Prie panevėžiečių pamėgtos kavinės – kaimynų klientų paliktos šiukšlių krūvos

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoIRMA PEREVIČIŪTĖ
Dažniausiai pakuotes, maišelius, plastiko indus palieka iš greito maisto kavinės „Tetušio kebabai“ nusipirkę maistą lankytojai.

Nutirpus sniegui ir stojus gražiems orams, vis daugiau panevėžiečių renkasi vietas, kuriose gali prisėsti pavalgyti. Tačiau tokie valgytojai nesivargina ieškoti šiukšlių dėžių, kad galėtų išmesti šiukšles. Pasirenkamas įprastas variantas – palikti šiukšles ten, kur valgė.

Palieka kebabų valgytojai

Su tokiais šiukšlintojais kovoja Panevėžyje, Birutės gatvėje esančios kavinės „Seklyčia prie uosio“ savininkas Vidmantas Perevičius. Dažniausiai pakuotes, maišelius, plastiko indus palieka iš greito maisto kavinės „Tetušio kebabai“ nusipirkę maistą lankytojai.

„Tokių šiukšlių, paliktų prie uosio, kuris yra netoli kavinės, randame kone kiekvieną dieną. Praktiškai tas šiukšles palieka nusipirkę maistą iš kavinės „Tetušio kebabai“, nes ant paliktų pakuočių yra tos kavinės reklama. Žmonės, nusipirkę kebabus išsinešimui, neturi galimybės juos suvalgyti prie minėtos kavinės – ten nėra jokių suoliukų, stalų“, – aiškino V. Perevičius.

V. Perevičius.

Siūlė išeitį

Pasak kavinės „Seklyčia prie uosio“ savininko, šiukšlintojai ateina prie jo kavinės, patogiai įsitaiso ant suoliukų, o pavalgę numeta šiukšles.

„Tos šiukšlės paliekamos ne tik prie kavinės „Seklyčia prie uosio“, bet ir prie netoliese esančių Algirdo Jonušio dirbtuvės. Čia yra suoliukai ir labai patogu pavalgyti, o atliekas palikti. Nunešti šiukšlių iki šiukšliadėžių nepakanka jėgų ir jas geriau numesti kur valgė“, – pasakojo Vidmantas ir tęsė:

„Manau, kad šiukšlių problemą būtų galima išspręsti labai paprastai – prie kebabinės lauke pastatyti staliukus su suolais ir skėčius nuo lietaus. Išsinešę kebabus į lauką, klientai gražiai susėstų, pavalgytų, o šiukšles išmestų į netoliese esantį konteinerį. Tačiau tai nepadaroma ir, kol neįrengs suoliukų, kebabų valgytojai toliau šiukšles mes prie „Seklyčios prie uosio“. Turime būti atsakingi už savo parduotą produktą ir privalome galvoti, kad pavalgęs žmogus nešiukšlintų aplinkos.“

Dažniausiai pakuotes, maišelius, plastiko indus palieka iš greito maisto kavinės „Tetušio kebabai“ nusipirkę maistą lankytojai.

Pasiūlė susirinkti patiems šiukšles

Pasiteiravus, ar teko bendrauti su kavinės „Tetušio kebabai“ savininkais, V. Perevičius paaiškino:

„Bendrauti su jais neteko, bet pasiekė toks komentaras iš jų, kadangi prie jų kavinės yra šiukšlių konteineris, išmestas šiukšles prie kavinės „Seklyčia prie uosio“ galime susirinkti ir išpilti į konteinerį. Vadinasi valgytojai perka kebabus iš „Tetušio kebabų“, valgo prie mūsų kavinės ir pakuotes išmeta, o mes tas šiukšles renkame ir nešame išmesti į jų konteinerį. Kažkoks paradoksas. Kita vertus, planuojame įsirengti vaizdo kameras, gal tuomet pavyks suvaldyti šiukšlintojus.“

Šiukšlinti negalima

Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė naujienų portalui JP aiškino, kad šiukšlinti mieste niekam negalima.

„Baudos yra numatytos tokiems šiukšlintojams pagal Panevėžio miesto tvarkymo ir švaros taisykles vadovaujantis Administracinių nusižengimu kodeksu. Tik bėda, kad šiukšlina ne pačios kavinės „Tetušio kebabai“ darbuotojai, o lankytojai. Sudėtingiausias momentas – pagauti ir nustatyti asmenis, kurie šiukšlina. Pagavus už rankos šiukšlintoją, pirmą kartą jis įspėjamas. Pakartotinai pagavus, bauda būtų nuo 20 eurų iki 140 eurų. Dar pagavus, bauda didėja nuo 140 eurų iki 600 eurų“, – pristatė baudas D. Svirelienė ir teigė, kad dar neteko taikyti didžiosios baudos sumos – iki 600 eurų.

Dažniausiai pakuotes, maišelius, plastiko indus palieka iš greito maisto kavinės „Tetušio kebabai“ nusipirkę maistą lankytojai.

Sudėtinga pagauti už rankos

Pasak Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos, jeigu prišiukšlinta bendro naudojimo teritorija, ją sutvarko įmonė, kuriai priskirta atlikti tuos darbus.

„Tvarkai palaikyti naudojami mūsų visų pinigai, iš surinktų mokesčių. Galima nufotografuoti arba nufilmuoti šiukšlintoją, bet labai sudėtinga identifikuoti asmenį – tvarkos pažeidėją. Kadangi už pirmą pašiukšlinimą, galime tik įspėti, labai sudėtinga gaudyti tuos prasižengėlius. Mano galva, pamatęs tokius šiukšlintojus, kavinės savininkas gali juos moralizuoti ir paprašyti nemesti šiukšlių bet kur. Kavinių, kurios prekiauja maistu išsinešimui, savininkus kviesčiau pasirūpinti sandariais atliekų konteineriais, į kuriuos ir būtų metamos šiukšlės“, – siūlė išeitį D. Svirelienė.

Ištraukos iš Panevėžio miesto tvarkymo ir švaros taisyklių

 

Asmenims privaloma vykdyti šios teritorijos priežiūrą: aplink prekybos ir paslaugų kioskus, paviljonus, reklaminius įrenginius, elektros pastotes ar kitus panašius objektus, pastatytus miesto teritorijoje, 5 metrų spinduliu nuo pastato ar įrenginio (jeigu suformuotas sklypas – nuo jo ribos).

 

Asmenims draudžiama: mėtyti nuorūkas, popierius, prekių pakuotes, kitokias atliekas ar kitaip šiukšlinti bendrojo naudojimo teritoriją, laužyti suoliukus, eismo reguliavimo priemones, vaikų žaidimų aikštelių ir kitus bendrojo naudojimo įrenginius.

 

Prekybos, paslaugų, viešojo maitinimo (kavinių, restoranų, barų, klubų, greitojo maisto paviljonų ir kt.) įmonių vadovai ir asmenys, vykdantys veiklą pagal verslo liudijimus, privalo užtikrinti, kad ne toliau kaip 3 metrai nuo pagrindinių durų būtų įrengta, valoma, dezinfekuojama, prižiūrima šiukšlių dėžė su pelenine ir išvežamos šiukšlės.

 

Šių taisyklių laikymosi kontrolę užtikrina Savivaldybės administracijos darbuotojai ir Panevėžio miesto vyriausiojo policijos komisariato atsakingi pareigūnai.

 

Taisyklių reikalavimus pažeidę fiziniai ar juridiniai asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodeksu, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 eurų iki 140 eurų, o nusižengimas, padarytas pakartotinai – nuo 140 iki 600 eurų.

 


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kėdainiuose atliekų surinkėjai iš privačių namų nebeima blogai išrūšiuotų šiukšlių

JP Redakcija

Krekenaviečiai likvidavo ilgai veikusį nelegalų sąvartyną

JP Redakcija

Kenčiate nuo šiukšles kaupiančio kaimyno? Išeitis yra, tik ne visi apie tai žino

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads