Ketvirtadienis, 9 gegužės, 2024

PRKL – aiškėjanti atkrintamųjų dėlionė ir MVP prizą atsiėmęs R. Sargūno SG auklėtinis

AutoriusjpFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
J. Trivokas.

Pastarąją savaitę Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygoje (PRKL) buvo sužaistos ketverios rungtynės, kuriose paaiškėjo stipriausia reguliariojo sezono ekipa, dvi atkrintamųjų poros ir buvo įteiktas kovo mėnesio MVP apdovanojimas.

Antradienio vakarą PRKL pirmenybėse paaiškėjo paskutinė atkrintamųjų dalyvė, o ja tapo fantastišką formą pastaruoju metu demonstruojanti R. Sargūno SG/SC (6-9) ekipa. Išlikimo dvikovoje, kurioje sprendėsi kuri komanda tęs kovą dėl medalių, savo aikštėje žaidę Tado Mykolaičio auklėtiniai priėmė VT (5-10) kolektyvą.

Dvikova prasidėjo nuo apdovanojimo ceremonijos, kurioje MVP prizas už pasirodymus kovo mėnesį buvo įteiktas aikštės šeimininkų ekipos lyderiui Jonui Trivokui. Panašu, kad įvertinimas davė dar daugiau motyvacijos jaunajam krepšininkui, nes jis itin didelę svarbą turėjusiose rungtynėse buvo tikras lyderis ir pelnė 42 taškus, atkovojo 9 atšokusius kamuolius ir dar atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Puikiai pasirodė ir pati jaunimo komanda, kuri gana greitai įgijo apčiuopiamą persvarą, o per dvidešimt minučių „suvertusi“ net 57 (!) taškus dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama persvara (57:42).

Po didžiosios pertraukos VT dar bandė gelbėtis, tačiau visa griaunantį puolimą pademonstravusi R.Sargūno SG/SC ekipa gana lengvai išlaikė pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę – 105:93.

Nugalėtojų ekipos treneris Tadas Mykolaitis neslėpė gerų emocijų: „Rungtynės buvo labai rezultatyvios. Turėjo patikti žiūrovams. Atsiplėšėme pirmoje rungtynių pusėje. Vėliau žaidimas susilygino. Manyčiau pagrindinė pergalės akcentas – labai geras pataikymas.

Aišku, vaikinukai neblogai dirbo ir gynyboje, nors varžovai pelnė irgi daug taškų, bet nelengva žaisti prieš fiziškai stipresnius. Taip pat norėčiau išskirti puikiai puolime žaidusius savo komandos žaidėjus: Gabrielių Anskiną, Joną Trivoką bei Aretą Vitkevičių. Sveikinimai komandai patekus į atkrintamąsias!“

Tuo tarpu VT komandos vadovas Donatas Skiotys gyrė jaunimą ir išdėstė pagrindines komandos rezultatų suprastėjimo priežastis: „Jaunimas nustebino savo tritaškiais, kuriuos prastai metė visą sezoną. Apskritai, galima sakyti, kad rungtynes pralaimėjome pirmajame kėlinuke. Paskui rizikuojant ir bandant pavyti vis pritrūkdavome tikslumo. Įsivėlėm į varžovų greitą žaidimą ir šiandien visiškai neveikė mūsų gynyba.

Gaila, nes sezoną pradėjome su gera gynyba ir prastu puolimu, o kai puolimas pagerėjo – suprastėjo gynyba. O krepšinyje dažniausiai laimi tie, kas geriau ginasi. Sveikiname varžovus su pergale ir linkime taip pat gerai žaisti ir atkrintamosiose!“

Apie J.Trivoko pasirodymą jau minėjome, tačiau ne ką mažiau vertas dėmesio ir monstriškas Gabrieliaus Anskino pasirodymas. Be keitimų žaidęs puolėjas pelnė 30 taškų, atkovojo 17 atšokusių kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus ir surinko net 48 naudingumo balus. Visi šie rodikliai – asmeniniai Gabrieliaus sezono rekordai, o keturi blokai – apskritai naujas PRKL rekordas!

Antrojoje antradienio vakaro akistatoje svečiuose žaidę „Draugai“ (9-3) gana lengvai palaužė Panevėžio rajono „Balso“ (7-6) kolektyvą rezultatu 76:59 ir susigrąžino antrąją turnyro rikiuotės poziciją.

Tuo tarpu trečią pralaimėjimą paeiliui patyrę svečiai jau nebepakils aukščiau 5 vietos ir ketvirtfinalio serijoje neturės savos aikštės pranašumo.

Trečiadienį PRKL čempionate buvo sužaistos vienerios rungtynės, kuriose įvyko praėjusio sezono finalo pakartojimas.

Savo aikštėje žaidusi „BC Jūsų Panevėžys“ (10-3) ekipa priėmė „Rėklius-Alaus mėgėjus“ (9-5), kiek netikėtai lengvai įveikė varžovus ir užsitikrino mažiausiai trečiąją vietą reguliariajame sezone.

Aikštės šeimininkai į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke, o antrajame jau mėgavosi dviženkle persvara. Maža to, po didžiosios pertraukos JP pranašumas vienu metu buvo išaugęs iki triuškinamos 24 taškų ribos (57:33).

Nors į nokdauną pasiųsta „Rėklių-Alaus mėgėjų“ ekipa pakilo ant kojų ir per likusį rungtynių laiką sugebėjo ženkliai apkarpyti turėtą deficitą, tačiau tai intrigos nesugrąžino, o nuaidėjus finalinei sirenai „Jūsų Panevėžio“ atstovai šventė įtikinamą pergalę – 85:75.

Tai buvo jau ketvirtoji iš eilės JP pergalė prieš varžovus tarpusavio akistatose. Pastarąjį kartą „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ pergalę prieš „Jūsų Panevėžio“ ekipą šventė dar 2022 m. spalio mėnesį, kuomet PKL pirmenybių starte šventė pergalę rezultatu 85:73.

Po šios dvikovos tapo aišku, kad „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ reguliarųjį sezoną baigs 4 vietoje ir ketvirtfinalio akistatoje surems ginklus su Panevėžio rajono „Balso“ ekipa.

O štai ketvirtadienį paaiškėjo PRKL reguliariojo sezono nugalėtojai. Jais tapo fantastišką formą viso sezono metu demonstravusi „BC Velžio“ (12-1) komanda, kuri po itin permainingos kovos svečiuose palaužė KK „Draugų“ (9-4) kolektyvą.

Svečiai geriau pradėjo rungtynes, tačiau kovingai nusiteikę aikštės šeimininkai antrajame kėlinuke pademonstravo kone idealią gynybą ir per dešimt minučių praleidę vos 9 taškus perėmė iniciatyvą į savo rankas (40:36).

Trečiajame kėlinuke „Draugai“ ilgą laiką buvo priekyje, tačiau ketvirčio pabaigoje „Velžio“ krepšininkai pavijo varžovus, o po galingai sužaisto lemiamo kėlinuko šventė įtikinamą pergalę – 83:72.

Pasibaigus dvikovai „BC Velžio“ ekipos atstovas Paulius Vilkas gyrė teisėjus ir neslėpė gerų emocijų: „Džiaugiamės, kad šiandien geri teisėjai buvo, nes Jonas jau nebenorėjo į rungtynes važiuoti. Bet atvažiavo, tad smagu, kad kartais dar atvyksta iš tolimųjų Šiaulių.

O šiaip tai sveikiname varžovus su pelnytu pralaimėjimu ir mūsų pirma vieta, kaip sako jaunimas: „SikSikSik“.“

Tuo tarpu KK „Draugų“ atstovas Tadas Sniceris paklaustas, kas lėmė varžovų spurtą ketvirtajame kėlinuke atsakė trumpai: „Lemiamame kėlinuke varžovai pradėjo agresyviau žaisti, greičiau bėgti, veržtis po krepšiu, provokuoti pražangas ir aišku pataikyti. Tuo tarpu mums krepšys užsirišo nors kartais atakavome iš gerų situacijų.“

Nors svečių ekipa žaidė be naudingiausio savo žaidėjo Justo Četkausko, kuris šįkart tik vadovavo komandai ir rūbinėje ėmė karštus interviu, tačiau tai nesutrukdė „Velžio“ krepšininkams įveikti vienos stipriausių PRKL komandų. Tad jei finalo ketverte pavyks surinkti stipriausią sudėtį galima drąsiai teigti, jog jame reguliariojo sezono nugalėtojai bus ryškūs favoritai.

Panevėžiečiai toliau stringa: pralaimėjo Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“

Panevėžio sporto centro krepšininkės – MKL U13 vicečempionės

Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygos finalo ketvertas – „Kalnapilio“ arenoje