8.3 C
Panevėžys
Pirmadienis, 15 balandžio, 2024

Studentų tiriamieji darbai: įžanga į savarankišką gyvenimą

DSC_0061Panevėžio kolegijoje vyko studentų tiriamųjų darbų konferencija „Mokslo šaknys 2016“. Kasmet pavasarį vykstančią konferenciją organizuoja studentų mokslinė draugija (SMD). 77 studentai atliko 58 tiriamuosius darbus, o jiems juos padėjo atlikti 37 dėstytojai. Be to, išleistas Kolegijos studentų atliktų tiriamųjų darbų straipsnių rinkinys, kuriame publikuojami 38 socialinių, technologijos ir biomedicinos studijų sričių studentų darbai.

Sulaukė sveikinimų ir apdovanojimų

Studentams svarbios konferencijos dalyvius sveikino Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPPAR) prezidentas bei „Lietkabelio“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas, miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento Profesinio mokymo skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Zabietienė, PPPAR vadovas Visvaldas Matkevičius.

Konferencijos svečiai pabrėžė, kad tiriamieji darbai studentams padeda atsiskleisti darbo rinkoje. „Sprendžiant pagal jūsų atliktus darbus, galima drąsiai teigti, kad jūs esate ne tik Panevėžio miesto, bet ir šalies šeimininkais. Tai įrodo atlikti tiriamieji darbai, kurie aktualus, svarbus ir įdomus. Manau, kad šie tyrimai – įžanga į ateities gyvenimą“, – sveikinimo kalboje pareiškė PPPAR prezidentas S. Gailiūnas.

PPPAR generalinis direktorius V. Matkevičius ne tik sveikino studentus su atliktais darbais. Pasak jo, smagiausia buvo vertinti studentų darbus. „Rūmai rėmė, remia ir toliau rems Kolegiją, studentus, nes jų darbai reikalingi ir prasmingi“, – sakė V. Matkevičius teikdamas apdovanojimus studentams už atliktus tiriamuosius darbus. Taip pat jis įteikė Omano prekybos ir pramonės rūmų generalinio direktoriaus Abdul Adheem Abbas Al-Bahrani išskirtinę dovaną Kolegijos SMD veiklos koordinacinės grupės pirmininkei, Technologijos mokslų katedros vedėjai Birutei Dalmantienei.

Galima pritaikyti praktiškai

Konferencijoje išskirti tiriamieji studentų darbai, kurie jau šiandien gali būti pritaikyti praktiškai: „Nuotekų dumblo nemalonaus kvapo mažinimo ir maskavimo tyrimas“, „Pacientų žinios apie lėtinę obstrukcinę plaučių ligą ir jos prevenciją“, „Sąvartynų filtrato tvarkymo Panevėžio regiono sąvartynuose analizė“, „Ugdytojo ir ugdytinių pedagoginė sąveika edukacinės paradigmos virsmo kontekste“, „Prekybos centro ir pokylio namų lankytojų srautų tyrimas“ ir „Panevėžio miesto savivaldybės mokestinių pajamų panaudojimas“.

Tyrimai skatina tobulėti

Kolegijos SMD pirmininkas Paulius Greičiūnas tvirtino, kad konferencija studentus skatina atlikti tiriamuosius darbus ir juos pristatyti. „Tiriamieji darbai – naudingi. Juolab kad studentai ruošiasi savo baigiamiesiems darbams. Tiriamųjų darbų autoriai darbus pristato iš savo studijų srities, analizuoja nuomones, giliasi į teisės aktus arba nagrinėja studentus dominančias problemas. Kai kurie tyrimai atliekami pateikiant klausimyną, kiti atlieka eksperimentinius tyrimus“, – kalbėjo apie studentų tiriamuosius darbus P. Greičiūnas ir teigė, kad tokie studentų darbai padeda studijuoti, gilintis į mokslus ir tobulėti.

Darbai išskirtiniai

Kolegijos technologijų mokslų katedros vedėja B. Dalmantienė naujienų portalui JP džiaugėsi, kad studentų tiriamieji darbai kasmet stiprėja. „Studentų mokslinė draugija Kolegijoje įkurta prieš septynerius metus ir nuo tada kasmet pavasarį įvyksta studentų tiriamųjų darbų konferencija. Konferencija „Mokslo šaknys“ pavadinta, berods, prieš šešerius metus. Tiek pat metų leidžiamas ir studentiškų straipsnių rinkinys. Jis įregistruotas, kaip periodinis leidinys. Straipsniai kasmet vis tobulesni, o jų lygis vis geresnis. Leidinio redakcinė komisija sudaryta iš studentų. Žinoma, dėstytojai šiek tiek padeda“, – pristatė SMD veiklą B. Dalmantienė ir teigė, kad su studentais dirbti smagu, nes mato, kaip jie tobulėja, mokosi ir išmoksta.

Anot B. Dalmantienės, studentai tyrimuose dažniausiai gilinasi į savo studijų aspektus. „Kai kurie studentai rašo kasmet darbus. Ir tie darbai išskirtiniai. Džiugina studentų entuziazmas atliekant tyrimus. Išskirtinių pavadinčiau studentų darbą, kaip sumažinti nuotekų dumblo nemalonų kvapą. Prie to darbo studentai dirbo daugiau kaip tris mėnesius. Puikus darbas apie lėtinę obstrukcinę plaučių ligą. Tyrimas atliktas puikiai. Dar išskirčiau Buhalterinės apskaitos studijų kurso studenčių atliktą darbą, kur gi Savivaldybė deda mokestines pajamas. Tai tikrai perliukai“, – džiaugėsi studentų darbais pedagogė ir mano, kad kai kuriais studentų atliktais tiriamaisiais darbais bus pasinaudota praktiškai.


1 komentarai

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau