17.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 27 liepos, 2024

Panevėžio dailės galerijoje atidaryta tarptautinio keramikos simpoziumo paroda

AutoriusJPFotoPANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ
Panevėžio dailės galerijoje atidaryta tarptautinio keramikos simpoziumo paroda.

Šiandien Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta XXIV Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo paroda. Šiemet simpoziume dalyvauja 8 keramikai iš Lietuvos, Brazilijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Ukrainos, Taivano ir Pietų Korėjos.

„Jau 34-erius metus Panevėžyje vyksta keramikos simpoziumai. Tačiau jie visada kitokie, visada stebinantys ir džiuginantys savo rezultatais. Ne išimtis ir šie metai. Įdomūs kūrėjai ir unikalūs jų darbai praturtins galerijos šiuolaikinės keramikos kolekciją. Dėkoju autoriams, dėkoju simpoziumo organizatoriams ir drauge su visais čia susirinkusiais džiaugiuosi toliau plėtojama gražia Panevėžio keramikos tradicija“, – sveikinimo žodį tarė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Pasak simpoziumo vadovės Aurelijos Seilienės, šiais metais keramikų sukurtus darbus galima grupuoti į gamtinius, natūralius pavidalus ir architektūriškas, stuktūriškas formas.

Panevėžio dailės galerijoje atidaryta tarptautinio keramikos simpoziumo paroda.

Lietuvė Agnė Šemberaitė nulipdė dievybę vikšro pavidalu – sočią, ramią, visa matančią, kiek atgrasią, bet kartu keliančią pasitikėjimą. Lenkijos menininko Dmitrijaus Buławkos-Fankidejskio kuriamos formos yra kažkas tarp natūraliai susiformavusio ir specialiai suformuoto pavidalo. Ukrainos menininkė Maryna Handysh sukūrė keletą didelių skulptūrų – besiskleidžiančių žiedų, simbolizuojančių viltį, trykštančią iš žmogaus gelmės. Augaliniai motyvai reiškiasi ir brazilės Viviane Diehl darbuose.

Ji toliau tęsia savo „Miškų“ seriją, kurdama aukštą sudegusių medžių grupę. Pietų Korėjos atstovas Sunbin Lim taip pat inspiracijų ieško tam tikruose nykimo procesuose. Jo kūrinių motyvai ateina iš senų griuvėsių ir nuolat kintančios bei kartu mirštančios gamtos. Tarp dviejų polių sąsajų ieško ir Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Taivano menininkė Wen-Hsi Harman. Ji tyrinėja buvimą tarpinėje būsenoje tarp dviejų kultūrų. Britų menininkas Martinas Harmanas toli nuo figūratyvinio vaizdavimo.

Panevėžio dailės galerijoje atidaryta tarptautinio keramikos simpoziumo paroda.

Savo kūrybą jis grindžia aiškiomis geometrinėmis formomis, kurias modifikuoja ir kuria naujas struktūras.

Geometrinės formos, architektūrinės struktūros svarbios jaunam  lietuvių menininkui Rokui Janušoniui. Į molį jis žiūri kaip į universalią medžiagą ir dar vieną įrankį idėjai išreikšti, atsisakant su keramika tapatinamo amato ir funkcionalumo. R. Janušonis jungia keramikinį tūrį su grafine linija, tyrinėja jų sąveiką.

Panevėžio dailės galerijoje keramikos simpoziumo kūrinių paroda veiks iki lapkričio 4-osios, vėliau ji bus eksponuojama Dusetų dailės galerijoje ir Biržų muziejuje „Sėla“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau