15.3 C
Panevėžys
Šeštadienis, 27 liepos, 2024

Panevėžiečiai užplūdo turgų: ieško silkių, džiovintų baravykų ir kitų šventinių skanėstų

Autoriusraimonda mikučionytėFotoživilė večiorkutė
Panevėžiečiai užplūdo turgų.

Artėjant šventėms, gyventojai iš parduotuvių ir turgelių jau šluoja maisto produktus Kūčių ir Kalėdų stalui. Vieni dairosi naminės, ekologiškai užaugintos paukštienos, kiti ieško žuvies gaminių, silkės.

Pirkėjai nuo ankstyvo ryto

Panevėžio centriniame turguje nuo ryto šurmuliuoja panevėžiečiai, ypatingai jų daug žuvų paviljone. Žuvų prekeiviams prieš didžiąsias metų šventes pats darbymetis, lentynos lūžta nuo įvairiais būdais paruoštų ir neapdorotų silkių bei kitų žuvų.

Išauga žuvies paklausa

Bene labiausiai prieš Kalėdas išauga žuvies bei jūros gėrybių paklausa. Vieni pirkėjai žvalgosi į prieš šventes gerokai pagausėjusį ir įvairesnį asortimentą, kainas, kiti perka nedelsdami.

Šiųmetės žuvų ir silkių kainos panašios kaip ir pernai, gal šiek tiek brangesnė iš Latvijos atgabenta žuvis. Latviškos ir „Bajorų“ silkės kilogramo kaina – 4,49 Eur, o keptos plekšnės kilogramas – 9,90 Eur. Brangiausia lašišos filė –kilogramas kainuoja beveik 20 eurų.

Panevėžiečiai užplūdo turgų.

Ir nors žuvies jau dabar parduodama kone dvigubai daugiau nei įprastai, vis dėlto didžiausio pirkimo bumas – prieš pat Kūčias. Tuomet paklausiausia silkė.

Populiarios raugintos daržovės

Pirkėjų eilė driekiasi ir prie raugintų daržovių skyriaus. Panevėžiečiai dairosi raugintų kopūstų, agurkų, paprikų, obuolių, net slyvų.

„Daugiausiai savo visko turiu, bet yra ir egzotikos – paprikų. Rauginti obuoliai – populiaru kimšti paukštieną, taip pat nauja egzotika raugintos slyvos. Labiausiai perka raugintus kopūstus, agurkus, burokėlius“, – aiškino panevėžietė Rima.

Perka džiovintus baravykus

Džiovintais baravykais prekiaujanti Angelė sako, kad jų kainos svyruoja nuo 5 iki 15 eurų.

Panevėžiečiai užplūdo turgų.

„Viskas priklauso nuo kiekio. Kuo daugiau džiovintų baravykų, tuo brangiau. Pati nevalgau džiovintų grybų, tik pardavinėju. Parduodu dar ir pupeles. Man patinka iš jų pagamintos mišrainės, naudoju ir prie silkės. Kainos panašios, kaip ir pernai. Gal kiek brangiau, nes elektra pabrango, o grybų džiovinimui nemažai jos sunaudoju“, – apie kainų pokyčius aiškino moteris.

Gamina virtinukus su grybais

Džiovintais ir raugintais grybais prekiaujanti Rima sakė, kad jai labai patinka virtinukai su grybais.

„Pati grybauju, o paskui juos džiovinu, rauginu ir Kūčioms darau virtinukus. Ką patys valgome, tuo ir su žmonėmis dalinamės. Pakepinu grybus su svogūnais ir pagardinu silkę, naudoju juos mišrainėms gaminti. Daug įvairių patiekalų galima pagaminti su grybais. Sūdytų grybų stiklainiukas kainuoja nuo 3 iki 5 eurų. Nėra brangu ir tikrai galima nebrangiai paruošti patiekalus Kūčioms“, – pasakojo Rima ir teigė nenorinti kelti kainų, nes pati yra pensininkė.

Panevėžiečiai užplūdo turgų.

Prekiauja aguonomis ir pupomis

Kviečiais ir pupomis prekiaujanti Janina aiškino, kad kainų nekėlė.

„Nedarau iš kviečių nieko, tik pardavinėju juos. O va su pupomis kitaip. Verdu jas ir valgome Kūčių vakarą. Man jos patinka. Grūdų maišelis kainuoja eurą, o pupos du eurai. Prekių nebranginau, nes kam reikia, juk geriau tegu perka nei guls ant prekystalio“, – pasakojo Janina.

Apie kainas pasakojo ir šalia aguonas pardavinėjanti Stanislava, anot jos stiklinė aguonų kainuoja du eurus.

„Pernai tiek pat kainavo. Iš aguonų darau pienelį, o paskui juo užpilu kūčiukus. Man patinka toks Kūčių valgis“, – sakė Stanislava.

Panevėžiečiai užplūdo turgų.

Paukščius užsisako iš anksto

Panevėžio turgaus prekiautojai pastebi, kad nemažai pirkėjų Kalėdų stalui paukščius užsisako iš anksto ir sutartą dieną – dažniausiai prieš pat šventes – ateina jų pasiimti.

„Jau pardaviau žąsis ir antis. Antis kainavo 12 eurų, o žąsis – 15 eurų. Tai dabar prekiauju uogienėmis, nes paukščių jau nebeturiu. Beje, žmonės iš anksto buvo užsisakę paukščius. Paukščių kainos tokios pat, kaip ir pernai. Žąsis ir antis pati auginu ir žinau, kad jos gerai užaugintos – laisvėje. Žmonės pirko ir antis, ir žąsis. Kiekvienas renkasi, kas labiau patinka. Beje, turėjau ir triušių. Juos irgi pirko“, – sakė Eugenija.

Panevėžiečiai užplūdo turgų.

Pabrango 50 centų

R. Kiškio kalakutų ūkio paukštiena labai populiari.

„Kalakuto kilogramas kainuoja 7 eurus, o anties – 7,40. Brangesnė yra kalakutienos filė. Kilogramas kainuoja 10,50 eur. Kainos šiais metais pakilo labai nežymiai – keliais centais, iki 50 centų. Kadangi kalakutai nemaži, žmonės juos perka dalimis, bet yra kas perka ir visą. Man labiau patinka kalakuto krūtinėlė su kaulu ir oda. Tikrai labai skanu, o dar, jeigu su spanguolių padažu – pirštus galima aplaižyti“, – pasakojo Rita ir džiaugėsi pirkėjais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uogautojai: miško uogos ir grybai tampa prabangos preke

confident-noyce

Ieškoti voveraičių skuba ir į mišką, ir į parduotuves: dalinasi, kad auksinė ne tik šių grybų spalva, bet ir nauda

confident-noyce

Miškų princesės voveraitės jau graibstomos parduotuvėse: kai nusibos dzūkiškai, pasigaminkite jas taip, kaip ruošia italai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau