S. Eidrigevičiaus menų centrui – milijoninis finansavimas iš Europos Sąjungos fondų

S. Eidrigevičiaus menų centrui – milijoninis finansavimas iš Europos Sąjungos fondų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Didžiausia naujiena ir ambicija – Panevėžyje įkurti ne tik respublikinės, bet ir tarptautinės reikšmės Stasio Eidrigevičiaus menų centrą (SEMC) pradedama įgyvendinti – Lietuvos kultūros ministro įsakymu, projektui „Stasio Eidrigevičiaus menų centro Panevėžyje įkūrimas modernizuojant viešąją kultūros infrastruktūrą“ skiriamas 3 mln. eurų finansavimas iš Europos Sąjungos fondų.

Įgyvendinus šį projektą turėtų būti pasiekti šie rezultatai: modernaus menų centro veiklai pritaikytas vienas senų konstrukcijų pastatas; atliktas 2072,44 m2  ir 16571,00 m3 dabartinio kino centro „Garsas“ kapitalinis remontas, įdiegiant energijos taupymo priemones ir atliekant pastato konstrukcijų, inžinerinių įrengimų ir įrangos modernizavimą.

BIC

Įgyvendinus šį projektą SEMC turėtų tapti ne tik miesto, šalies, bet ir tarptautiniu įvykiu, traukos centru. Menų centras užsiimtų modernaus ir šiuolaikinio meno sklaida, edukacija.

Savo kūrinių kolekciją būsimai įstaigai jau padovanojo Stasys Eidrigevičius.

Stasio Eidrigevičiaus menų centro įkūrimo veiklų koordinatorė Lina Blažytė nebuvo labai kalbi, bet patikino, kad džiaugiasi šiuo dideliu žingsniu į priekį.

„Pirmiausia dėkoju Stasiui Eidrigevičiui, kad jis yra ir kuria, o visiems kitiems dėkoju, kad patikėjo idėja ir atkakliai du metus dirbome diena iš dienos iš visos širdies, kad tai įvyktų. Tokiais darbais mes kuriame Lietuvą, o dabar tiesiog prasidės darbai ir projekto įgyvendinimas“, – nedaugžodžiavo L. Blažytė.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.