Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas praėjusią savaitę kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą, prašydamas išsiaiškinti, ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktos išvados dėl trijose Savivaldybės įmonėse nustatytų pažeidimų, nesuteikia pagrindo pradėti ikiteisminių tyrimų dėl korupcinio pobūdžio ir kitų nusikalstamų veikų.
STT teigimu, korupcijos rizika galimai egzistuoja bendrovėse „Panevėžio autobusų parko“, „Panevėžio gatvės“ ir „Panevėžio butų ūkis“ veikloje.
Todėl miesto meras vakar susitiko su minėtų įmonių vadovais „Panevėžio autobusų parko“ – Rimantu Petukausku, „Panevėžio butų ūkio“ – Gintaru Ruzgiu ir laikinai vadovaujančiu bendrovei „Panevėžio gatvės“ – Rimantu Šaučiuvėnu.
Pokalbyje pas merą kabinete buvo aptartos įmonių veiklos ir STT pateiktos išvados apie galimas korupcijos rizikas.
Kelia susirūpinimą
Meras R. Račkauskas naujienų portalui JP teigė, kad ne tik susitiko su šių įmonių vadovais, bet juose dalyvavo ir Savivaldybės administracijos atstovai bei Savivaldybės deleguoti įmonių valdybų nariai.

„Niekada netoleravome jokių korupcijos apraiškų, todėl STT išvados buvo labai naudingos, nors kai kuriais atvejais šokiruojančios. Kitaip nei atsakomybės nebuvimo ir aplaidumo negaliu vertinti vadovo veiklos, kai nesilaikant įstatymų panaudota daugiau nei 129 tūkst. eurų. Dar įdomiau, kai toje pačioje įmonėje su viešaisiais pirkimais dirba žmogus, jau patekęs į STT akiratį ir teistas už piktnaudžiavimą tarnyba. Man tokios informacijos daugiau nei pakanka, kad pasitikėjimas įmonės vadovu būtų prarastas“, – teigė meras, komentuodamas išvadas, susijusias su „Panevėžio autobusų parko“ veikla.
Atsisveikino anksčiau
Pasak miesto mero, su bendrovės „Panevėžio gatvės“ direktoriumi G. Petrausku atsisveikinta dar iki STT išvadų.
„Jis pareigų neteko, kai Savivaldybę pasiekė panevėžiečių užfiksuoti vaizdai, kaip kelininkai aplaidžiai tvarko miesto gatves. Akivaizdu, kad sprendimas atsisveikinti su direktoriumi buvo teisingas. Po STT išvadų matome, kad įmonės problemos nesibaigia tik neatsakingu darbuotojų elgesiu“, – aiškino R. M. Račkauskas ir pridūrė, kad, nors pažeidimų užfiksuota ir įmonėje „Panevėžio butų ūkis“ veikloje, tačiau jie smulkesni nei kitose dviejose įmonėse.
Vaizdo įrašas, bendrovės „Panevėžio gatvės“ vadovui kainavęs postą
Miesto vadovas tvirtino, kad bendrovių valdybos įpareigotos įvertinti vadovų veiklą bei privalo užtikrinti, kad STT nustatyti trūkumai būtų ištaisyti.
„Neturi likti jokių dviprasmybių – Savivaldybei pavaldžiose įmonėse darbai turi vykti skaidriai, kad nekiltų jokių neaiškumų“, – aiškino R. Račkauskas.
Dėl kėdės ramus
Bendrovės „Panevėžio autobusų parkas“ vadovas R. Petukauskas naujienų portalui JP sakė, kad su miesto meru R. Račkausku kalbėjo apie būsimą prokuratūros tyrimą, apie STT išvadas.

„Iš darbo trauktis pasiūlymo nebuvo. Manau, kad prokuratūrai pradėti ikiteisminį tyrimą nėra pagrindo. STT pateikta atlikto patikrinimo pažymą yra, o joje yra nurodyta, kokias klaidas būtina ištaisyti. Nėra padaryta žalos nei įmonei, nei miestui. Jei STT būtų nustačiusi svarius pažeidimus, su jumis nekalbėčiau ir būčiau kitoje vietoje“, – rimtai kalbėjo įmonės vadovas.
Klaidas taisys
Panašiai kalbėjo ir bendrovės „Panevėžio butų ūkis“ direktorius G. Ruzgys.

„Likau darbe. Nesiūlė trauktis. Su meru buvo dalykinis pokalbis. Aptartos STT patikrinimo metu nustatytos klaidos, kurias turime ištaisyti per 3 mėnesius. Visos klaidos – ištaisomos. Jas ir ištaisysime“, – žadėjo G. Ruzgys.
Nuo kovo 1 dienos laikinai įmonei „Panevėžio gatvės“ vadovaujantis R. Šaučiuvėnas portalui JP teigė, kad pokalbis su meru buvo konstruktyvus.
„Aptarėme STT pažymos išvadas bei kalbėjomės apie būsimus darbus – darbų sezonas prasideda. Įmonei vadovauju laikinai, todėl nelabai ką galiu komentuoti. Be to, negaliu pasakyti, ar ikiteisminį tyrimą prokuratūra pradės. Ne mano prerogatyva aiškinti“, – sakė laikinas įmonės vadovas.