Po didžiulių pastangų išgelbėtas vienišiausias dramblys pasaulyje

AutoriusGISMETEO.LT
FotoAAMIR QURESH

Dramblys, kuris dešimtmečius vienišas kankinosi Pakistano zoologijos sode, pagaliau buvo išsiųstas namo.

Kaavan, dar žinomas, kaip vienišiausias pasaulio dramblys, iškeliavo į Kambodžą, kad likusias savo gyvenimo dienas praleistų rezervate, drauge su kitais savo rūšies atstovais.

Sąlygos zoologijos sode, kuriame Kaavan praleido paskutinius 35 metus, buvo tokios prastos, kad Pakistano sostinės teismas rugpjūčio mėnesį įsakė jį uždaryti. Į Pakistaną dramblys atvyko būdamas vos vienerių metų amžiaus, kaip Šri Lankos dovana.

Anksčiau šiais metais drambliui buvo diagnozuotas pavojingas viršsvoris, kuris siejamas su netinkama gyvūno mityba, kuomet kiekvieną dieną jis buvo šeriamas 250 kg cukranendrių.

Tačiau veterinaras Dr Amir Khalil, iš „Four Paws“, kuris per paskutinius tris mėnesius gydė daugybę Kaavan žaizdų bei negalavimų, sakė su viltimi laukiantis naujo šio dramblio gyvenimo etapo.

„Rezervate Kambodžoje jo laukia trys damos, trys azijinių dramblių patelės,“ – sakė Khalid. „Galbūt Kaavan galės susirasti sau naują partnere, su kuria galės dalintis savo naujuoju gyvenimu“.

Padedamas veterinaro, per tris mėnesius Kaavan numetė 450 kg svorio ir lapkričio pabaigoje, palikdamas zoologijos sodą, jis svėrė 4000 kg.

Didžiąją savo gyvenimo Pakistane dalį Kaavan praleido surakintas grandinėmis, mažame aptvare ir apsuptas vandens griovio. Nuo šiol jis gyvens didesniame nei 10000 hektarų ploto rezervate.

Visą jaudinančią gelbėjimo operaciją sekė dainininkės ir aktorės Cher inicijuotos kampanijos. Ji taip pat atskrido Islamabadą, kad susitiktų su šiuo azijiniu drambliu.

Cher gyvūnų gerovės grupė „Free the Wild“, siekdama Kaavan perkėlimo, kuris kainavo daugiau nei  350000 svarų sterlingų, ištisus metus bendradarbiavo su kolegomis aktyvistais iš „Four Paws International“ ir amerikiečių filantropu Eric Margolis.

Apie visą šį procesą ji taip pat kuria ir dokumentinį filmą.

Gelbėjimo operacija

Kavaan net keletą savaičių buvo treniruojamas be streso įeiti ir išeiti iš specialaus transportavimo narvo, kad jo kelionė jam keltų kuo mažiau įtampos ir nerimo.

Kelionės metu iki oro uosto dramblys buvo lydimas kariuomenės. Orlaiviu jis skraidintas iki Indijos, kurioje po stabtelėjimo jis kelionėje praleido dar 10 val., kol pasiekė Kambodžos laukinės gamtos draustinį.

Kavaan buvo itin svetingai sutiktas: jo laukė gardus vaisių pyragas ir bananų lapais nuklotas takas.Jaudinantis susitikimas su kitu drambliu

Po ilgos pertraukos, kuomet jis neturėjo jokio kontakto su kitais drambliais, Kavaan pirmą kartą pasisveikino su savo rūšies atstovu.

Tiesa, pirminis kontaktas dėl atsargumo buvo per aptvarą. Bet tik kol kas.

Jau po mėnesio, apsipratęs naujoje vietoje Kavaan galės susitikti su trimis dramblių patelėmis ir galės klajoti po didesnį nei 10000 ha plotą. Tai 50000 kartų didesnis plotas nei zoologijos sodo aptvaras, kuriame jis buvo laikomas, kol teismo sprendimas padėjo jį išlaisvinti.

„Sakoma, kad reikia viso kaimo, tačiau šiuo atveju prireikė visos šalies, kad Kaavan būtų perkeltas į Kambodžą,“ – sakė Bauer, kartu dėkodamas Pakistano „Wlidlife Foundation“ organizacijai, kuri pirmoji pranešė apie nerimą keliančią Kaavan situaciją.

Pagaliau pasibaigus vienišiems Kaavano izoliacijos metams, jis turės galimybę gyventi ramų gyvenimą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Laukinių gyvūnų globos centras per metus pagalbą suteikė 2 tūkst. gyvūnų

JP Redakcija

Džiuginanti statistika: per metus Lietuvoje suteikta pagalba beveik 2 tūkst. laukinių gyvūnų

JP Redakcija

Į Panevėžį vėl atklydo lapė: vieni žavisi, kiti – bijo

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads