2.9 C
Panevėžys
Antradienis, 24 gruodžio, 2024

Naujos kadencijos Seimo narių priesaikų ceremonija baigėsi protesto akcija

AutoriusBNSFotoBNS
R. Žemaitaitis.

Ketvirtadienį prisiekė į pirmąjį posėdį susirinkę 2024–2028 metų kadencijos Seimo nariai.

Ši ceremonija baigėsi opozicijos atstovų protesto akcija. Priesaiką duodant partijos „Nemuno aušra“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui, iš salės išėjo liberalai ir konservatoriai.

Konstitucinis Teismas yra pripažinęs, kad R. Žemaitaitis dėl antisemitinių pareiškimų buvusioje kadencijoje pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką. Kadangi politikas savo noru atsisakė buvusios kadencijos Seimo nario mandato, apkaltos procesas dėl jo nebuvo baigtas. Be to, teisme nagrinėjama jo baudžiamoji byla dėl neapykantos kurstymo.

Ketvirtadienį priesaiką davė 137 keturioliktojo Seimo nariai. Keturi išrinkti politikai – Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis, „valstietis“ Aurelijus Veryga ir demokratas Virginijus Sinkevičius – anksčiau informavo Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kad Seime nedirbs. V. Blinkevičiūtė, A. Veryga ir V. Sinkevičius pasirinko darbą Europos Parlamente, G. Landsbergis nutarė padaryti pertrauką aktyvioje politikoje.

Jų vietą Seime užims kiti atitinkamų partijų kandidatų sąrašuose įrašyti politikai. Jų mandatus VRK planuoja tvirtinti penktadienį.

Naujos kadencijos parlamente dirbs 62 tryliktojo parlamento narių, 60 naujokų, kurie pirmą kartą išrinkti į Seimą, ir 19 politikų, į Seimą grįžtančių po pertraukos.

Iš 141 Seimo nario 39 mandatus iškovojo moterys.

Pirmam posėdžiui pirmininkaujanti vyriausia pagal amžių Seimo narė, 73-erių socialdemokratė Birutė Vėsaitė teigė, kad visuomenė iš šio Seimo tikisi esminių pokyčių.

„Pagyvenę žmonės – oresnių pensijų ir mažesnių eilių pas gydytojus, dirbantieji, ypač viešajame sektoriuje – didesnių atlyginimų, moksleiviai ir mokytojai – daugiau aiškumo švietimo sistemoje, o visa visuomenė – taikios Lietuvos padangės“, – tvirtino ji.

„Linkiu diskusijų, bet ne rietenų, pagarbesnio tarpusavio bendravimo. Rinkėjai suteikė mums didelį pasitikėjimo kreditą, neišvaistykime jo, dirbkime taip, kad visi Lietuvoje jaustųsi geriau ir būkime budrūs, saugodami Lietuvos nepriklausomybę“, – sakė B. Vėsaitė.

Popiet parlamentarai rinks Seimo vadovybę.


1 komentarai

Danutė 2024-11-14 14:16 at 14:16

Tautos skaldymas jau prasidėjo… Prasidėjo nuo PAČIO PREZIDENTO.. Vieną sako- kitą daro.. O, kad šunauja išėjo iš salės Žemaitaičiui prisiekiant, tai tik geriau-oras tyresnis…

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo narė G. Balčytytė tapo Peticijų komisijos pirmininko pavaduotoja

confident-noyce

Seimas pritarė atnaujintam Lietuvos ir Latvijos susitarimui dėl greitosios pagalbos

confident-noyce

A. Širinskienė neturi racionalaus paaiškinimo R. Žemaitaičio ultimatumams: pripažįsta klausimų sulaukusi ir iš Prezidentūros

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau