10.7 C
Panevėžys
Šeštadienis, 4 gegužės, 2024

Prezidentas jauniesiems mokytojams: mokykla kuria meilės Lietuvai pagrindus

AutoriusJPFotoLRP
G. Nausėda.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene ketvirtadienį, Mokslo ir žinių dienos išvakarėse, Prezidentūroje susitiko su karjerą mokyklose pradedančiais mokytojais ir tradiciniame piknike diskutavo apie valstybei svarbią pedagogų misiją.

Prezidentas jau ketvirtą kartą sukvietė pirmus mokslo metus pradėsiančius mokytojus iš visos Lietuvos, siekdamas įkvėpti ir pabrėžti mokytojo profesijos garbingumą ir reikšmę ugdant pilietinę visuomenę.

Šalies vadovas, pasveikinęs pedagogo pašaukimą suradusius ir šią profesiją pasirinkusius jaunuolius bei mokytojais tapusius jų vyresnius kolegas, padėkojo, kad savo entuziazmu ir profesionalumu jie prisidės prie labai svarbaus, nors ir sudėtingo darbo – ugdys Lietuvos piliečius.

Prezidentas pažymėjo, jog šiandien – neeilinė diena. „Rugpjūčio 31-ąją minime Laisvės dieną. Prieš 30 metų iš Lietuvos buvo išvesta okupacinė kariuomenė ir Lietuva atgavo visišką laisvę nuo okupantų. Nieko nėra svarbiau už laisvę. Linkiu, kad jaustumėte, puoselėtumėte ir perduotumėte Lietuvos vaikams tą laisvės dvasią, kuria prieš 30 metų alsavo Jūsų seneliai, tėvai ir mokytojai, kuri ir šiandien mums visiems yra svarbiausia vertybė“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, kokia bus ateities Lietuva, priklauso nuo mokytojų pastangų ugdyti Lietuvos jaunimo meilę savo valstybei. Prezidento teigimu, šeima ir mokykla kuria meilės Lietuvai pagrindus. Ypač Prezidentas padėkojo tiems mokytojams, kurie, pasirinkę darbą regionų mokyklose, praturtins vietos bendruomenes savo kompetencijomis, iniciatyvomis ir žiniomis, įgytomis studijų metu.

Prezidentas pakvietė mokytojus naudotis Prezidentūros sukurtu pagalbiniu įrankiu pilietiškumo ugdymo pamokoms – atvira internetine mokymosi svetaine „Pilietiškumo mokykla“, kurioje gausu istorinio turinio ir informacijos, kaip veikia demokratiška valstybė, kaip piliečiai gali prisidėti prie jos kūrimo ir valdymo. Šalies vadovas taip pat pasidžiaugė, kad visas Lietuvos mokyklas jau pasiekė jo iniciatyva perleistas pirmasis lietuviškas mėnraštis „Aušra“ (1883–1886), ir teigė neabejojantis, kad jaunieji mokytojai šį leidinį taip pat naudos lietuviškos pilietinės tapatybės stiprinimui.

Susitikime vyko diskusija apie mokytojo profesijos misiją ir pilietinio bei patriotinio ugdymo svarbą, jo turinį mokyklose. Diskusijoje dalyvavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas, muzikantas, visuomenininkas Gabrielius Liaudanskas, Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo ir verslo fakulteto docentė, Švietimo tyrimų ir inovacijų instituto viena iš steigėjų Barbara Stankewicz ir gidė, pelniusi 2018 metų svetingiausios sostinės gidės vardą, Lina Dusevičienė. Diskusiją moderavo istorikė, visuomenininkė Luka Lesauskaitė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministerija: šiemet šalies mokyklose dirba beveik tūkstančiu daugiau mokytojų padėjėjų

confident-noyce

„Sodra“: kas ketvirtam asmeniui, dirbančiam švietimo ir sveikatos sektoriuje – per 60 metų

confident-noyce

Išdalinti „Lietuvos mokytojas 2024“ apdovanojimai: nugalėtoja paskelbta ir panevėžietė pedagogė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau