Teismas: Buvęs J. Miltinio dramos teatro vadovas iš darbo atleistas pagrįstai papildyta

Teismas: Buvęs J. Miltinio dramos teatro vadovas iš darbo atleistas pagrįstai papildyta

JP, BNS / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

L. Zaikauskas.

Trečiadienį Panevėžio apygardos teismas paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrui vadovavusio Lino Zaikausko ieškinys dėl jam skirtos nuobaudos – atleidimo iš darbo panaikinimo.

Buvusio teatro vadovo apeliacinį skundą išnagrinėjęs apygardos teismas konstatavo, kad Panevėžio apylinkės teismas išsamiai įvertino visus byloje surinktus įrodymus, atsakė į pagrindinius bylos faktinius ir teisinius aspektus ir bylą iš esmės išsprendė teisingai.

Aukštesnysis teismas pažymėjo, kad L. Zaikauskas apeliacinio skundo argumentus paneigia byloje surinktų duomenų visuma.

BIC

„Tai, jog pirmos instancijos teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus, padarė kitokias išvadas, nei tikėjosi apeliantas, nereiškia, kad skundžiamas sprendimas yra neteisėtas, nepagristas ar kad teismas pažeidė įrodymų vertinimo taisykles, procesinės ar materialinės teisės normas, reglamentuojančias darbuotojo atleidimą iš darbo už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą“, – nutartyje nurodė teismas.

Atsižvelgęs į visas byloje nustatytas aplinkybes, Panevėžio apygardos teismas padarė išvadą, kad atsakovai Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Juozo Miltinio dramos teatras įrodė, kad L. Zaikausko padaryti pažeidimai – seksualinis priekabiavimas prie pavaldinės bei neatvykimas į darbą be svarbių priežasčių yra šiurkštūs darbo drausmės nusižengimai, ir dėl to darbo sutartis su L. Zaikausku buvo nutraukta teisėtai ir pagrįstai.

Konkursą į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovus režisierius L. Zaikauskas laimėjo 2015 metų spalį.

Anksčiau jis yra dirbęs įvairiuose Lietuvos ir užsienio teatruose, 1992–1999 metais vadovavo Lietuvos rusų dramos teatrui.

Prieš L. Zaikauskui netenkant pareigų kilo skandalas dėl jo galimo seksualinio priekabiavimo prie aktorės.

56 metų režisierius šių metų gegužės 4 dieną nuteistas baudžiamojoje byloje dėl seksualinio priekabiavimo, Kupiškio teismas jam skyrė 44 parų areštą. Šis nuosprendis yra apskųstas.

Nukentėjusiai aktorei Erikai Račkytei priteista 3 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo ir 100 eurų turtinei žalai atlyginti.

Buvęs teatro vadovas neigė kaltę ir tikino, kad nukentėjusiosios yra apkalbėtas, apšmeižtas, tačiau teismas, išnagrinėjęs bylą, šią versiją atmetė ir pripažino jį kaltu.

Už vertimą lytiškai santykiauti Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Basakojis

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.