6.1 C
Ketvirtadienis, 9 gegužės, 2024

PRKL pirmenybėse – neklumpantis „BC Velžys“, rezultatyvi jaunimo pergalė ir viltis atgavę „Rėkliai-Alaus mėgėjai“

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė
Rungtynių akimirka.

Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygoje (PRKL) buvo sužaistos keturios dvikovos, po kurių dar viena komanda užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias ir dar labiau išryškėjo antrojo etapo TOP ir BOTTOM grupių kontūrai.

Pirmadienio vakarą savo aikštėje žaidusi Panevėžio SC 2009 (2-6) ekipa priėmė turnyro lentelės viršuje esančią KK „Draugų“ (7-2) komandą.

Nors šiame PRKL sezone buvo ne vienerios rungtynės, kuomet Justo Četkausko treniruojama PSC 2009 ekipa mesdavo iššūkius vyresniems varžovams, tačiau šįkart jaunimo ekipa neturėjo jokių variantų prieš vyresnius ir fiziškai stipresnius oponentus.

Pirmajame kėlinuke aukštės šeimininkai dar bandė išlaikyti intrigą (16:21), tačiau vėliau „Draugai“ įjungė aukštesnę pavarą, gana greitai atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę – 102:77.

Nugalėtojų komandos vadovas Tadas Sniceris negailėjo komplimentų varžovams: „Rungtynės buvo įnirtingos rezultatyvios ir aišku smagu, kad pergalingos. Varžovai stengėsi nepaleisti mūsų į priekį didesniu skirtumu ir ilgą laiką laikėsi arti. Tikrai matėsi jų kovingumas.

Apskritai, jaunimas nusipelno pagyrų, kiek žaidėme su sporto centrų komandomis, tai šių vaikinų spaudimas per visą aikštę buvo geras. Patekti į TOP 5 grupę buvo minimalus planas, žiūrėsime kaip seksis toliau, tikimės antrajame varžybų etape pasirodyti ne ką prasčiau.“

Tuo tarpu PSC 2009 ekipos treneris Justas Četkauskas pridėjo: „Sunkios rungtynės fiziškai. Labai neparankus varžovas šiandien teko, kuris naudoja daug fizinės jėgos, kas mums šiai dienai nėra paranku.

Nors ir puolime atrodėme gan gerai prieš aikštės gynybą, tačiau vaikiškos klaidos ir kova po krepšiu neleido rimčiau mesti iššūkio varžovams. Sveikiname „Draugus“ su pergale ir tikimės, jog tokios kovos jaunimą užgrūdins svarbiausioms sezono kovoms.“

„Draugų“ komandą į priekį vedė prieš rungtynes sausio mėnesio MVP apdovanojimą atsiėmęs Tomas Urbonas šįkart pelnęs 27 taškus, atkovojęs 17 atšokusių kamuolių ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, pastarieji du rodikliai – nauji puolėjo asmeniniai PRKL rekordai.

PSC 2009 greitose išsiskyrė Matas Daugirdas į savo sąskaitą įsirašęs 25 taškus ir pasiekęs asmeninį rezultatyvumo rekordą PRKL čempionate.

Iškovoję septintąją pergalę „Draugai“ užsitikrino vietą antrojo etapo TOP grupėje, o tuo pačiu ir kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Tikras krepšinio spektaklis antradienio vakarą vyko Saulėtekio progimnazijos salėje, kuomet susigrūmė dvi turnyro lentelės viršuje esančios komandos: savo aikštėje žaidę Panevėžio raj. „Balso“ (6-3) atstovai bei iki šiol dar nenugalėta „BC Velžio“ (8-0) ekipa.

Kaip ir dera lyderių akistatai rungtynių scenarijus buvo lyg pagal geriausią Holivudo scenarijų, o tam, kad paaiškėtų dvikovos nugalėtojas net prireikė pratęsimo.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, kurie sužaidus dešimt minučių turėjo šešių (17:11), o įpusėjus dvikovai net 14 taškų pranašumą (40:26).

Visgi, po ilgosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom ir tarsi antrą kvėpavimą įgiję „Balso“ vyrai ėmė pamažu vytis varžovus.

Po trijų kėlinukų aikštės šeimininkai nežymiai apkarpė turėtą deficitą (48:56), o po spurto lemiamo kėlinuko viduryje net išsiveržė į priekį (62:61).

Dvikovos rezultatui išsilyginus aikštėje užvirė tikras nervų karas, kuriam neužteko 40 minučių žaidimo laiko (69:69), tad komandos teko žaisti pratęsimą.

Papildomų penkių minučių metu situaciją jau kontroliavo „Velžio“ vyrai, kurie gana greitai perėmė iniciatyvą, įgijo apčiuopiamą persvarą ir nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui šventė dramatišką pergalę – 86:77.

Aštuntą pergalę paeiliui pasiekusios „Velžio“ komandos lyderis Justas Četkauskas itin vaizdžiai papasakojo apie rungtynes: „Geros ir įtemptos rungtynės, tokios kokių ir reikia artėjant lemiamoms kovoms, nes krepšinyje, kaip ir gyvenime, nuo kalno riedėti lengviau, nei kopti į jį.

Dvikovos pradžioje kol žaidėme režimu „nuo kalno“ viskas klostėsi puikiai, tačiau po pertraukos žaidimo kreivė krito, o žaisti „kopiant į kalną“ nebuvo lengva.

Smagu, kad lemiamu momentu nepasimetėme ir daugiausiai Mariaus Grabskio individualių pastangų dėka pavyko iškovoti dar vieną svarbų tašką. Džiaugiamės visos komandos kovingumu ir tikimės jį išlaikyti tolimesnėse kovose!“

Nugalėtojų komandą į priekį vedė galingą dvigubą dublį atlikęs Marius Grabskis, pelnęs 32 taškus, atkovojęs 10 atšokusių kamuolių ir surinkęs 43 naudingumo balus.

„Balso“ gretose fantastiškas rungtynes sužaidė ir įrodė, kad ne tik prieš silpnesnius varžovus dominuoti gali Eirinas Pilkauskas įmetęs 35 taškus, atkovojęs 13 atšokusių kamuolių ir surinkęs 48 naudingumo balus.

Iškovoję aštuntą pergalę iš eilės „Velžio“ krepšininkai įsitvirtino pirmojoje turnyro rikiuotės vietoje, tuo tarpu trečią pralaimėjimą paeiliui patyrę „Balso“ atstovai gerokai susikomplikavo savo padėtį ir dabar dvikovoje su „Neformato“ ekipa dar turės pakovoti dėl vietos antrojo etapo stipriausiųjų grupėje.

Trečiadienį PRKL čempionate įvyko vienerios itin rezultatyvios rungtynės, kuriose R.Sargūno SG/SC (2-7) ekipa savo aikštėje dramatiškai palaužė „BC Žilvino“ (1-7) atstovus ir šventė antrąją pergalę čempionate.

Dvikovą geriau pradėjo Artūro Narbuto vedama svečių ekipa, kuri sužaidė gan rezultatyvų pirmąjį kėlinuką po kurio įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (25:17). Vis tik vėliau, aikštės šeimininkai pakeitė gynybos sistemą, kuri pasirodė tokia veiksminga, kad gerokai atrišo jaunimui rankas ir puolime.

Tad Tado Mykolaičio auklėtiniai per antrąjį bei trečiąjį kėlinukus pelnė net 67 (!) taškus, o per šį laiką sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir patys įgyti solidžią persvarą (80:72).

Lemiamame kėlinuke „Žilvino“ vyrai perkando varžovų žaidimą ir sugebėjo grįžti į rungtynes. Visgi, pirmaujančiųjų vaidmenyje buvę R.Sargūno SG/SC atstovai pasitikėjo savo jėgomis, žaidė užtikrintai ir išsaugoję trapią persvarą iki pat finalinės sirenos nuaidėjus jai šventė itin saldžią pergalę – 102:99.

Antrą pergalę pasiekusios R.Sargūno SG/SC komandos treneris Tadas Mykolaitis neslėpė gerų emocijų: „Rezultatyvios, emocingos, nervingos ir daug fizinių jėgų pareikalavusios rungtynės. Šiandien laimėjo tie, kurie įmetė daugiau taškų. Pradžioje bandėme taikyti zoninį presingą, aikštės gynybą, bet tai nesuveikė. Atrodė, kad varžovų žaidėjas Artūras Narbutas įmes tiek taškų kiek norės.

Antrajame kėlinuke pakeitėme gynybą į asmeninę, po visą aikštelę ir tai darėme iki finalinės sirenos ir tai davė naudos. Ačiū varžovams už gerą kovą, o saviškius sveikinu su pergale!“

Tuo tarpu „BC Žilvino“ idėjinis vadas Liudas Radziukynas kalbėjo: „Šiandien seneliams tiesiog pritrūko jėgų. Startavom su šešiais žaidėjais, tad tris kėlinukus atžaidėm, o ketvirtajame baigėsi jėgos, nuvargino jaunimas su nuolatiniu spaudimu. Būtent dėl jėgų stygiaus itin prastai pataikėme baudas, be to stigo taiklumo metant iš po krepšio. Susitikimą baigėme keturiese, nes išsibaudavome, o ant atsarginių suolelio nebeturėjome galinčiu žaisti komandos narių.“

Įdomu tai, kad svečiai „iš žaidimo“ metė taikliau nei varžovai, užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (51-41) ir surinko žymiai daugiau komandinių naudingumo balų (111-88), tačiau net 30 padarytų klaidų ir 17 pramestų baudų metimų neleido „Žilvino“ vyrams pasiekti teigiamo rezultato.

Nugalėtojų komandoje lyderio vaidmens ėmėsi Jonas Trivokas, pelnęs 33 taškus, atkovojęs 10 atšokusių kamuolių ir surinkęs 44 naudingumo balus.

„Žilvino“ ekipoje žvėriškas rungtynes sužaidė Artūras Narbutas įmetęs 47 taškus, atkovojęs 18 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 58 naudingumo balus.

T. Urbonas.

Ketvirtadienio vakarą ginklus surėmė savo aikštėje žaidusi VT (4-4) ekipa ir „Rėklių-Alaus mėgėjų“ (4-4) atstovai.

Pralaimėjimas šioje dvikovoje būtų palikęs svečių ekipą už stipriausiųjų grupės borto, tad „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ iškart griebė jautį už ragų ir dar pirmajame kėlinuke susikrovė triuškinamą pranašumą (34:15).

Nors vėliau žaidimas kiek išsilygino, o per likusį dvikovos laiką VT vyrai neleido varžovams dar labiau nutolti, tačiau svečiai irgi nemažino apsukų, išlaikė solidų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę – 88:65.

Iškovoję ketvirtąjį tašką „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ tapo savo padėties šeimininkai, nes šiuo metu turi tarpusavio pranašumą prieš dvi artimiausias persekiotojas. Tad norint patekti į antrojo etapo TOP grupę praėjusio sezono finalininkams reikia laimėti likusias dvejas pirmojo rato rungtynes.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė antrą kartą šiame sezone ant PRKL parketo žengęs Benas Nakutis, pelnęs 26 taškus, atkovojęs 12 atšokusių kamuolių ir surinkęs 38 naudingumo balus.

Aikštės šeimininkų ekipoje pasižymėjo Arnas Sarapas įmetęs 19 taškų ir surinkęs 24 naudingumo balus.

Panevėžiečiai toliau stringa: pralaimėjo Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“

Panevėžio sporto centro krepšininkės – MKL U13 vicečempionės

Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygos finalo ketvertas – „Kalnapilio“ arenoje