12.6 C
Panevėžys
Penktadienis, 11 spalio, 2024

Užsidarančios „Gastronomikos“ šefas L. Čepraskas: atsibodo dirbti nemokamai ar į nuostolį

AutoriusŽygimantas Šilobritas (ELTA)Fotoelta
L. Čapraskas.

Į „Michelin“ gidą birželio mėnesį įtraukto Vilniaus restorano „Gastronomika“ šefas Liutauras Čeprackas atskleidė, kad uždaryti įstaigą paskatino nepalankios ekonominės sąlygos Lietuvoje vystyti aukšto lygio restoranų veiklą. Anot jo, gaunamos pajamos buvo nepakankamos išlaikyti restorano kokybei, todėl jis uždaromas visam laikui.

„Pavargau tikėtis, kad kovas, bus dosnesnis, nei sausis ar vasaris, o rugsėjis, spalis – dosnesnis negu liepa ir rugpjūtis… Galbūt atrodo, kad 1,028 mln. eurų pajamos per metus yra labai daug, tačiau kokybė kainuoja dar daugiau ir to nepakanka, kad tokio lygio restoranas galėtų veikti“, – feisbuko įrašė pasidalino L. Čeprackas.

„Kurdamas „fine dining” standartą Lietuvoje buvau pilnas entuziazmo ir tikėjimo, kad man pavyks, tačiau pastarųjų metų įvykiai, deja, nebuvo palankūs. Apibendrinant – edukacija daugiausiai kainuoja edukuojančiam. Atsibodo dirbti nemokamai arba į nuostolį“, – pabrėžė jis.

Šefas pabrėžė, kad daugelis maitinimo verslų taip pat susiduria su nepalankiomis ekonominėmis sąlygomis.

„Ekonominės maitinimo verslo situacijos nekomentuosiu, nes kas joje dirba ir taip puikiai viską žino“, – teigė jis.

L. Čeprackas pastebėjo, kad jau kelis metus keičiasi restoranų svečių įpročiai – mažėja poreikis degustacinėms vakarienėms.

„Priimdamas spendimą uždaryti „Gastronomiką” pripažįstu, kad pastaraisiais metais labai keičiasi restoranų svečių įpročiai. Žmonės nenori to įpareigojančio vakarienės tono, degustacinės vakarienės tampa atgyvena. Todėl privalau keistis ir padėti tašką savo „fine dining” erai“, – vertino L. Čepraskas.

Galiausiai feisbuko paskyroje šefas priminė, kad restoranas dar veiks iki rugsėjo 27 dienos, iki tol bus surengta 14 vakarienių.

Registrų centro duomenimis, 2023 metais „Gastronomika“ pardavimo pajamos siekė virš 1 mln. eurų, o nuostolis prieš mokesčius buvo 14,3 tūkst. eurų. Naujausiais „Sodros“ duomenimis, restorane dirbo 18 žmonių.

ELTA primena, kad šių metų birželį į „Michelin“ gidą įtraukti 26 Lietuvoje įsikūrę restoranai, o maitinimo įstaigoms „Demo“, „Džiaugsmas“, „Nineteen18“ ir „Pas mus“ skirta po vieną „Michelin“ žvaigždę.

Dar 4 restoranai nusipelnė „Bib Gourmand“ vertinimo, skiriamo kokybiškoms ir geras kainas siūlančioms maitinimo įstaigoms. Šie restoranai: „14 horses“, „Gaspar‘s“, „Numan“ ir „Le Travi“.

„Michelin Green Star“ žvaigždutė, skirta išskirtinai į tvarumą susitelkusiems restoranams, suteikta „Red Brick“.

„Michelin“ gidas – prestižinis geriausius pasaulio restoranus įvertinantis leidinys, nuo 1900 m. leidžiamas Prancūzijoje. Padangų bendrovė „Michelin“ šį gidą sukūrė siekdama paskatinti keliones automobiliais


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Po apsilankymo Klaipėdos restorane susirgo 7 asmenys

confident-noyce

„Michelin“ gidų keliais – kokias gourmet patirtis gali pasiūlyti populiariausios vasaros atostogų šalys?

confident-noyce

Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė: „Michelin“ žvaigždutes gavusių restoranų apyvarta pakilo net 50 proc.

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau