Panevėžys
Ketvirtadienis, 9 gegužės, 2024

PRKL pirmenybėse – triuškinamos svečiuose žaidusių ekipų pergalės

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė

Praėjusią savaitę Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygoje (PRKL) buvo sužaistos ketverios rungtynės sulig kuriomis beveik finišavo pirmojo rato kovos. Likusi viena akistata bus sužaista sekmadienį, kuomet ginklus surems Panevėžio SC 2007 ir „BC Velžio“ ekipos, tačiau šios dvikovos baigtis jau neturės jokios įtakos turnyro lentelei.

Pirmadienio vakarą PRKL pirmenybėse buvo sužaistos vienerios rungtynės, kuriose pirmojo etapo kovas baigė savo aikštėje žaidusi Panevėžio SC 2009 (2-8) komanda ir „Neformato“ (5-5) vyrai, o pergalę rezultatu 91:65 šventė pastaroji ekipa.

Nors abi komandos žinojo, kad antrajame etape varžysis BOTTOM grupėje, tačiau joje toliau skaičiuosis bendri taškai, tad pergalė kovoje dėl vietos atkrintamosiose buvo svarbi tiek vienai, tiek kitai komandai. Skirtumas tik tas, jog jaunimui dabar artėja svarbiausios kovos pagrindiniame MKL čempionate, tad miesto pirmenybėse PSC auklėtiniai sprendžia visai kitas užduotis.

Tad gal nieko nuostabaus, jog pastaruoju metu labai banguotai žaidžianti „Neformato“ ekipa dar pirmajame kėlinuke „užsikūrė“ ir gana greitai įgijo dviženklį pranašumą. Panašiu scenarijumi dvikova vyko iki pat trečiojo kėlinuko pabaigos, kuomet svečiai įgijo nepadorų 36 taškų pranašumą (78:42).

Lemiamame ketvirtyje „Neformato“ vyrai kiek sumažino apsukas, tad PSC 2009 garbę ginantys krepšininkai gerokai apkarpė turėtą deficitą, vis tik tai tapo menka paguoda 6 nesėkmę iš eilės PRKL čempionate patyrusiai jaunimo ekipai.

Pasibaigus dvikovai duotame interviu „Neformato“ vadovas Evaldas Grubinskas pasidalino įspūdžiais apie pergalingas rungtynes: „Varžovą vertinome rimtai, nes matėm kad jaunimas visiems duoda gerą kovą, tad ruošėmės spaudimui. Bet pagal komandos formatą ir amžių netikėtai sugalvojome… varžovus apibėgti, o tai netikėtai leido pelnyti daug lengvų taškų.

Nors iškovota triuškinama pergalė, tačiau jaunimas šaunuoliai, neleido lengvai žaisti. Tiesiog, pavyko padaryti gerą rungtynių pradžią, kuomet pataikėme keletą tolimų metimų, surengėme keletą greitų atakų, gana greitai įgijome dviženklę persvarą ir jaunimas veikiausiai išsimušė iš vėžių.“

Tuo tarpu Panevėžio SC 2009 strategas Justas Četkauskas nedaugžodžiavo: „Sveikiname varžovus su pergale, patys dvikovą pradėjome labai prastai, gana greitai išeikvojau abi minutes pertraukėles, tačiau per jas taip ir neįkvėpiau jaunimo. Tas ir lėmė, kad pirmoji susitikimo dalis buvo pernelyg paleista.

O po didžiosios pertraukos tiesiog bandėme finišuoti šiose nesėkmingose rungtynėse ir tiek.“

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė Ignas Kurklietis, pelnęs 24 taškus ir surinkęs 27 naudingumo balus.

Panevėžio SC 2009 gretose rezultatyviausiai žaidė Matas Binkys (3/13 dvit.) pelnęs 14 taškų.

Antradienį svečiuose žaidusi „BC Jūsų Panevėžys“ (8-2) be didesnio vargo įveikė „BC Žilvino“ (1-9) atstovus ir bent jau trumpam pakilo į antrąją turnyro rikiuotės vietą.

Dvikovos pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau antrajame kėlinuke svečiai „užsikūrė“, laimėjo dešimties minučių atkarpą 27:13 ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (53:34).

Po didžiosios pertraukos JP šturmas tęsėsi toliau, tad likus žaisti 10 minučių svečiai jau turėjo 30 taškų persvarą (84:54).

Per likusį dvikovos laiką abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Jūsų Panevėžys“ atstovų pergalę rezultatu 101:73.

Tai – jau antras kartas paeiliui, kuomet JP ekipa pelno daugiau nei 100 taškų. Daugiau kartų (po 3) šiame sezone triženklę taškų ribą yra pasiekusios tik „Draugų“ ir „Rėklių-Alaus mėgėjų“ komandos.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Tadas Buinauskas, pelnęs 24 taškus, tačiau naudingiausias buvo trečiąjį PRKL istorijoje trigubą dublį surinkęs Titas Janeliauskas pelnęs 19 taškų, atkovojęs 16 atšokusių kamuolių, atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų ir surinkęs net 43 naudingumo balus.

„Žilvino“ ekipoje išsiskyrė Artūras Narbutas surinkęs 26 taškus, nepaisant to, jog prametę net 11 (!) baudos metimų (1/12 baud.).

Ar kas nors atsimenate, kuomet PRKL sezono starte „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ (6-4) vieną po kito rinko pralaimėjimus ir vienu metu buvo atsidūrę turnyro rikiuotės dugne?

Dar vienas įspūdingo puolimo šou vyko trečiadienį, kuomet „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ (6-4)  svečiuose gana lengvai įveikė R.Sargūno SG/SC (2-8) jaunimą, šventė jau penktą pergalę iš eilės ir šiuo metu turi visus šansus pakovoti dėl aukščiausių turnyro rikiuotės vietų.

Akistatoje su jaunimu viena tituluočiausių Panevėžio ekipų lėtai įsivažiavo ir sužaidus dešimt minučių buvo besivejančiųjų vaidmenyje (14:19). Vis tik vėliau svečiai įjungė savo sunkiąją artileriją, laimėjo antrąjį kėlinuką net 31:13 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (45:32).

Po didžiosios pertraukos veteranai sužaidė dar vieną galingą dešimties minučių atkarpą (30:11) po kurios tapo aišku, kad per likusią dvikovos dalį abiems komandoms reikės tiesiog sutvarkyti formalumus – 75:43. Tą lemiamame kėlinuke jos ir padarė, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Rėklių-Alaus mėgėjų“ pergalę – 100:66.

Pasibaigus dvikovai kalbintas R.Sargūno SG/SC treneris Tadas Mykolaitis rungtynėse įžvelgė ir teigiamų dalykų: „Pradžia buvo sėkminga, nes gerai pataikėme, susikūrėme gerų progų lengviems taškams pelnyti. Varžovams atvirkščiai nekrito…

Tačiau nuo antro kėlinuko viskas apsivertė „aukštyn kojomis“ ir mes „paleidome“ rungtynes.

Išvada: prasta gynyba, prastas pataikymas. Gera naujiena: aikštelėje gavo šansą pasireikšti visi mūsų komandos žaidėjai, gauti pamokų iš tikrai daug žaidybinės patirties turinčių varžovų.“

Įdomu tai, kad Rimanto Mincės vadovaujamas kolektyvas tapo vienintele komanda, kuri pirmajame rate net keturis kartus pasiekė triženklę įmestų taškų ribą. Be to, tą ji padarė būdama taikliausiai dvitaškius, tritaškius ir baudas metanti lygos ekipa.

Nugalėtojų komandoje karjeros rungtynes sužaidė Svajūnas Rauckis, pelnęs 29 taškus, atkovojęs 14 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 50 naudingumo balų.

Savaitės kovos baigėsi ketvirtadienį, kuomet savo aikštėje žaidusi VT (4-6) ekipa priėmė KK „Draugų“ (8-2) kolektyvą.

Nors tai nebuvo lyderių ir autsaiderių akistata, tačiau atotrūkis tarp komandų išryškėjo dar pirmajame kėlinuke, kurį svečiai laimėjo 14 taškų skirtumu (25:11). Antrajame ketvirtyje „Draugai“ pratęsė savo dominavimą, tad įpusėjus dvikovai jų persvara pasiekė triuškinamą ribą (55:26).

Po didžiosios pertraukos abi komandos jau sprendė savo tikslus ir laukė finalinės sirenos, kuri po 40 minučių kovos paskelbė įtikinamą svečių ekipos pergalę rezultatu 95:64.

Nugalėtojų komandos vadovas Tadas Sniceris davė trumpą komentarą: „Pergalę nulėmė gera gynyba, be to varžovams šįkart sunkiai sekėsi puolime, tą matome ir jų pataikymo procentuose. Mes vis dar nesužaidėme nei vienerių rungtynių pilnos sudėties, o tas gal šiek tiek neramina artėjant atkrintamosioms varžyboms.“

Tuo tarpu VT atstovas Donatas Skiotys išvardino pagrindines pralaimėjimo priežastis ir atskleidė likusios sezono dalies tikslus: „Kadangi neturėjome keleto pagrindinių žaidėjų, o dar keletas žaidė traumuoti, tai daug vilčių neturėjom.

Jau darosi tendencija, kad rungtynes pradedame blogai, padarome daug klaidų, priimam prastus sprendimus gynyboje, o tai – neleido duoti rimtos kovos varžovams.

Tad pamatę, kad skirtumas yra didelis, leidome „apsišaudyti“ savo jaunimui. Sveikinam „Draugus“ su pergale ir ruošiamės kovoms su pagrindiniais varžovais kovoje dėl vietos atkrintamosiose.“

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Darius Kadžionis, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 12 atšokusių kamuolių.

VT ekipoje dvigubu dubliu pasižymėjo Donatas Skiotys pelnęs 29 taškus ir atkovojęs 11 atšokusių kamuolių.

Pirmąjį PRKL etapą „Draugai“ baigia būdami antroje turnyro rikiuotės vietoje. Tuo tarpu VT ekipa su keturiomis pergalėmis šiuo metu užima 7 poziciją, artimiausius persekiotojus lenkia dviem taškais ir turi labai neblogus šansus pirmą kartą klubo istorijoje iškovoti bilietą į atkrintamąsias varžybas.

Kadangi ketvirtadienį baigėsi ne tik savaitės, bet ir vasario mėnesio PRKL kovos, pristatome naudingiausių mėnesio žaidėjų penketuką, kuriame galima rasti tiek jau įprastus lyderius, tiek geriausiųjų sąrašuose dar nematytus naujus veidus!

Vasario mėnesio MVP titulą iškovojo fantastišką atkarpą sužaidęs „Rėklių-Alaus mėgėjų“ atstovas Benas Nakutis, kuris ne tik padėjo savo ekipai pasiekti tris pergales, bet ir per trejas rungtynes vidutiniškai pelnė po 30,6 taško, atkovojo po 12 atšokusių kamuolių, atliko po 7 rezultatyvius perdavimus ir rinko net po 45 naudingumo balus.

Į simbolinį penketuką taip pat pateko „BC Velžio“ puolėjas Marius Grabskis ir antrą mėnesį paeiliui puikią formą demonstruojantis Tomas Urbonas iš KK „Draugų“ komandos.

Gynėjų grandyje vasarį geriausi buvo „BC Velžio“ lyderis Justas Četkauskas ir Titas Kručas iš „Rėklių-Alaus mėgėjų“ ekipos.