Seimas dar metams atidėjo mokytojų etatinį apmokėjimą

Seimas antradienį dar metams atidėjo nuo rugpjūčio įsigalioti turėjusį mokytojų etatinį apmokėjimą.

74 balsais „už“, dešimt parlamentarų balsavus prieš ir 28 susilaikius buvo priimta Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo nuostata, pratęsianti išlygą dėl mokytojų darbo apmokėjimo.

Įstatymas įsigaliojo šių metų vasarį, tačiau iki rugpjūčio 1 dienos mokytojams, mokyklų direktoriams ir jų pavaduotojams jis nebuvo netaikomas pilna apimtimi, o Seimas šią datą nukėlė iki 2018 metų rugsėjo.

Vienas pataisos teikėjų Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša teigė, jog įstatymo įsigaliojimą reikia nukelti tebevykstat deryboms su pedagogais dėl jų etatinio apmokėjimo tvarkos, tuo tarpu opozicija kritikavo, kad taip valdantieji atitolina atlyginimų pedagogams kėlimą.

„Mes visada buvome už mokytojų atlyginimų didinimą tai, kas dabar vyksta, jokiu būdu nereiškia,kad mes nenorime didinti atlyginimų. Bet dar kartą noriu pabrėžti, kokia situacija susidariusi, kuri neturi nieko bendro su etatiniu mokytojų apmokėjimu, o su ankstesnės Vyriausybės įsipareigojimais“, – sakė E.Jovaiša, pažymėdamas, kad lėšos etatinio apmokėjimo įvedimui nenumatytos jau šių valdančiųjų priimtame, bet ankstesnės Vyriausybės paruoštame biudžete.

Konservatorius Edmundas Pupinis savo ruožtu tvirtino, kad etatinio apmokėjimo atidėjimas „atideda visą atlyginimų didinimą ir etatinį apmokėjimą iki 2018 metų rugsėjo“. „Tikrai nesuprantami dalykai, kuomet daromas atvirkščias veiksmas“, – sakė parlamentaras.

Nepritarti „valstiečių“ siūlymui dėl 2018 metų įsigaliojimo datos siūlė ir koalicijos partnerių socialdemokratų vadovaujamas Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Jo pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas teigė, kad perėjimas prie etatinio apmokėjimo – politinio sprendimo klausimas, bei priminė „valstiečiams“ pažadus pereiti prie tokios pedagogų apmokėjimo sistemos.

„Keistai atrodo kai kurių kolegų pasvarstymai apie begalinį rūpestį mokytojais. Jei tikrai mes mylime ir rūpinamės mokytojais, ta sistema jau turėjo būti įgyvendinta. Apie tai jau penkerius metus kalbame, dar neprisiekus Vyriausybei, laimėjus rinkimus, kad tą padarysime. Aš manau, duoti pažadus ir jų nesilaikyti yra blogas dalykas“, – kalbėjo A.Sysas.

„Aš bijau, kad tas pažadas, kad rugsėjo pirmą 2018 metų mes tą turėsime, bus dar kartą svarstomas, nukeliant datą dar toliau“, – pridūrė komiteto vadovas.

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia su švietimo profsąjungomis kol kas sutarusi dėl etatinio  apmokėjimo principų, etato  struktūros ir sudedamųjų dalių, tačiau modelis bus tobulinamas toliau. Ministrė Jurgita Petrauskienė yra sakiusi, kad nauja mokytojų darbo apmokėjimo sistema turėtų įsigalioti vėliausiai nuo 2018 metų pradžios.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VDA: minimalioji mėnesinė alga Lietuvoje 2024 m. buvo didžiausia Baltijos šalyse

JP Redakcija

SADM: socialinių paslaugų srityje dirbančių asmenų atlyginimai augs

JP Redakcija

R. Popovienė nemano, kad mokytojas tapo prestižine profesija: šis pavadinimas neatitinka šiandienos situacijos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads