17.7 C
Panevėžys
Trečiadienis, 24 liepos, 2024

Panevėžio kolegija ugdo pasaulinio lygio grožio terapijos specialistus

Laurita Dvoreckytė.
Laurita Dvoreckytė.

Panevėžio kolegiją garsina šioje švietimo įstaigoje išugdyti studentai. Tokia yra Kolegijos studijų programos „Grožio terapija“ absolventė Laurita Dvoreckytė. Mergina yra ne tik Lietuvos SPA masažuotojų 2017 metų pirmos vietos laimėtoja, bet ir tais pačiais metais Maskvoje (Rusija) vykusio pasaulio masažo čempionato 1-os vietos laimėtoja.

Naujienų portalas JP pakalbino tituluotą buvusią Kolegijos grožio terapijos studentę, masažuotoją L. Dvoreckytę. Mergina pasakojo, kodėl pasirinko šią profesiją, pasakojo apie dalyvavimą čempionatuose ir kitas gyvenimo smulkmenas.

Vainikavo pasaulio čempionatas

Panevėžio kolegijos studijų programos „Grožio terapija“ absolventė pasakojo, kad pati pradžia – studentų čempionatas.

„Tik po to buvo didieji čempionatai, o laimėta 1-oji vieta Lietuvos čempionate buvo didelis įvykis. Įspūdžiai nepakartojami, kuriuos vainikavo galimybė išvažiuoti į Maskvą – į pasaulio čempionatą“, – pasakojo Laurita ir prisipažino, kad kiekvienam čempionatui ruošiasi sunkiai ir ilgai:

„Aukoji laiką, jėgas,  atsisakai laisvalaikio. Aukoti reikia daug, kad pasiektum rezultato. Vien tik Lietuvos čempionatui ruošiausi beveik metus.“

Čempionatas, kaip ir egzaminas

Pasiteiravus, ką reikia daryti ir demonstruoti čempionatuose, L. Dvoreckytė aiškino:

„Yra ne tik programa, bet ir tikrinama teorija. Tai kaip ir egzaminas. Tik po to demonstruoji masažus, kuriuos išmokai studijose ir darbe. Parodai visus klasikinio masažo metodus, o po to demonstruoji laisvąją programą. Į ją sudedi visas savo išmoktas masažo technikas. Laisvoji programa trunka iki 40 minučių. Čempionate laisvoje programa – pagrindas, nes parodai visą save.“

Pradžia – studijos Kolegijoje

Masažo čempionė pasakojo, kaip atsitiko, kad pasirinko masažuotojos profesiją.

„Pati pradžia – studijos Panevėžio kolegijoje. Studijavau grožio terapiją ir įgijau masažuotojos kvalifikaciją. Kai tik pradėjau dirbti pajutau, kad tai man, rankos tiesiog prilipo. Norėjau kuo daugiau sužinoti, daugiau padaryti, daugiau pamatyti. Gyvenimas pradėjo suktis aplink masažus. Tada ir supratau, kad negaliu paleisti tokio džiaugsmo. Paskui sužinojau apie studentų čempionatą. Paprašiau dėstytojos Lauros Janušonienės pagalbos, kuri mielai sutiko padėti“, – dalijosi prisiminimais L. Dvoreckytė ir sakė, kad per praktikas, darbus siekė profesijos meistriškumo, kurie atvedė į pasaulinio lygio čempionatus.

Pastoviai tobulėti

Lietuvos ir pasaulio masažo čempionatų 1-ųjų vietų laimėtoja L. Dvoreckytė šiuo metu dirba „Vytautas Mineral SPA“ kineziterapeute-masažuotoja.

„Dirbti tokio įmonėje – puiku. Suteiktos galimybės tobulėti profesionaliai ir būti gera masažuotoja, kuri gali kiekvienam individualiai pritaikyti masažų technikas“, – sakė Laurita ir tęsė:

„Pastoviai turi tobulėti, negali sustoti. Visą laiką reikia semtis naujas idėjas ir jas taikyti darbe. Masažus turi pritaikyti individualiai žmogui, turi jį pajusti. Tai didžiulis darbas su savimi. Jaučiuosi gera specialistė tada, kai žmogus po masažo išeina lyg naujai gimęs, lyg su sparnais. Man svarbiausia – kliento šypsena, atgauta ramybė.“

Atrado viena kitą

Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų katedros kineziterapijos disciplinų lektorė Laura Janušonienė naujienų portalui JP sakė, kad Lauritai dėstė masažą.

„Tai ir suvedė mus, nes dėsčiau tai, kas Lauritai geriausiai sekėsi. Paruošiau ją studentų čempionatui. Beje, mano studentai tuose čempionatuose užima pirmas vietas. Taip buvo ir su Laurita, kuri buvo pirmoji ne tik studentų, bet ir pasaulinio lygio masažo čempionatuose. Patirtį turiu didelę. Juolab, kad teisėjauju čempionatuose. Antra vertus, Lauritą ruošti čempionatams buvo smagu – ji turi potencialą. Geras masažuotojas turi turėti išlavintus penkis pojūčius, kurie parodo profesionalų masažuotoją, o jis dirba taip, kaip plaka masažuojamo žmogaus širdis“, – aiškino dėstytojas apie masažo subtilybes ir teigė, kad masažo techniką išmokti galima, bet geras masažuotojas dirba širdimi, pojūčiais.

Kolegijos dėstytoja juokavo, kad jos ir Lauritos biolaukai sutapo.

„Tai dabar jau penkti metai, kai abi vorele ir keliaujame. Beje, gyvenimas ir mane nubloškė į Birštoną. Esu „Vytautas Mineral SPA“ vadovė. Beje, čia dirba nemažai panevėžiečių, kurie baigė mokslus Panevėžio kolegijoje. Ši mokslo įstaiga man davė daug. Išmokau dirbti su studentais, įgavau jų pasitikėjimą, o tai padeda formuoti komandą, kuri puikiai dirba Birštone. Tarp jų ir Laurita“, – sakė L. Janušonienė ir tvirtino, kad spėja dėstyti ir Kolegijoje, ir vadovauti SPA.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečiai kviečiami dalyvauti gražiausios aplinkos konkurse

confident-noyce

Ieškoma naujo Valstybinės miškų tarnybos vadovo

confident-noyce

Panevėžiečius kviečia dalyvauti gražiausios aplinkos konkurse

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau