8.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 7 lapkričio, 2024

Suimtas dar vienas riaušių dalyvis, teismas jį pasiuntė už grotų trims mėnesiams

AutoriusAinis Gurevičius (bns)Fotobns

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjų kolegija nusprendė suimti riaušių prie Seimo byloje kaltinamą Igorį Siubarovą.

Prokuratūra prašė jį suimti dviem mėnesiams, tačiau teismas leido jį suimti maksimaliam trijų mėnesių terminui.

I. Siubarovas šiemet neatvyko į 21 teismo posėdį, penkis kartus buvo nurodyta policijai jį atvesdinti. Į spalio 23-iosios posėdį jį turėjo atvesdinti policija, bet pareigūnams nepavyko to padaryti, nes jiems niekas neatidarė durų.

Todėl spalio 25 dieną teismas paskelbė I. Siubarovo paiešką ir kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti pakeitė į suėmimą.

Antradienį pareigūnai I. Siubarovą aptiko namuose Vilniuje, Antakalnyje. Jis ilgai neatidarinėjo buto durų, bet galų gale atidarė ir buvo sulaikytas. Vyras uždarytas į areštinę, trečiadienį teismo posėdyje jis dalyvavo nuotoliniu būdu.

Apklausiamas I. Siubarovas paaiškino iš areštinės, kodėl nedalyvavo daugybėje teismo posėdžių: „Nežiūrėjau į tai rimtai, kol neatsidūriau čia. Taip gavosi, ne iš piktos valios.“

Į spalio 23-iosios posėdį neatvyko, nes išvakarėse „buvo per daug alkoholio“. O antradienį ilgai neįsileido policininkų, nes norėjo susikrauti į krepšį kalėjime reikalingus daiktus.

Du kartus teistas I. Siubarovas kaltinamas dalyvavimu riaušėse, kurių metu priešinosi pareigūnams. Jam gresia iki šešerių metų nelaisvės.

Trečiadienį jis prašė teismo skirti ne suėmimą, o švelnesnę kardomąją priemonę, pavyzdžiui, intensyvią priežiūrą uždedant apykoję. Vyras taip pat žadėjo įsidarbinti.

Neseniai buvo suimtas dar vienas kaltinamasis riaušių byloje – kikboksininkas Arnoldas Misiūnas. Jis taip pat suimtas maksimaliam trijų mėnesių terminui.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš jų 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Per ikiteisminį tyrimą byloje apklausta daugiau kaip 300 liudytojų, tarp jų – apie 40 Seimo narių. Kaltinimai pateikti 87 asmenims.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Kandrotas apie T. V. Raskevičiaus bučinį: kai supratau, man pasidarė labai šlykštu

confident-noyce

„Čekiukų” byloje nuteistas M. Sinkevičius sumokėjo baudą, tačiau ruošiasi bylinėjimuisi Aukščiausiajame Teisme

confident-noyce

Teismas A. Kandrotui grąžino teisę vairuoti, sumažino baudą dėl automobilio numerių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau