19.9 C
Panevėžys
Pirmadienis, 16 rugsėjo, 2024

Sėkmė darbo pokalbyje: kokie klausimai yra tinkami ir kaip palikti gerą įspūdį?

AutoriusjpFotofreepik.com

Pasiruošimas darbo pokalbiui – būtinas, tačiau jaudulį keliantis etapas. Neretai kandidatai siekia kuo geriau atsakyti į darbdavio užduodamus klausimus, tačiau pamiršta patys pasidomėti apie jiems svarbius dalykus. „DPD Lietuva“ personalo vadovė tvirtina, kad tinkami ir originalūs kandidato klausimai darbo pokalbyje itin naudingi tiek darbdaviui, tiek pozicijos siekiančiam potencialiam darbuotojui bei atskleidžia, ko reikėtų klausti, kad paliktumėte gerą įspūdį.

Pasak „DPD Lietuva“ personalo vadovės Aušros Delonaitės, pasiruošti darbo pokalbiui – būtina, o ruošiantis svarbu nepamiršti pagalvoti, kokių klausimų norėtume paklausti potencialaus darbdavio.

„Geri klausimai gali atkreipti darbdavio dėmesį, pakreipti pokalbį kandidatui palankia kryptimi ar net sukurti malonesnę dialogo atmosferą. Kartais darbdavys nesijaučia labai smagiai, kai susitikimo metu našta palaikyti pokalbio dinamiką tenka jam vienam. Todėl svarbu, kad pokalbyje dalyvautų abi pusės, o tai užtikrinti gali padėti kandidato klausimai darbdaviui“, – sako A. Delonaitė.

Kandidato klausimai – nauda tiek jam pačiam, tiek darbdaviui

Kandidato klausimai ne tik pagerina pokalbio nuotaiką, padeda atsipalaiduoti, bet ir suteikia naudingos informacijos.

„Darbo pokalbis – puiki proga kandidatams sužinoti kuo daugiau tokios informacijos, kuri nebuvo paminėta darbo skelbime ar įmonės interneto svetainėje. Pavyzdžiui, kokia kultūra vyrauja organizacijoje, ar ji man bus priimtina, ko tikimasi iš būsimo darbuotojo, koks vadovavimo stilius vyrauja ir pan. Atsakymai į tokius klausimus kandidatui padeda apsispręsti, ar tai visgi ta vieta, kurioje jis norėtų dirbti“, – pasakoja „DPD Lietuva“ personalo vadovė.

Pasak A. Delonaitės, kandidato klausimai – ne mažiau svarbūs ir darbdaviui: „Jie parodo kandidato susidomėjimą įmone. Taip pat darbdavys gali suprasti, kas kandidatui iš tiesų yra svarbu. Pavyzdžiui, jei kandidato vienintelis klausimas buvo apie mokamą atlyginimą, darbdavys gali daryti prielaidą, kad kiti darbo aspektai jam nėra svarbūs.“

Ji priduria, kad pagal kandidato klausimus darbdavys gali įvertinti, ar jis susidomėjo darbo pasiūlymu – jei pokalbio metu klausimų nekyla, galbūt kandidatas jau nusprendė, kad darbas ne jam.

Kokių klausimų paklausti būtina?

Kalbėdama apie tai, kokie turėtų būti klausimai, A. Delonaitė rekomenduoja klausti to, kas iš tiesų domina ir vengti nugludintų bei šabloninių klausimų. Taip pat nesidomėti vien apie tai, kokias naudas jums suteiks darbovietė.

„Savo klausimais kandidatas gali parodyti susidomėjimą būsimu darbdaviu ir paklausti, galbūt jis gali pasidalinti artimiausiais įmonės planais ar tikslais. Taip pat pasidomėti, kas būtent jam patinka šioje įmonėje. Be to, nepamirškite pasidomėti ir apie poziciją, į kurią pretenduojate – paklauskite, kokia yra tipiška šio darbuotojo diena, kokie projektai bei iššūkiai jūsų lauktų, jei pradėtumėte dirbti šioje pozicijoje“, – aiškina „DPD Lietuva“ personalo vadovė.

Ekspertė atkreipia dėmesį, kad verta pasidomėti ir apie įmonės vidinę kultūrą – puoselėjamas tradicijas, vertybes, paprašyti apie komandą, kurioje jūs dirbtumėte, papasakoti plačiau.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Užimtumo tarnyba: keičiasi darbdavių požiūris į grįžusius iš užsienio lietuvius

confident-noyce

Rasti darbą Nyderlanduose: patarimai tiems, kurie nemoka anglų ar olandų kalbos

confident-noyce

Paramą verslui siekiantys gauti asmenys kviečiami teikti paraiškas Užimtumo tarnybai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau