7.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 4 gegužės, 2024

Saulės elektrinės dalys ir veikimas

AutoriusjpFotofreepik.com

Šiandien vis daugiau gyventojų įsirengia saulės elektrines ir tampa elektros gamintojais. Jei apie tai galvojate ir jūs, pravartu žinoti, kaip jos veikia. Pagrindinės žinios leis išvengti nesusipratimų, lengviau galėsite išsiaiškinti rūpimus klausimus, bus paprasčiau bendrauti su pardavėjais. O saulės elektrinės veikimas – visai ne raketų mokslas, tad principą tikrai gali suprasti kiekvienas.

Saulės moduliai – pagrindinė saulės elektrinės sudedamoji dalis

Saulės moduliai, dar vadinami saulės panelėmis, yra itin svarbus kiekvienos saulės elektrinės elementas, kuris atsakingas už saulės energijos panaudojimą. Saulės moduliai yra montuojami ant pastato stogo arba ant žemės. Taip, tai tamsi plokštė, kurią vis dažniau galima pamatyti ant stogų.

Saulės elektrinės gali būti sudarytos iš įvairaus skaičiaus modulių – nuo to priklauso saulės elektrinės galia. Čia galioja paprasta taisyklė: kuo daugiau saulės modulių, tuo daugiau ir galios. Šie elementai yra jungiami grupėmis, naudojant nuosekliojo jungimo būdą. Dėl to tokios struktūros saulės elektrinės galingumą, atsiradus poreikiui, galima padidinti paprasčiausiai padidinant saulės modulių skaičių.

Nuolatinės srovės pakeitimas kintama

Saulės elektrinės gamina nuolatinę srovę, tačiau buitiniams prietaisams veikti reikalinga kintama srovė. Šią modifikaciją atlieka vadinamieji inverteriai – įtampos keitikliai, kurie yra svarbi saulės elektrinės dalis. Šie elementai gali būti skirtingi, todėl labai svarbu išsirinkti tinkamą. Modernūs inverteriai veikia efektyviau, jų darbą galima stebėti naudojant išmaniąją programėlę.

Keitikliai yra atsakingi už nuolatinės srovės pakeitimą į kintamąją, kurią galima naudoti namuose. Nors visų jų paskirtis yra ta pati, papildomos funkcijos padeda padidinti saulės elektrinės efektyvumą ir naudojimo patogumą.

Saulės elektrinės tvirtinimas

Rinkdamiesi saulės elektrinę, būtinai atkreipkite dėmesį į tvirtinimo konstrukciją. Tai labai svarbu, nes plokščiam ir šlaitiniams stogui ar tvirtinimui ant žemės skirti elementai skiriasi. Saulės moduliai yra labai universalūs ir gali būti montuojami įvairiose vietose, tačiau būtina pasirinkti tinkamą tvirtinimo konstrukciją. Pasirinkimą taip pat gali lemtis ir stogo dangos tipas, todėl būtinai pasitarkite su profesionalais, o ne skubėkite pirkti. Specialistai geriausiai atsakys į jūsų klausimus ir patars, kokius tvirtinimo elementus geriau pasirinkti.

Saulės elektrinės veikimo principas

Žinant pagrindines saulės elektrinės dalis, nesunku suvokti ir patį jos veikimo principą: saulės moduliai surenka saulės energiją, o keitiklis atsakingas už nuolatinės srovės pakeitimą kintamąja. Procesą užbaigia įvairūs buitiniai prietaisai, kurie pagamintą energiją suvartoja.

Tačiau ką daryti, jei visos pagamintos elektros energijos iš karto sunaudoti negalite? Tam yra du sprendimo būdai. Pirmasis – kaupti perteklinę energiją saulės baterijoje, kuri suteikia nepriklausomybę nuo elektros tinklų. Antrasis būdas, populiaresnis mūsų krašte, yra saulės elektrinės prijungimas prie elektros tinklų ir energijos pertekliaus perdavimas pasaugojimui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Laikinai stabdomas kvietimas teikti paraiškas įsigyti saulės elektrinėms

confident-noyce

Netoli Rokiškio prasidės naujo saulės elektrinių parko statybos

confident-noyce

Prezidento kanceliarija pradėjo gaminti elektrą nutolusioje saulės elektrinėje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau