18-metis panevėžietis Kipras Morkūnas, skaičiuodamas paskutines abitūros dienas, neria į verslo pasaulį. Vaikinas atidarė savo vyrų kirpyklą – barberinę – „Mo Barber Shop“, adresu Respublikos g. 1.
Svajonės pildosi
Šiuo metu vaikinas vis dar mokosi gimnazijoje, tačiau jau turi įgijęs barberio profesiją.
„Esu labai žingeidus ir tikiu, jog savo darbu, tikėjimu savimi galiu pasiekti labai daug. Naudoju tam tikras meditacijos technikas. Viena iš jų vadinama norų manifestacija. Manau, kad tai man padėjo įgyvendinti svajonę. Vis dar turiu labai daug svajonių, svarbiausia tikėti ir svajoti“, – pasakojo Kipras.
Pasak jo, viskas prasidėjo dar vaikystėje, mat jau tuomet labai norėjo kirpti.
„Norėjau pakeisti net savo broliuko įvaizdį – gerokai patrumpinau plaukus. Dar iki šiol atsimenu tą įdomumą, kurį jaučiau kerpant. Visiems sakydavau, jog norėčiau tapti kirpėju, bet visi iš manęs juokėsi. Vėliau, laikui bėgant, šis noras niekur nedingo, todėl vis ieškodavau, ką galiu kirpti. Tėtis ir senelis pasitikėdavo manimi ir leisdavo tai daryti. Nuo to prasidėjo mano aistra kirpimui“, – svajonės pradžią prisiminė panevėžietis.
Šeima ir pirmasis mokytojas matė potencialą
11-oje klasėje vaikiną įkvėpė vaizdo įrašas apie jaunus ir veržlius kirpėjus Jungtinėse Amerikos Valstijose.
„Pradėjau svajoti mokytis, dalinausi savo norais su šeima. Kai atradau tinkamus mokslus, pirmiausia, užduotis buvo įrodyti šeimai, kad tai yra rimta. Įrodyti man pavyko! Tėvai pasitikėjo, matė mano potencialą. Mano pirmasis mokytojas – barberis Audrius Pocius iš „Egoisto Barber Shop“. Jis taip pat manimi patikėjo, davė pirmą užduotį išmokti taisyklingai laikyti žirkles rankose. Namuose vaikščiojau su žirklėmis ir mokiausi jas įvaldyti. Užmigdavau ir keldavausi su žirklėmis“, – juokėsi jaunasis barberis.
Kipras savo pirmajam kirpėjui jaučiasi labai dėkingas.
„Dėkosiu jam visą gyvenimą. Jam esu dėkingas, kad turėjau galimybę išmokti šio amato. Nepaisant mano jauno amžiaus, jis buvo labai dėmesingas ir kantrus“, – atviravo jis.
Pirmoji kirpykla – tėvų palėpėje
Kai vaikinas jau pradėjo praktikuotis, tėvai leido jam įkurti mini kirpyklą palėpėje.
„Ten kirpau visus: brolius, draugus, tėvų draugus. Praktikavausi tikrai labai daug. Draugai kviesdavo kažkur išeiti, bet aš norėjau tik kirpti ir tobulėti… Buvau labai užsivedęs. Na, o kai išmokau kirpti, metus laiko atlikau praktiką „Egoisto Barber Shop“. Dirbant pradėjau kurti naują svajonę – vizualizuoti savo kirpyklą. Iš to gimė pavadinimas „Mo Barber Shop“. Tai yra mano pirmosios dvi pavardės raidės“, – atskleidė abiturientas.
Gyvenimo mokykla
Baigus praktiką, Kipras turėjo kitą didelį iššūkį – įrodyti tėvams, kad jis gali atidaryti savo nuosavą kirpyklą.
„Mamai iškilo klausimas, kaip derinsiu mokslus su darbu. Ko gero, mano pasitikėjimas savimi, atviras kalbėjimas, veržlumas leido tėvams pasitikėti manimi. Gavau palaiminimą ir verslo angelą, kuris patikėjo manimi bei padėjo įgyvendinti svajonę“, – dėstė jis.
Kūrybinis procesas ir įgyvendinimas, pasak jaunuolio, buvo be galo sunkus. Viskas užtruko daug ilgiau nei tikėjosi.
„Tai buvo gyvenimo mokykla. Darėme klaidas, kurias paskui taisėme. Aš tai vadinu pamokomis. Buvo visko. Pripažinsiu, kad derinti mokyklą, kartu su kirpyklos įkūrimo darbais buvo itin sudėtinga. Manęs vis dar laukia valstybiniai brandos egzaminai. Tačiau esu dėkingas visiems savo brangiems žmonėms, kurie mane palaikė. Labai noriu padėkoti mokyklai, mokytojoms, kurios mane visada palaikė“, – dėkojo barberis.
Interjerą padėjo kurti tėtis
Vis dėlto, atidarymas jau įvyko. Panevėžiečiai nuo šiol gali žengti į šį „vyrų urvą“ bei vyriškai pasigražinti.
„Barberinės stilių galiu įvardyti kaip industrinį, šiuolaikišką. Tai yra „man cave“ (liet. vyro urvas), kur įėjus į patalpą jaučiasi vyriška energija, stiprybė ir jėga. Industrinį stilių paryškino mano tėtis. Vadinu jį auksarankiu, kuris padėjo man padaryti industrines auksines detales kirpykloje. Jaučiu labai stiprų visų žmonių palaikymą. Manau, jog tai yra pats svarbiausias momentas jaunam žmogui, kuris tik pradeda savo veiklą. Tad labai noriu palinkėti kitiems jaunuoliams siekti savo tikslų ir, žinoma, svajoti, nes svajonės pildosi, jei tikrai tuo tiki“, – sakė Kipras.