Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) netirs, ar aukštųjų technologijų bendrovės „Teltonika“ vystomas gamyklų parkas Vilniuje strigo dėl galimo politikų trukdymo ar aplinkybių, susijusių su jos savininko Arvydo Paukščio finansine parama Gitanui Nausėdai per prezidento rinkimus pernai.
Tarnyba BNS informavo, jog nenustačiusi nusikalstamų veikų požymių atsisakė pradėti tyrimą dėl turto prievartavimo, prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimo.
„Specialiųjų tyrimų tarnyba, įvertinusi aplinkybių patikslinimo metu gautą informaciją, priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešojoje erdvėje publikuotų „Teltonika“ vadovo Arvydo Paukščio išsakytų teiginių“, – komentare BNS nurodė STT.
„Tai, kad valstybės įgaliotos kompetentingos institucijos, teikdamos siūlymus dėl teisės aktų projektų derinimo, o valstybės pareigūnai – priimdami politinius sprendimus nacionalinio saugumo ar sankcijų politikos įgyvendinimo klausimais, priima ūkio subjektams nepalankius sprendimus, nesudaro pagrindo STT (…) dėl to pradėti baudžiamąjį persekiojimą minėtų valstybės tarnautojų ar jiems prilygintų asmenų atžvilgiu“, – teigė tarnyba.
Šį STT sprendimą dar vertins Generalinė prokuratūra.
Pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešo A. Paukščio pareiškimo, jog jam 18 tūkst. eurų parėmus G. Nausėdos perrinkimo kampaniją su įmonės projektu Liepkalnyje susiję darbai „ėmė lėtėti“ bei galimai atsirado dirbtinių kliūčių, Generalinės prokuratūros bei STT sausio viduryje prašė Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“.
Pasak frakcijos seniūno Lino Kukuraičio, teisėsauga turi įvertinti politikų ir verslininkų, apie kuriuos kalba A. Paukštys, tarpusavio ryšius, patvirtinti arba paneigti, jog buvusios Vyriausybės sprendimas apriboti dvigubos paskirties prekių eksportą į trečiąsias šalis ir „kuriamas neigiamas naratyvas apie konkrečią įmonę ir jos vadovą, A. Paukštį, yra susiję ir galimai nusikalstami“.
„Aš pajaučiau, kad nuo to laiko (finansinės paramos G. Nausėdai – BNS) visi mano projektai ėmė lėtėti ir visi atsakymai, visi terminai, svarstymai pasidarė ilgesni“, – pernai lapkritį TV3 televizijai sakė A. Paukštys.
Be kita ko, sausį Edmundo Jakilaičio tinklalaidėje „Politika.lt“ „Teltonikos“ vadovas teigė pastebėjęs, jog įmonė sunkumų patyrė šiam atsisakius iš Rimando Stonio įsigyti Kauno termofikacijos elektrinę ir 30 hektarų žemės, taip pat pratęsti paramą buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Povilo Malakausko ir kunigo Algirdo Toliato socialinei iniciatyvai.
A. Paukštys lapkritį pareiškė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ gamyklų parko statybas, susidūrus su biurokratinėmis kliūtimis gaunant gamybai būtiną elektros galią bei institucijoms nesugebant pakeisti puslaidininkių gamyklos sklypo paskirties į pramoninę. Vėliau jis teigė, kad parko statybos galėtų būti užbaigtos keliais metais vėliau nei planuota – iki 2030–2032-ųjų.
Verslininkas taip pat kritikavo nuo sausio pradžios įsigaliojusį draudimą lėktuvais eksportuoti dvejopo naudojimo prekes į trečiąsias šalis, išskyrus JAV, Japoniją, Jungtinę Karalystę, Pietų Korėją, Australiją, Kanadą, Naująją Zelandiją, Norvegiją, Šveicariją ir Islandiją, kuriam gruodį pritarė Ingridos Šimonytės vadovaujamas Ministrų kabinetas.
Gintauto Palucko Vyriausybė anksčiau sausį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui sušvelninti šiuos ribojimus.