Panevėžio restorane dirbančių virtuvės šefų Neringos ir Dimos sėkmės istorija: „Džiaugiamės turėdami visišką laisvę kurti“

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžio restorane dirbančių virtuvės šefų Neringos ir Dimos sėkmės istorija: „Džiaugiamės turėdami visišką laisvę kurti“.

Panevėžio restorano „Déjà vu“, įsikūrusio viešbutyje „Romantic“, svečiai jau nuo balandžio džiaugiasi ypatinga virtuvės šefų komanda – lietuve Neringa ir ukrainiečiu Dima. Ši pora ne tik suvienijo jėgas virtuvėje, bet ir asmeniniame gyvenime.

Kelias į Panevėžį ir „Déjà vu“

Neringa ir Dima, dirbę įvairiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Nidoje, Pasvalyje, nusprendė persikelti į gimtąjį moters miestą – Panevėžį. Darbą „Déjà vu“ pirmiausiai gavo Dima, kuris šioje virtuvėje karaliauja jau beveik metus. O štai Neringa pasiūlymą prisijungti gavo balandį.
„Mums labai patiko galimybė kurti receptus be apribojimų ir šiltas bendradarbiavimas su restorano direktore Dalia. Be to, mums patiko, kad mūsų ir direktorės požiūris sutampa – mums atvykusieji pavalgyti yra ne klientai, o svečiai. Esame jai labai dėkingi už tokią galimybę čia dirbti“, – dalijosi net septynias virtuves išmanantis Dima.

Tarnybinis romanas ir šeimyninis tandemas

Jų bendravimas prasidėjo Pasvalyje 2019 metais, kur užsimezgė ir tarnybinis romanas. Dima dirbo restorano šefu, o Neringa – vadove. 2022 metais pora susituokė ir šiandien sėkmingai papildo vienas kitą tiek virtuvėje, tiek šeimyniniame gyvenime.
„Jis stipresnis mėsos gaminime ir Azijos virtuvėje. Dimai labiausiai patinka gaminti mėsos patiekalus, ypač tuos, kuriuose yra ėriena. Taip pat prancūziškos ir uzbekiškos sriubos, aštrūs valgiai. Na, o aš stipresnė desertuose ir šaltuose patiekaluose. Mano firminis desertas – „Napoleono“ tortas. Jis per kiekvienas šventes keliauja pas draugus, artimuosius“, – apie judviejų stiprybes virtuvėje atviravo Neringa.

Patirtis ir virtuvės filosofija

Dima į Lietuvą atvyko vedamas kulinarinių ieškojimų. Sukaupęs tarptautinę patirtį Tailande, Italijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse, jis atsinešė plačią žinių bazę ir norą eksperimentuoti.

„Dima keliavo po įvairias šalis ir mokėsi kulinarijos subtilybių. Dažnai net už dyka dirbdavo mainais už pamokas. Lietuvoje atsidūrė, nes rado skelbimą ir atvyko nepažinodamas šalies“, – kalbėjo Neringa.

„Man visada norisi kažko naujo. Kulinarija – tai nuolatinis tobulėjimas ir atradimai“, – sakė jis.

Neringa savo ruožtu dalijasi meile europinei virtuvei ir desertų kūrybai, kurioje vyrauja spalvos bei gyvybė. Kaip juokėsi moteris, pas ją šiltnamyje nėra raudonų pomidorų, nes norisi, kad būtų kuo daugiau spalvų. Todėl pas ją auga juodi, žali, oranžiniai, dryžuoti pomidorai.

Panevėžio restorane dirbančių virtuvės šefų Neringos ir Dimos sėkmės istorija: „Džiaugiamės turėdami visišką laisvę kurti“.

Gamina nuo penkerių

Paklausti, kaip ir kada jiedu nusprendė sukti kulinarijos keliu, Dima nė nedvejodamas atsakė, kad jau būdamas trejų mieliausiai žaisdavo su puodais ir kitais virtuvės rakandais.

„Mama visada sakydavo, jog dirbsiu virtuvėje. Jau penkių metų išviriau pirmąją sriubą, iškepiau keksą. Mama užrašydavo man mano receptus į sąsiuvinį“, – dalijosi vyras.

Na, o Neringa svajojo apie psichologės darbą, tačiau gyvenimas lėmė, kad pirmiau ji įstojo į kulinariją. Iš jos – taip ir nebeištrūko, tad iki šiol sukasi virtuvėje.

Namuose – eksperimentai ir tradicijos

Nors jiedu daug laiko praleidžia virtuvėje, namuose taip pat mėgsta gaminti. Dima dažniausiai imasi sudėtingesnių patiekalų, o Neringa atsakinga už paprastesnius.

„Namuose irgi ieškome naujų derinių ir eksperimentuojame. Tačiau aš dažniausiai gaminu kažką lengvo – kotletus, bulvių košę, vištieną, o Dima, ypač kai būna vienas, netingi pagaminti net trijų skirtingų patiekalų“, – sakė panevėžietė bei pridūrė, jog ir restorane jie pasiskirsto darbus – vienas gamina pagrindinį patiekalą, o kitas – garnyrą, šaltus patiekalus, desertus.

„Mes – kaip pliusas ir minusas. Papildome vienas kitą. Net ir kai negaminame, aš esu atsakinga už techninius dalykus, o Dima – kūrybą“, – pridūrė ji.

Paklausti ar restorane nesipyksta, Neringa juokėsi, kad būna visko.

„Nebijome vienas kitam kažko pasakyti. Daugiau išreiškiame emocijas. Bet išmokome, kad namuose, grįžę iš darbo, apie darbus nekalbame, nebent jei ieškome naujų idėjų receptams“, – dėstė moteris.

Subūrė komandą

„Mūsų tikslas – gaminti taip, kad būtų ne gėda ir patiems valgyti, ir kitus vaišinti. Svečiai turi išeiti laimingi ir sotūs“, – toks yra poros moto. To jie moko ir savo mokinius virtuvėje.

Šefų duetas subūrė naują komandą, kurią daugiausia sudaro ukrainiečiai. Jiems svarbu ne tik išmokyti darbuotojus kulinarijos subtilybių, bet ir suteikti psichologinį palaikymą.

Panevėžio restorane dirbančių virtuvės šefų Neringos ir Dimos sėkmės istorija: „Džiaugiamės turėdami visišką laisvę kurti“.

„Kai kurioms moterims tai pirmoji darbo vieta, o kai kurios pirmą kartą dirba virtuvėje. Joms labai pasisekė, kad turi gerą mokytoją, kuris irgi yra ukrainietis. Turime vieną mokinę, kuri dirba jau 7 mėnesius, o per tokį trumpą laiką išmoko nuostabiai gaminti. Lidai labai sekasi. Tikrai galime ja pasitikėti virtuvėje. Darbuotojoms svarbu, kad šalia yra „jų“ žmogus. Tai suteikia psichologinį palaikymą, todėl jos jaučiasi ne vienos, gali pasikalbėti apie tą šalį, įvykius. Turime stiprią komandą, kurios dėka išleidome naują meniu. Dabar tikimės daugiau svečių ir gerų atsiliepimų“, – teigė Neringa.

Susikūrė jaukius namus

Šiandien jie gyvena Sidabrave, kur susikūrė jaukius namus, apie kuriuos svajojo daugelį metų. Ši pora – puikus įrodymas, kad aistra maistui, darbui ir vienas kitam gali virsti ne tik sėkmingu gyvenimo projektu, bet ir įkvepiančia istorija.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Užsidarančios „Gastronomikos“ šefas L. Čepraskas: atsibodo dirbti nemokamai ar į nuostolį

confident-noyce

Paaiškėjo, kas tapo šių metų geriausiu Lietuvos virtuvės šefu

confident-noyce

Po darbų restorane D. Praspaliauskas skuba į namų virtuvę: „Buvimas čia suvienija – tai tarsi mūsų šeimos ritualas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau