1.8 C
Panevėžys
Antradienis, 19 lapkričio, 2024

Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai į darbą skuba kas ketvirtą parą. Per metus jiems tenka gesinti beveik 12 tūkst.  gaisrų ir atlikti per 11 tūkst. gelbėjimo darbų. Vienas iš dažniausių viešojoje erdvėje pateikiamų klausimų, kiek gi jie uždirba?

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusiais metais vidutinis pirminės grandies pareigūnų darbo užmokestis  buvo 799 eurai „į rankas“. Beje, nuo 2016 m. jis vidutiniškai išaugo 34,8 proc. O praėjusiųjų metų paskutinį ketvirtį,  priėmus sprendimą visiems pareigūnams mokėti už viršvalandžius, ugniagesio gelbėtojo (žemiausios pareigybių grupės) pajamos už gruodžio mėnesį buvo  daugiau kaip 1000 eurų „į rankas“.

„Ugniagesių gelbėtojų atlyginimų didinimas yra  pastarųjų metų prioritetas. Šių metų sausio mėnesį  pirminės grandies pareigūnai vidutiniškai uždirbo daugiau kaip 800 eurus, o visų grandžių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis buvo per 900 eurų, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. – Pradedančiojo dirbti šį darbą užmokestis dabar siekia apie 695  eurus „į rankas“, pritaikius NPD, o pernai jis buvo apie 580  eurų. Žinoma, nors atlyginimai kasmet ir augs, bet ne taip sparčiai, kaip norima. Todėl ir ateityje ieškosime galimybių, kaip didinti pareigūnų darbo užmokestį, gerinti jų aprūpinimą ir darbo sąlygas“.

Departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus duomenimis, vidutiniškai ugniagesys gelbėtojas sausio mėnesį uždirbo 755 eurus, vyresnysis ugniagesys gelbėtojas –  842 eurus, vyriausiasis ugniagesys gelbėtojas –  915 eurus, o skyrininkas – 922 eurus „į rankas“.

„Dirbti ugniagesiu gelbėtoju pradėjau pernai, baigęs  trijų mėnesių kursus Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Dirbu kas ketvirtą parą. Pirmasis  darbo užmokestis, kurį uždirbau lakpričio mėnesį, buvo beveik 600 eurų. O gruodžio mėnesį, priskaičiavus viršvalandžius, jis siekė apie 800 eurų.  Iš tiesų, nenuvylė nei darbas, nei atlyginimas“, – pasidžiaugia dvidešimt šešerių metų Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Aurelijus Bimbiris.

Jam antrina ir neseniai šioje tarnyboje ugniagesiu gelbėtoju  pradėjęs dirbti Ričardas Vižinis. Pasak jo, pernai lapkričio mėnesį jis uždirbo 571 eurą „į rankas“, o šiemet už sausio mėnesį, po Vidaus tarnybos statuto pakeitimo ir pirminės grandies pareigūnų pareiginės algos koeficiento pakėlimo 0,8 baziniu dydžiu, jo darbo užmokestis padidėjo daugiau kaip 100 eurų „į rankas“.

Tiesa, po valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje įvykusios reorganizacijos, kuri buvo remiama ir  kai kurių ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų, dabar tarnybai tenka spręsti ir tokią problemą, kai neretai priešgaisrinių tarnybų viršininkai dėl palankaus ugniagesių gelbėtojų darbo grafiko ir išaugusio  jų darbo užmokesčio, pareiškia norą dirbti  pamainų vadais ar ugniagesiais gelbėtojais.

Pasak departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus vedėjos Liudmilos Jesipionok, pamainomis dirbantiems pareigūnams, kuriems taikoma suminė darbo laiko apskaita, pastovų darbo užmokestį sudaro ne tik pareiginė alga, priedas už stažą, priedas už laipsnį (kurie vertinami skaičiuojant pareigūnų pensiją), mokamas ir padidintas atlygis už darbą naktį, atsižvelgiant į budėjimų specifiką.

Priedas už stažą apskaičiuojamas kiekvienais metais pridedant po 1 proc. nuo pareiginės algos. O priedas už laipsnį – laipsnio koeficientą padauginus iš bazinio dydžio.

Pamainomis dirbantiems pareigūnams, kuriems taikoma suminė darbo laiko apskaita, taip pat mokamas padidintas darbo užmokestis už darbą švenčių dieną, kai darbo grafike nurodytas dirbti laikas sutampa su švenčių diena. Ta darbo diena jiems apmokama dvigubai. Be to, dirbdamas pavojingomis darbo sąlygomis pareigūnas taip pat gauna padidintą atlyginimą.

„Spręsdami  klausimus, susijusius tiek su darbo užmokesčiu, tiek su darbo sąlygomis, nuolat tariamės su profesinių sąjungų atstovais. Tiesa, jų nuomonės  ne visada sutampa. Todėl labai norėtųsi ne konfrontacijos, o darnaus ir vieningo visos tarnybos darbo, nes nuo jo priklauso visuomenės saugumas“, – teigia departamento direktorius S. Greičius.


2 komentarai

priešgaisrinės sistemos 2021-08-01 15:05 at 15:05

Na nemanau kad ir pakėlus algas ugniagesių darbo užmokestis yra pakankamas. Juk jie vyksta į iškvietimus kiekvieną kartą rizikuodami savo gyvybėmis. Kuo galime prisidėti, tai įsidiegti priešgaisrines sistemas, kad pas mus galėtų atvykti kiek įmanoma greičiau nuo nelaimės pradžios, taip užtikrinant ir mūsų saugumą, ir jų galimybes gaisrus užgesinti laiku.

Atsakyti
Tomas 2022-12-15 18:19 at 18:19

algos tai juokingos, norėjau kadaise ir pats dirbti šį kilnų darbą , bet lietuvoje su tokiu varganu atlyginimu tiesiog neišgyvenčiau :’)

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų rinktinė sieks pergalių Pasaulio čempionate

confident-noyce

Dėl prorusiškų pažiūrų šiemet iš tarnybos atleisti du ugniagesiai

confident-noyce

Panevėžio rajone gali nelikti priešgaisrinės tarnybos komandų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau