19.1 C
Panevėžys
Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Panevėžio rajono Šilų bendruomenė laukia malonės: viliasi, kad žvyrkelis bus išasfaltuotas

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžio rajono Šilų bendruomenė laukia malonės: viliasi, kad žvyrkelis bus išasfaltuotas.

Šilų bendruomenė kreipėsi su prašymu į AB „Via Lietuva“ (anksčiau Lietuvos automobilių kelių direkcija), Susisiekimo ministeriją ir Panevėžio rajono savivaldybę dėl regioninio kelio Nr. 3011 Raguva–Šilai–Mikėnai išasfaltavimo. Bendruomenės prašyme akcentuojama, kad kelio ruožas Raguva–Šilai jau per trisdešimt metų laukia asfaltavimo darbų.

Tai ne vienam kaimui reikalingas kelias, nes šalia kelio Raguva–Šilai įsikūrę keletas kaimų: Dūdelėnai, Vėjeliškiai, Praščiūnai, Vilkonys, Užunevėžiai. Šių kaimų žmonės važiuoja keliu į Raguvą, Šilus ar kitur. Per dešimtis sodybų yra prie pat žvyrkelio, tai vasarą tvyro nepakeliamas dulkėtumas.

Asfaltuoja pagal finansus

Tačiau iš bendrovės „Via Lietuva“ buvo gautas atsakymas ir paaiškinimas, kad bendrovė valstybinės reikšmės kelius pasitikėjimo teise valdo, naudoja ir jais disponuoja atsižvelgdama į Kelių priežiūros ir plėtros programos finansines galimybes. Toliau atsakyme rašoma, jog įmonė vykdo kelių tiesimą, statybą, rekonstravimą, taisymą, remontą pagal parengtus prioritetinių darbų sąrašus.

Atsakyme Šilų bendruomenei bendrovė „Via Lietuva“ aiškina, kad Lietuvoje yra 5267 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių su žvyro danga. Be to, valstybinės reikšmės kelias Raguva–Šilai–Mikėnai sąrašuose tarp Panevėžio rajono savivaldybėje kapitaliai remontuotinų valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožų buvo 14-oje vietoje. Todėl šio kelio ruožo kapitalinio remonto darbai, pagal 2018–2024 metų žvyrkelių asfaltavimo programą, nebuvo suplanuoti.

Panevėžio rajono Šilų bendruomenė laukia malonės: viliasi, kad žvyrkelis bus išasfaltuotas.

Rengia naują prioritetinį sąrašą

Bendrovė „Via Lietuva“ ramina Šilų bendruomenę ir informuoja, „kad pradėtas rengti naujas valstybinės reikšmės rajoninių kelių su žvyro danga kapitalinio remonto programos projektas, atsižvelgus į visų Lietuvos savivaldybių, tame tarpe ir Panevėžio rajono, bendrovei „Via Lietuva“ pateiktus taisytinų rajoninių kelių ruožus pagal Lietuvos valstybės kontrolės patikrintus ir pasiūlytus valstybinio audito rekomendacijų vertinimo kriterijus. Informaciją apie parengtą ir patvirtintą naują valstybinės reikšmės rajoninių kelių su žvyro danga kapitalinio remonto programos prioritetinį sąrašą bendrovė „Via Lietuva“ skelbs interneto svetainėje.“

Dar atsakyme Šilų bendruomenė informuojama, kas atsakingas už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą. Už priežiūrą atsakinga bendrovė „Kelių priežiūra“, kuri vadovaujasi kelių priežiūros normatyviniuose dokumentuose nurodytais reikalavimais bei sutartimi su įmone „Via Lietuva“.

Panevėžio rajono Šilų bendruomenė laukia malonės: viliasi, kad žvyrkelis bus išasfaltuotas.

Atsakymas netenkina

Tačiau toks bendrovės „Via Lietuva“ atsakymas Šilų bendruomenės pirmininkės Reginos Turulienės netenkina.

„Todėl ruošiame pateikti informaciją Seimo nariams, kurie artėjant rinkimams dalija pažadus. Bandysime kreiptis į Panevėžio rajono savivaldybę, o kai kurie bendruomenės nariais siūlo ir protestus dėl minėto žvyruoto kelio ruožo surengti“, – sakė R. Turulienė.

Asfaltavimo laukia daugelis

Pasak Šilų bendruomenės pirmininkės, šilaiviams į Panevėžį – geras susisiekimas, bet į seniūnijos centrą – Raguvą – važiuoti žvyrkeliu yra tikras vargas.

„Duobė prie duobės – rudenį, žiemą, pavasarį. Kelio ruožas Raguva–Šilai jau per trisdešimt metų laukia asfaltavimo darbų. Šio kelio ruožo asfaltavimo laukia ne tik Šilų bendruomenė, bet ir įmonės, kurios naudojasi žvyrkeliu. Tuo keliu važiuoja maršrutiniai, mokykliniai autobusai. Šis kelias – labai svarbus, o kelio asfaltavimas labai aktuali problema“, – aiškino R. Turulienė ir teigė, kad todėl ir prašo bendrovės „Via Lietuva“ regioninės reikšmės kelio Nr. 3011 Raguva–Šilai–Mikėnai (kelio ruožo Raguva–Šilai) atkarpos išasfaltavimo.

A. Pocius.

Gavo įvairius atsakymus

Panevėžio rajono meras Antanas Pocius pasakojo, kad jau gal daugiau kaip dešimt metų susirašinėja su įvairiomis institucijomis dėl valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 3011 Raguva–Šilai–Mikėnai.

„Gavome įvairius atsakymus iš Susisiekimo ministerijos, bendrovės „Via Lietuva“. Visuose juose buvo minimos įvairios priežastys, bet daugiausia – nepakankamas eismo intensyvumas minėtame kelyje. Tačiau gauta informacija apie minėto kelio įrašymą į prioritetinę valstybinės reikšmės žvyrkelių asfaltavimo eilę suteikia vilčių. Juolab kad kai kurie regioninio kelio Raguva–Šilai–Mikėnai ruožai nuo 2,558 iki 8,611 km ir kelio Nr. 3024 Barklainiai–Ėriškiai ruožo nuo 0,0 iki 4,44 km dalis 2021 metais buvo išasfaltuoti“, – aiškino rajono meras ir teigė, kad valstybinės reikšmės žvyruotus kelius asfaltuoti sprendimus priima ne Rajono savivaldybė, bet bendrovė „Via Lietuva“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

EIMIN finansuos kelių tiesimą Marijampolėje, Alytuje ir Kauno rajone

confident-noyce

M. Skuodis: Lazdijų kelias bus vienas pagrindinių darbų po „Via Baltica“

confident-noyce

Gyvenantys prie žvyrkelių skęsta dulkėse: įspėja – uždaryti langų nepakanka

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau