14.9 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 gegužės, 2024

Teismas antrą kartą nepriėmė iš Lietuvos išsiunčiamo V. Ivanovo skundo

AutoriusIngrida Steniulienė (ELTA)Fotoelta
V. Ivanovas.

Teismas antrą kartą atsisakė priimti buvusio prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderio Valerijaus Ivanovo skundą dėl išsiuntimo iš Lietuvos į Rusiją, teisėjai dar kartą jam priminė, jog jau praleistas terminas apskųsti sprendimą išsiųsti jį iš šalies.

Regionų administracinis teismas trečiadienį pranešė, kad pareiškėjas Rusijos pilietis V.  Ivanovas kreipėsi į teismą su skundu, prašydamas panaikinti sprendimą, kuriuo jam panaikintas leidimas nuolat gyventi Lietuvoje, taip pat prašė sustabdyti skundžiamo sprendimo vykdymą. Jis mano, kad sprendimas yra nepagrįstas, nemotyvuotas ir neproporcingas.

Teismas, susipažinęs su skundu ir visa bylos medžiaga, neturėdamas pagrindo kvestionuoti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo kovo 27 dienos nutartyje nustatytų aplinkybių dėl termino kreiptis į teismą eigos pradžios, atsižvelgdamas į tai, kad pareiškėjas antrą kartą į Regionų administracinį teismą su skundu dėl to paties Migracijos departamento sprendimo kreipėsi balandžio 9 d., padarė išvadą, kad pareiškėjas praleido kreipimosi į teismą terminą ir ir nenurodė naujų svarbių priežasčių, sutrukdžiusių įstatyme nustatytais terminais įgyvendinti teisę į teisminę gynybą ir sudarančių pagrindą šį terminą atnaujinti.

ELTA primena, kad Migracijos departamentas sprendimą išsiųsti V. Ivanovą iš Lietuvos priėmė dar pernai, išanalizavęs viešai prieinamą informaciją bei gavęs papildomos informacijos iš atsakingų šalies institucijų – Valstybės saugumo departamento, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos.

V. Ivanovas dabar teisiamas baudžiamojoje byloje kartu su likviduoto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ veikloje dalyvavusiais Erika Švenčioniene ir Kazimieru Juraičiu. Šioje byloje buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis V. Ivanovas kaltinamas dėl 1991 m. SSRS agresijos prieš Lietuvą fakto neigimo. Anot teisėsaugos, jam kaltinimai pateikti, atsižvelgiant į jo išsakytas mintis apie Sausio 13-osios įvykius vienoje laidoje.

Šios baudžiamosios bylos nagrinėjimas jau įpusėjo – teismas skelbia šios baudžiamosios bylos medžiagą. Nuo šios bylos baigties ir priklausys, kada Rusijos pilietis bus išsiųstas iš Lietuvos – šioje baudžiamojoje byloje kaltinamajam V. Ivanovui yra paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, tai reiškia, kad kaltinamasis visą bylos nagrinėjimo laiką turi būti Lietuvoje. Rusijos pilietis bus išsiųstas, kai įsiteisės nuosprendis minėtoje baudžiamojoje byloje. Kada tai įvyks, nežinoma, nes bylą kol kas nagrinėja pirmos instancijos teismas, jo verdiktą šalys dar galės apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui ir tik po šio teismo verdikto nuosprendis įsiteisės.

Tuo metu V. Ivanovas mano, kad nėra nustatyta nė vieno fakto, patvirtinančio, kad jis kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Aš kol kas nesiruošiu bėgti iš Lietuvos, iš mano Tėvynės, iš mano Kauno, kur mano tėvai guli kapuose, aš čia gimiau. Kodėl aš turiu išvažiuoti? Čia mano šeima, čia mano visi giminaičiai“, – žurnalistams yra sakęs Rusijos pilietis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teisme išnagrinėta byla dėl neblaivaus vairuotojo sukeltos avarijos, kurios metu žuvo jo dukra

confident-noyce

Kyšių reikalavusiems valstybės tarnautojams skirta 17,8 tūkst. eurų baudų

confident-noyce

Įtariamieji L. Volkovo užpuolimu apskundė Europos arešto orderį, laukia teismo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau