Prezidento patarėjas Frederikas Jansonas sako, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda ne tik aktyviai dalyvaus skiriant, bet turbūt ir siūlys savo kandidatus vadovauti Užsienio reikalų bei Krašto apsaugos ministerijoms.
Pasak patarėjo, Prezidentūra užsienio partnerių akyse atrodys patikimiau nei valdančioji dauguma ir Vyriausybė, kurią formuos į koaliciją įtraukta „Nemuno aušra“.
„Su tokia pradžia ir tokia našta, kurią koalicija užsikrovė susikūrimo būdu, pasitikėjimas užsienio partnerių yra sumažėjęs“, – Žinių radijui sakė F. Jansonas.
„Prezidentas dalyvaus ir galbūt netgi siūlys kandidatus į šias pozicijas (užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrų – BNS), (…) nes jo patikimumas ir požiūris į jį yra kitoks negu šiuo metu į koaliciją“, – pridūrė jis.
„Tai gali būti žmonės iš diplomatinio korpuso, tai gali būti žmonės iš prezidento komandos. Pirmiausia bus žiūrima į profesionalumą ir patirtį“, – kalbėjo patarėjas.
Dar iki koalicijos su „Nemuno aušra“ sudarymo prezidentas yra sakęs, kad jo patarėja Asta Skaisgirytė būtų geriausia kandidatė į užsienio reikalų ministres, tačiau abejojo, ar norėtų ją paleisti iš savo komandos.
Kritikos Lietuvoje ir užsienyje „aušriečių“ įtraukimas į koaliciją susilaukė dėl to, kad teisme yra nagrinėjama partijos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio byla dėl neapykantos kurstymo prieš žydus.
Pirmadienį policija pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl R. Žemaitaičio kvietimo rinktis prie pirmojo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovo Vytauto Landsbergio namų.
Konstitucinis Teismas dėl viešų pasisakymų apie žydus ir Izraelį R. Žemaitaitį yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją. Po šio sprendimo R. Žemaitaitis atsisakė Seimo nario mandato, kad neįvyktų apkaltos procesas ir jis vėliau galėtų kandidatuoti į prezidentus ir į Seimo narius.
Politikas kaltinimus antisemitizmu atmeta ir sako savo įrašuose socialiniuose tinkluose kritikavęs Izraelį, o ne reiškęs neapykantą žydų tautai.