokų, praleistų dėl ligos, pateisinimo.

„Planuojame, kad susiejimo darbus pavyks atlikti iki ateinančių mokslo metų“, – skelbia ŠMSM.

Pagal dabartinę tvarką, mokiniui praleidus pamokų dėl ligos, mokyklai reikia pateikti informaciją apie apsilankymo faktą gydymo įstaigoje.

Nuo šio rugsėjo tėvai gali pateisinti 5 mokymosi dienas per mėnesį, praleistas dėl ligos. Taip pat gali pateisinti ir daugiau pamokų, praleistų dėl objektyvių aplinkybių, pvz., dėl nepalankių oro sąlygų, įvykių, susijusių su eismo sutrikimais, ir kt. Mokykla savo tvarkoje gali nusistatyti ir pateisinti ir daugiau mokymosi dienų, jei atsiranda objektyvios ir pagrįstos priežastys.

Praleistas mokinių pamokas gali pateisinti ir mokyklos vadovas, jei mokinys dalyvauja sporto varžybose, olimpiadoje ar kitame renginyje, jei mokinys turi kvietimą atvykti į valstybinę ar savivaldybės instituciją ar įstaigą, pvz., pedagoginę psichologinę tarnybą, jei mokiniui suteiktos poilsio dienos už atstovavimą mokyklai varžybose, konkursuose, olimpiadose per atostogas, savaitgalio ar švenčių dienomis.

Lankomumo tvarkoje taip pat numatyti trys reagavimo žingsniai, jei mokinys be pateisinamos priežasties sistemingai praleidinėja pamokas. Jeigu mokinys negali pateikti informacijos apie pamokų praleidimo priežastis, mokyklos atsakingi darbuotojai susisiekia su tėvais, domisi nelankymo priežastimis. Jei praleidimai be pateisinamos priežasties kartojasi, įsitraukia mokyklos vaiko gerovės komisija, kartu ieškoma pamokų nelankymo problemos sprendimo būdų.

Jei po mokyklos pagalbos suteikimo situacija nepagerėja, mokykla gali kreiptis į savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių dėl koordinuotai teikiamos pagalbos šeimai skyrimo.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyriausybė – už atskiras klases mokiniams-sportininkams, finansavimo sportui pokyčius

confident-noyce

Panevėžyje – mokinių dalyvaujamasis biudžetas

confident-noyce

Ministerija: šiemet šalies mokyklose dirba beveik tūkstančiu daugiau mokytojų padėjėjų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau