19.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 birželio, 2024

Panevėžio rajono savivaldybė ieško „Auksinės krivūlės“ riterio ženklo kandidato

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio rajono savivaldybė turi du „Auksinės krivūlės“ riterius. Šiuos garbingus apdovanojimus Lietuvos savivaldybių asociacija įteikė rajono merui Povilui Žaguniui (dešinėje) ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Kęstučiui Rimkui. Be to, Panevėžio rajono savivaldybė apdovanota ir penkiomis „Auksinės krivūlės“ nominacijomis.

Minint Lietuvos vietos savivaldos dieną jau šešioliktą kartą bus pagerbtos labiausiai įvairiose srityse nusipelniusios šalies savivaldybės. Kaip ir kasmet, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) apdovanojimo „Auksinės krivūlės“ laureatus – savivaldybes – siūlys šalies ministerijos, o rinks LSA valdyba.

Savivaldybių tarybos taip pat gali siūlyti savo kandidatus, kuriems šventės metu tradiciškai bus įteikti „Auksinės krivūlės“ riterio ženklai.

Rinks kandidatą

Panevėžio rajono savivaldybė taipogi ruošiasi Lietuvos vietos savivaldos dienai ir rugsėjo 30 dienos Tarybos posėdyje bus išrinktas kandidatas ir bus pateiktas LSA tikintys, kad bus apdovanotas „Auksinės krivūlės“ riterio ženklu.

Beje, iki pat „Auksinių krivūlių“ laureatų apdovanojimo ceremonijos, kuri šiemet vyks spalio 19 dieną Vilniuje, kam bus įteikti garbingi apdovanojimai neskelbiama – paslaptis išaiškėja iškilaus proceso metu.

P. Žagunis.

Turi du riterius

Panevėžio rajono savivaldybė jau apdovanota penkiomis „Auksinėmis krivūlėmis“, kurių pirmoji įteikta 2006 metais, ir didžiuojasi dviem „Auksinės krivūlės“ riteriais – meru Povilu Žaguniu ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Kęstučiu Rimkumi.

„Auksinės krivūlės“ riterio ženklas buvo įteiktas 2014 metais. Už ką buvau apdovanotas, nėra išskirta. Šis apdovanojimas yra teikiamas už nuopelnus savivaldai. Beje, tai aukščiausias LSA apdovanojimas. Todėl šiuo įvertinimu labai didžiuojuosi“, – pasakojo P. Žagunis.

Didžiuojasi apdovanojimais

Pasak jo, Panevėžio rajono savivaldybė didžiuojasi ir kitais „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais – penki tokie apdovanojimai puošia rajono mero P. Žagunio kabinetą.

„Ministerijos siūlo, kurias šalies savivaldybes apdovanoti „Auksinėmis krivūlėmis“ atskirose veiklos srityse. Tos sritys įvairios. Tai ir žemės ūkis, ir kultūros, ir aplinkosaugos bei kitos. Pats pirmas apdovanojimas Panevėžio rajono savivaldybei įteiktas 2006 metais. Turime penkias nominacijas. Labai didžiuojamės nominacija už žemės ūkio projektų įgyvendinimą. Šia nominacija rajono savivaldybę apdovanoti pasiūlė Žemės ūkio ministerija“, – aiškino rajono meras P. Žagunis.

Panevėžio rajono savivaldybė didžiuojasi ir kitais „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais.

Apdovanojimų paslaptys

Panevėžio rajono meras pasakojo, kad iš anksto nežino, kokia „Auksinės krivūlės“ nominacija savivaldybės bus apdovanotos.

„Tai paaiškėja tik per Lietuvos vietos savivaldos dienos minėjimą, kuris šiais metais vyks spalio 19 dieną sostinėje. Tuomet bus įteiktos „Auksinės krivūles“ nominacijos ir riterio ženklai. Rugsėjo 30 dieną Rajono taryba patvirtins kandidatūrą „Auksiniam krivūlės“ riterio ženklui gauti, bet kol kas nekomentuosiu, kas tai bus. Be to, LSA iš visų šalies savivaldybių pateiktų kandidatų atrenka tris pačius geriausius ir jiems bus įteikti apdovanojimai“, – paaiškino atrankos principą P. Žagunis.

K. Rimkus.

Riteriu tapo iš antro karto

„Auksinės krivūlės“ riterio ženklu didžiuojasi ir Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas K. Rimkus.

„Garbingas apdovanojimas įteiktas 2017 metais. Žinojau tik, kad Savivaldybė pateikė kandidatūrą, bet patvirtinimas buvo gavus apdovanojimą. Beje, kandidatūra buvo pateikta ir 2016 metais. Tai reiškia, kad apdovanojimą gavau iš antro pateikimo. Apdovanojimas paskirtas – už nuopelnus ir indėlį savivaldai, už aktyvią visuomeninę veiklą. Ne taip jau lengva gauti „Auksinės krivūlės“ riterio ženklą – nusipelniusių žmonių Lietuvoje yra nemažai, o LSA tenka atsirinki tris pačius verčiausius“, – sakė K. Rimkus ir mano, kad buvo įvertintas jo darbas savivaldoje nuo 1990 metų, o toks apdovanojimas įteikiamas tik vieną kartą gyvenime.

„Auksinės krivūlės“ riterio ženklas.

Tik nusipelnę kandidatai

Panevėžio rajono savivaldybės Personalo skyriaus vedėja Stasė Venslavičienė aiškino, kad siūlomi kandidatai garbingam apdovanojimui turėtų būti nusipelnę savivaldai.

„Teikiant kandidatūras prašome įvardinti konkrečius siūlomo kandidato nuopelnus. Rugsėjo 30 dieną Rajono taryba patvirtins kandidatą „Auksinės krivūlės“ riterio ženklui gauti ir pateiks LSA, kurios komisija nuspręs, ar šis asmuo vertas apdovanojimo. „Auksinės krivūlės“ riterio ženklą sukūrė skulptorius Ramūnas Alminas. Šis ženklas nuliedintas iš bronzos ir padengtas auksu“, – sakė S. Venslavičienė ir paaiškino, kad „Auksinės krivūlės“ nominaciją – auksuotos bronzos skulptūrėlę, kuri teikiama savivaldybei, sukūrė tas pats autorius R. Alminas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono savivaldybė neketina atimti garbės pilietės vardo iš G. Grigaliūnienės

confident-noyce

Panevėžio rajono savivaldybės delegacija lankėsi Rumunijoje

confident-noyce

Paskelbti Panevėžio rajono bendruomenių iniciatyvų nugalėtojai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau