Panevėžio miesto ir rajono gyventojams – specializuotas ir nespecializuotas pavėžėjimas

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS


Didžiąją dalį pacientų pavėžėjimo paslaugų nuo liepos perima Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba. Iki šiol tuo rūpinosi kiekviena savivaldybė atskirai. Pavėžėjimo paslaugą galės gauti asmenys, kuriems nustatytas 55 proc. ar mažesnis darbingumo lygis, neįgalumo arba specialiųjų poreikių lygis, ir kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų.

Apie pavėžėjimo paslaugas kalbamės su Panevėžio miesto Greitosios medicinos pagalbos stoties vadove Rūta Ramoškiene.

R. Ramoškienė.

– Ar pavėžėjimo paslaugos buvo teikiamos Panevėžio mieste ir rajone?

– Tokios pavėžėjimo paslaugos nei Panevėžio rajone, nei Panevėžio mieste nebuvo teikiamos. Tai buvo vykdomas projektinis modelis nuo 2023 metų liepos 1 dienos, bet šiame projektiniame modelyje nedalyvavo Panevėžio miestas ir rajonas.

– Jeigu Panevėžio rajonas ir miestas nedalyvavo projektiniame modelyje, kaip bus su pavėžėjimo paslauga nuo liepos 1 dienos?

– Nuo liepos 1 dienos pavėžėjimo paslaugos bus teikiamos visoje Lietuvoje. Norėdami gauti šią paslaugą, žmonės turės kreiptis telefonu 1808. Už pavėžėjimo organizavimą bus atsakinga nacionalinė GMP tarnyba. Paskambinus bus išsiaiškinama, kokią pavėžėjimo paslaugą – specializuotą ar nespecializuotą – reikia suteikti.

– Kuo tos dvi pavėžėjimo paslaugos skiriasi?

– Jeigu pacientui reikia mediko pagalbos, tuomet jis bus pavėžėjamas greitosios medicinos pagalbos automobiliu, o jeigu nereikia specializuotos pagalbos, šitoje rinkoje turėtų atsirasti išorės tiekėjai. Jie ir atliks pavėžėjimo paslaugas.

– Kaip bus su mokėjimu už suteiktas pavėžėjimo paslaugas?

– Pavėžėjimas skirstomas į dvi rūšis: nespecializuotą ir specializuotą. Specializuoto pavėžėjimo metu turi dalyvauti medicinos išsilavinimą turintis asmuo. Nespecializuoto pavėžėjimo metu medikas pacientų nelydi. Planuojama, kad ateinančiais metais nespecializuoto pavėžėjimo paslaugoms finansuoti reikės 7,13 mln. eurų, o specializuoto – 8,79 mln. eurų. Taip pat skaičiuojama, kad šių paslaugų poreikis ilgainiui augs, todėl ir lėšų tam reikės daugiau.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Greitosios medicinos pagalbos tarnyba planuoja įsigyti 60 naujų specializuotų automobilių

JP Redakcija

Seimas pritarė atnaujintam Lietuvos ir Latvijos susitarimui dėl greitosios pagalbos

JP Redakcija

Per keturis mėnesius pacientai pavežėti 23 tūkst. kartų, bet tvarka sulaukia ir kritikos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads