Panevėžio teismas kaltu dėl prekybos žmonėmis pripažino buvusį advokatą

AutoriusIngrida Steniulienė (bns)FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ

Panevėžio apygardos teismas byloje dėl prekybos žmonėmis bei piktnaudžiavimo antradienį kaltu pripažino buvusį advokatą Aivarą Surblį ir skyrė jam šešerius metus laisvės atėmimo.

Taip teismas įvertino teisininko veiksmus, kad vietoje asmens, pas kurį buvo rasti narkotikai, būtų nuteistas kitas asmuo.

Šis nuosprendis buvusiam teisininkui buvo paskelbtas byloje dėl trukdymo teisingumui.

Kaltu šioje byloje dėl piktnaudžiavimo taip pat pripažintas ir kitas buvęs advokatas Marius Navickas, jam skirta 79 tūkst. eurų bauda.

Buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus viršininkas Edmundas Tautavičius pripažintas kaltu dėl prekybos žmonėmis ir nuteistas kalėti ketverius metus.

Nuosprendį paskelbusi teisėja Jolanta Raščiuvienė sakė, kad nuteisti advokatai savo veiksmais sumenkino pasitikėjimą šios profesijos atstovais, taip pat padarą žalą juridiniam asmeniui – Advokatūrai.

Narkotikų byla

Tyrimo duomenimis, 2017 metų pavasarį Virgilijaus Valio namuose prie Klaipėdos buvo rastos šešios sandariai uždarytos konservų dėžutės su daugiau kaip kilogramu kokaino. Vėliau pareigūnai gavo duomenų, kad V. Valius, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už kokaino įsigijimą, su jį gynusiu advokatu A. Surbliu ir kitu asmeniu surado ir įkalbėjo nekaltą socialiai pažeidžiamą asmenį Anatolijų Greiną už 30 tūkst. eurų, prisiimti baudžiamąją atsakomybę.

Surastas asmuo prisipažino dėl neva padaryto nusikaltimo ir 14 mėnesių buvo suimtas.

Prokuratūra teigė, kad advokatas A. Surblys pažadėjo V. Valiui išvengti baudžiamosios atsakomybės siekiant, kad vietoj V. Valio būtų nuteistas nekaltas asmuo. Pasak pareigūnų, tokiu būdu V. Valius ir A. Surblys susitarė trukdyti prokurorams ir tyrimo pareigūnams nustatyti pradėtame ikiteisminiame tyrime objektyvią tiesą.

Pasak pareigūnų, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad pagal parengtą planą kaltinamieji A. Surblys ir V. Valius šiam asmeniui turėjo surasti advokatus.

Kaip teisme yra sakęs Generalinės prokuratūros prokuroras A. Kazakovas, A. Greina anksčiau buvo atėjęs į policiją ir pareiškęs, kad narkotinės medžiagos V. Valio garaže priklausė jam. Po kurio laiko A. Greina pasislėpė, vyko jo paieška. Tačiau vėliau pareigūnai surinko duomenų, kad narkotikai šiam panevėžiečiui nepriklauso.

A. Greinos galimą sutikimą atlikti bausmę už kitą asmenį dėl narkotikų prokuratūra kvalifikavo kaip prekybą žmonėmis.

Valstybės kaltintojas šioje byloje A. Kazakovas teismui yra sakęs, kad A. Greina buvo užverbuotas už piniginį atlygį prisiimti kaltę, duoti tam tikrus parodymus ir atlikti bausmę.

A. Greinai davus V. Valiui palankius parodymus, jam ėmė atstovauti advokatas M. Navickas, nors, pasak prokuroro A. Kazakovo, iš tikrųjų jis atstovavo V. Valio interesams.

Kai A. Greina iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus buvo perkeltas į tuometinį Lukiškių kalėjimą, tuomet į bylą įsijungė Vilniaus advokatai Drąsutis Zagreckas ir Giedrė Cimbolienė. Kaip skelbta, jie nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti, nes bendradarbiavo su teisėsauga ir padėjo atskleisti nusikaltimus.

V. Valius kartu su advokatais taip pat nuteistas Panevėžio apygardos teismo paskelbtu nuosprendžiu, jis pripažintas kaltu dėl prekybos žmonėmis ir kitų nusikaltimų, jam paskirta galutinė septynerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Per vieną teismo posėdį Panevėžyje buvo paskelbti Lietuvos policijos iš partnerių užsienyje gauti duomenys, kad 1968 metais gimęs A. Greina buvo sulaikytas Ispanijoje už narkotikų platinimą, sukčiavimą ir dalyvavimą neteisėtame susivienijime. Panevėžyje vykusiame proceso vyras nedalyvavo.

Dėl A. Greinos dingimo be žinios į policiją yra kreipusis A. Greinos brolio sugyventinė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

D. Didžiūnaitytės šeimos advokatas: byla turi grįžti į apeliacinės instancijos teismą

confident-noyce

J. Sakalauskas apskundė teismo sprendimą dėl konkurso rezultatų į LNOBT vadovus

confident-noyce

Teismas prašo įvertinti galimybę už sunkius nusikaltimus teisiamam R. Zamolskiui atlikti psichiatrinę ekspertizę

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau