Karšti orai koreguoja ugdymo procesą mokyklose. Mokomasi lauko klasėse, atsisakoma uniformų ar trumpinamas pamokų laikas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skatina mokyklų vadovus ieškoti išeičių. Jei nėra kondicionierių, neįmanoma užtikrinti tinkamų sąlygų, mokymosi procesą galima sustabdyti ar perkelti į nuotolį.
Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijoje kondicionierių nėra. Jie įrengti tik ikimokyklinio ugdymo skyriuje, esančiame tame pačiame pastate. Pasak direktoriaus, šiomis dienomis klasėse temperatūra siekia ir 27, ir 30 laipsnių.
„Beveik visi kabinetai į pietų pusę, tad jau kokią 11 valandą pradeda darytis labai karšta ir tada mokytojai atidaro langus, atidaro duris, daro tokį skersvėjuką ir tada bando ištvert tuos karščius“, – pasakoja Pumpėnų gimnazijos direktorius Alvydas Matuzevičius.
Kai kurias pamokas mokytojai perkelia ir į lauką arba organizuoja išvykas. Kitos mokyklos trumpina pamokų laiką.
Karštis koreguoja ne tik pamokų tvarkaraštį, bet ir moksleivių aprangos kodą. Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje mokiniai į pamokas sutarė ateiti nedėvėdami uniformas, bet pasipuošę Havajų tema.
Moksleiviai sako, jog prasidėjus karščiams, jiems leidžiama nedėvėti uniformų, o kad būtų išradingiau ir kad dauguma vis tiek atrodytų panašiau, susigalvoja temą, pagal kurią tądien rengsis.
Velžio gimnazijoje, visuose kabinetuose, esančiuose į pietų ir rytų pusę, įrengti kondicionieriai. Nepaisant to, esant karštiems orams vis tiek koreguojamas ugdymo procesas.
„Kūno kultūros mokytojai veda pamokas ir prie upės, išsimaudo, darom viską, kad vaikams būtų patogiau. Toliau uniformos – šiltuoju periodu yra vasarinė uniforma“, – sako Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis.
ŠMSM primena, kad jei mokyklų patalpose temperatūra didesnė nei 26 arba lauko temperatūra viršija 30 laipsnių, ugdymo procesas gali būti koreguojamas. Mokyklos vadovas gali priimti sprendimą mokymąsi perkelti į nuotolį arba net stabdyti pamokas. Anot ministerijos atstovės, tokie būdai pasitelkiami retai, be to, pastebimai daugėja švietimo įstaigų, įsirengiančių kondicionierius.
„Savivaldybės tam, kad būtų pasiruošusios įvairioms ekstremalioms situacijoms, tame tarpe ir karštiems orams, iš tiesų investuoja į mokyklų vedinimo sistemų modernizavimą. Kai kur tai sutampa ir su pačios mokyklos modernizavimu, kitur tiesiog perkami kondicionieriai“, – teigia ministerijos atstovė Jolanta Navickaitė.
Kad mokiniams netektų pamokose sėdėti per vasaros karščius, kai kurios mokyklos trumpina ir mokslo metų trukmę.