6.3 C
Trečiadienis, 8 gegužės, 2024

Panevėžietis D. Rapšys – 200 metrų nugara rungties finale

D. Rapšys.

Trečiadienį į Europos plaukimo čempionato baseiną šoko Danas Rapšys bei Gytis Stankevičius, kurie plaukė 200 m nugara rungties atrankoje. Puikiai pasirodęs D. Rapšys bendroje įskaitoje liko ketvirtas ir pateko į rungties finalą.

Panevėžietis Rapšys distanciją įveikė 1.51,63 min. ir tik 0,02 sek. atsiliko nuo plaukimą laimėjusio Izraelio atstovo Yakovo Yan Toumarkino. 22-ejų panevėžiečiui pritrūko vos kelių metrų, kad aplenktų iš paskutiniųjų distanciją užbaigusį varžovą. Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso pačiam D. Rapšiui – 1.50,87 min.

Tame pačiame plaukime varžėsi ir Gytis Stankevičius. 23-metis kaunietis 200 metrų įveikė per 1.55,97 min. ir liko aštuntas.

Bendroje atrankos įskaitoje D. Rapšys užėmė ketvirtą vietą bei varžysis trečiadienį 18.16 val. prasidedančiame finale.

Europos rekordas (1.48,20 min.) priklauso lenkui Radoslawui Kaweckiui, kuris bendroje atrankos įskaitoje liko vos šeštas.

D. Rapšys dar varžysis 100 m ir 200 m laisvu stiliumi bei 200 m peteliške rungtyse, o G. Stankevičius 50 m ir 100 m nugara rungtyse.

Trečiadienį ryte 100 metrų peteliške rungtyje nesėkmingai varžėsi Deividas Margevičius ir Tadas Duškinas. Kiek vėliau į 50 m krūtine rungties pusfinalį pateko Rūta Meilutytė. 50 m krūtine rungties atrankoje taip pat dalyvavo Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas, tačiau jie į rungties pusfinalį nepateko.

Europos plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionatas vyksta gruodžio 13–17 dienomis Danijos sostinėje Kopenhagoje. Lietuvių pasirodymus tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA ir LRT.lt.

Panevėžietis A. Murėnas Latvijos plaukimo čempione iškovojo medalį

Varžyboms besirengiantis panevėžietis D. Rapšys atskleidė, kas vyksta čempionatų finalų persirengimo kambariuose