Panevėžio LEZ sujungs su „Via Baltica“: tam skirta beveik 700 tūkst. eurųnaujos gatvės vaizdai iš drono

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, VZ.LT

Panevėžio miesto pakraštyje įsikūrusią Laisvąją ekonominę zoną (LEZ) neužilgo bus galima pasiekti tiesiai iš „Via Baltica“ magistralės – sunkiajam transportui nereikės užsukti į Panevėžį ir važiuoti per miestą.

Jau yra beveik baigta įrengti J. Janonio gatvės atkarpa, kuri ir sujungs LEZ‘ą su „Via Baltica“ magistrale.

Laukia gatvės atidarymo

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus pasidžiaugė, jog beveik baigta įrengti J. Janonio gatvės atkarpa LEZ‘ui – svarbi.

„Šiuo metu Panevėžio LEZ‘o teritorija su „Via Baltica“ magistrale sujungta per Pažalvaičių gatvę. Baigiama įrengti, tačiau dar neatidaryta J. Janonio gatvės atkarpa, ypatingai svarbi. Iš pramoninės Panevėžio teritorijos, įmonės krovininio transporto srautus galima bus nukreipti tiesiai į ir iš „Via Baltica“ magistralės. Bus mažinamas eismo intensyvumas J. Janonio, Pramonės, Klaipėdos gatvėmis“, – aiškino J. Leipus ir priminė, kaip ir kokiomis lėšomis J. Janonio gatvės atkarpa buvo įrengta:

„Įgyvendinti J. Janonio gatvės sujungimo su tarptautine magistrale „Via Baltica“ projektą, Panevėžio miesto savivaldybei buvo skirta 699 tūkst. eurų iš 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo.“

Laukia ir kitų gerų žinių

Pasak J. Leipaus,  per šiuos metus baigta asfaltuoti J. Janonio gatvės 740 m atkarpa, įrengiant 4 eismo juostų gatvę su šaligatviu, lietaus nuotekų tinklais, apšvietimu.

„Darbus už beveik 1,4 mln. eurų atliko bendrovė „Panevėžio keliai“. Darbų ranga finansuota valstybės ir miesto biudžeto lėšomis“, – aiškino Miesto plėtros skyriaus vedėjas ir pridūrė:

„Be to, tikimės, kad tarptautinė vėžė „Rail Baltica“ ir numatytas intermodalinis terminalas turės teigiamos įtakos LEZ‘ui, pritraukiant atitinkamus investuotojus ir suteikiantis privalumų jų logistikos grandinėms.“

J. Leipus.

Įvertinta teigiamai

Anot Miesto plėtros skyriaus vedėjo, investuotojai patenkinti esama LEZ‘o infrastruktūra.

„Priežasčių teigiamai įvertinti LEZ‘o infrastruktūra – ne viena. Pažalvaičių gatvė sujungta su „Via Baltica“, miesto keleivinio transporto maršrutai pratęsti į LEZ teritoriją, šviesolaidinis interneto tinklas ir išplėsti elektros pajėgumai. Kompleksinis infrastruktūros vystymas didina ne tik LEZ‘o patrauklumą, bet ir pramonės zonos aplinką bei kuria naujas galimybes pritraukti daugiau investicijų“, – mano J. Leipus.

Vienas veiklos prioritetų – sąlygų verslui gerinimas

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna pabrėžia, kad vienas savivaldybės veiklos prioritetų – sąlygų verslui gerinimas, nes augantis verslas yra neabejotina miesto gerovės sąlyga.

„Panevėžyje veikiantis LEZ turi išskirtines mokestines lengvatas, teikia profesionalią pagalbą investuotojams. Puiki geografinė vieta taip pat didina jo patrauklumą – juk nuo Panevėžio vos per kelias valandas galima pasiekti tarptautinius oro bei jūrų uostus, po kelerių metų čia bus Rail Baltica vėžė. Dabar įrengta jungtis su magistrale „Via Baltica“ yra dar vienas privalumas LEZ‘e jau įsikūrusiems verslininkams, taip pat didinamas  patrauklumas ir sudaromos geresnės sąlygos pritraukti daugiau investicijų. Jungties įrengimas naudingas ne tik verslui, bet ir miesto gyventojams – transporto srautus nukreipiant tiesiai į „Via Baltica“, mažinamas eismo intensyvumas J. Janonio, Pramonės, Klaipėdos g.“, – naujienų portalui JP teigė T. Jukna.

T. Jukna.

Panevėžio LEZ įsikūrusios 3 įmonės

Įmonės Panevėžio LEZ vadovas Rokas Krivonis taip pat įvertino būsimąją J. Janonio gatvės jungtį su „Via Baltica“ magistrale.

„Šiuo metu LEZ įsikūrusios 3 investuotojos – tekstilės gamintoja iš Norvegijos „Devold“, reklamos gamybos įmonė „Spektrus EU“, baldus gaminanti norvegų kapitalo UAB „IMG Lithuania“. Milijonines investicijas yra suplanavusi bendrovė „Gedstos NT“. Planuojama, kad jos įrengtas nuomojamas pastatas taps kompleksinio LEZ paslaugų paketo „EasyStart“, skirto greitai veiklos pradžiai, dalimi“, – vardijo R. Krivonis ir tęsė:

R. Krivonis.

„Taip pat naujiems investuotojams LEZ‘as siūlo kompleksinį paslaugų sprendimą „Easy start“, investuotojams leidžiantį nuomotis patalpas gamybai ir sandėliavimui bei veiklą pradėti iškart po sutarties pasirašymo. Šios sąlygos tampa vienu pagrindinių motyvų investuojant šalyje. Būtent šiuo būdu Panevėžio LEZ taip pat neseniai pasirinko ir elektronikos gamintoja iš Leipcigo „Leesys“, Panevėžyje atidarančią naują remonto, techninės priežiūros ir gamybos padalinį.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje laikinai bus uždaryta Nemuno g. atkarpa

confident-noyce

Valstybės atkūrimo dienos įamžinimas: Signatarų gatvės bei šią dieną gimę vaikai

confident-noyce

Teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl užrašų gatvėje, kurioje gyvena S. Skvernelis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau